Moment przygotowań do ślubu – dlaczego warto uwiecznić go na zdjęciach?

Często Narzeczeni zastanawiają się, czy warto dokumentować poranne przygotowania przedślubne? Wszak moment przygotowań do ślubu i wesela to zwykle napięty i stresujący moment, w którym nierzadko Pary Młode koordynują innych usługodawców, florystkę i odbierają telefony od gości, którzy nie mogą trafić na miejsce ceremonii :) Dlaczego zatem warto uwiecznić go na zdjęciach ślubnych? Zaproszenie fotografa do domu lub hotelu daje możliwość innym domownikom lub gościom na oswojenie się z usługodawcą. Dla fotografa to możliwość sfotografowania zakochanych przed ślubem, w ich „codziennych” ubraniach, w kontekście rodzinnym. To możliwość zrobienia zdjęć przedstawiających dom rodzinny. Zdarza się, że najstarsi członkowie rodzin nie mogą być obecni na ślubie lub weselu. Jeśli mieszkają w domu, w którym mają miejsca poranne przygotowania, to możemy wykonać z nimi wspólne, pamiątkowe fotografie. Jeśli jesteście już w strojach ślubnych i mamy czas przed wyruszeniem do urzędu, kościoła lub w inne miejsce, które jest świadkiem zaślubin, to możemy wykonać krótką sesję plenerową w przydomowym ogrodzie lub w innej lokalizacji. Na takie zdjęcia nie mielibyśmy czasu, gdybym był obecny dopiero od samej chwili ceremonii. W mojej ocenie zatem warto zatrudnić fotografa na cały dzień, aby towarzyszył Wam już od porannej kawy do późnych godzin wieczornych i nocnych :)

Fotografowanie przygotowań do ślubu i wesela

Fotografowanie przygotowań ślubnych – tak czy nie? I dlaczego?

Ślub to bez wątpienia bardzo ważny dla nas moment. Nikogo zatem nie dziwi chęć udokumentowania go. W ofercie fotografa znajdziemy pełen reportaż ślubny obejmujący również fotografie wykonane podczas przygotowania do ślubu. Czas przygotowań do ślubu – jak najbardziej warto uwiecznić go na zdjęciach ślubnych.

Czy warto wykonać takie fotografie? Otóż takie przygotowania, podobnie zresztą jak sam ślub, odbywają się tylko raz w życiu. A ponadto…

Portrety rodzinne na ślubie i weselu

Warto zastanowić się przede wszystkim, kto jest fotografowany podczas przygotowań. Na ślubie i weselu – na pewno są to osoby bliskie Parze Młodej – ojciec, matka, rodzeństwo, przyjaciele. Te zdjęcia pokazują ogromną miłość, przywiązanie i uczucie, jakimi obdarzają nas bliskie nam osoby. To fotografie pełne ciepła i uroku – świadectwo samych pozytywnych emocji. Takim osobom bezsprzecznie warto wykonać portrety rodzinne.

Fotografowanie przygotowań do ślubu i wesela

Detale – małe, jednak istotne

Ponadto fotografie ślubne czasu przygotowań zawierają w sobie także zdjęcia detali – małych, niepozornych rzeczy, jak bukiecik Panny Młodej, spinki do mankietów Pana Młodego, buty ślubne i wiele innych dodatków.

Te rzeczy, choć tak niepozorne, stanowią swego rodzaju symbole tak ważnego dnia. Oprócz tego będą świetną pamiątką, a mogą stać się i wzorem dla potomków i innych bliskich osób.

Dom rodzinny okiem fotografa ślubnego z Wrocławia

Warto jeszcze wspomnieć, że przygotowania odbywają się najczęściej w domu, w mieszkaniu – często jest to dom rodzinny, w którym się wychowywaliśmy. Dlatego takie fotografie stanowią też piękne pożegnanie z dzieciństwem. Znajdziemy tu zdjęcia obrazujące rodziców błogosławiących Parę Młodą, przyjaciół ich żegnających, elementów domu, zwierząt domowych – to wszystko będzie wspaniałą pamiątką, przypominającą nam o naszych korzeniach, o tym, skąd pochodzimy. Okiem fotografa ślubnego (nie tylko z Wrocławia) uchwycone zostaną najpiękniejsze miejsca w Twoim domu rodzinnym.

Fotografowanie przygotowań do ślubu i wesela
Fotografowanie przygotowań do ślubu i wesela
Fotografowanie przygotowań do ślubu i wesela

Skontaktuj się z fotografem ślubnym – zapytaj o dostępność terminu i ofertę

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – zapytaj o dostępność terminu oraz ofertę za pośrednictwem poniższego formularza. Skontaktuj się z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim ślubie i weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *