Fotoksiążka ślubna – jaki rodzaj papieru fotograficznego sprawdzi się najlepiej?

Nowożeńcom, którzy są już po ślubie i którzy otrzymali swoje wymarzone zdjęcia ślubne proponuję dodatkową usługę, jaką jest fotoksiążka ślubna. Dostarczam w pełni gotowy produkt – zajmuję się projektowaniem albumu, wspólnie ustalamy rozmiar fotoksiążek, ilość rozkładówek, Wy wybieracie zdjęcia do albumów (lub mogę to zrobić ja), zastanawiamy się jakie dodatki wybrać (grawer, złocenia, srebrzenia, etui drewniane, etui wsuwane, etui bambusowe itd.), zastanawiamy się także jaki rodzaj papieru fotograficznego sprawdzi się najlepiej w Waszym przypadku (papier fotograficzny: matowy, perłowy, błyszczący, papier drukowany o różnych tonacjach). Warto dokładnie zastanowić się nad tym, na jakim dodatkowym produkcie Wam zależy. Jeśli bliskie są Wam produkty w drewnie i zależy Wam na tym, aby fotoksiążka wyglądała bardzo solidnie (i majestatycznie ;-), to polecam realizację albumów właśnie w drewnianej oprawie. Dla fanów minimalizmu polecam eko-skórę, okładkę z twardego papieru lub tkaninę introligatorską. Mam w swojej ofercie także produkty ze skóry naturalnej. Bardzo dobrym pomysłem jest również oprawa z nubuku, który pięknie wygląda pod każdym kątem.

Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana

Fotoksiążka ślubna – idealny pomysł na prezentację zdjęć!

Wiele par często także pyta o to, jak będą się prezentowały dane zdjęcia w fotoksiążce ślubnej. Otóż efekt ostateczny sesji ślubnej, narzeczeńskiej czy plenerowej zależny jest nie tylko i wyłącznie od przygotowania Państwa Młodych, strojów, scenerii czy fotografa. Duże znaczenie ma także wybór papieru, na którym zostaną one wydrukowane (a w zasadzie, to cyfrowo naświetlone i chemicznie wywołane :) ) i umieszczone w fotoksiążce. Jaki rodzaj papieru fotograficznego sprawdzi się najlepiej? Przeczytaj!

Zdjęcia ślubne w fotoksiążce

Przede wszystkim zacznijmy od tego – jaki mamy wybór? Oczywiście podstawowy podział to karty matowe i błyszczące w fotoksiążce. Pierwsze świetnie sprawdzają się w przypadku sesji ślubnych wykonanych w kamienicach, na Starym Mieście itp. Drugie zaś warto wybrać, jeśli zależy nam na mocnym efekcie – aby podkreślić np. zachodzące słońce, wyraziste kolory itp. Warto jednak wspomnieć, że to nie wszystko. Wybrać możemy także papier perłowy – dający piękny efekt głębi czy jedwabisty – wysokiej jakości, znajdujący się pomiędzy matowym a błyszczącym. Warto dodać, że zdjęcia ślubne pięknie wyglądają w dużych fotoksiążkach. Moim ulubionym formatem książek jest 25×38 cm (w poziomie).

Tutaj znajdziesz bezpośredni link do mojego katalogu z fotoksiążkami

Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana

Fotograf ślubny a wybór zdjęć do fotoksiażki

Kto powinien wybrać najlepszy papier na zdjęcia ślubne? Oczywiście decyzję może podjąć Młoda Para. Jeśli jednak nie wiemy do końca, który papier da najlepszy efekt, warto zostawić decyzję fotografowi ślubnemu. On wykonał już wiele sesji i znakomicie będzie potrafił dobrać odpowiedni papier do typu sesji ślubnej.

Sesja ślubna a rodzaj papieru do wydruku fotografii

Na czym będzie opierał swoją decyzję fotograf? Przede wszystkim weźmie on pod uwagę to, gdzie została wykonana sesja ślubna i jaki jest jej ogólny wydźwięk. Czy będzie to raczej nostalgiczny spacer po starówce czy emanujące energią zdjęcia ślubne w świetle porannego słońca nad brzegiem morza? Fotograf ślubny także na pewno weźmie pod uwagę charakter Państwa Młodych, ich stroje oraz upodobania. Rodzaj papieru do wydruku fotografii zależy także od osobistych preferencji Pary Młodej. Fotoksiążki ślubne możesz zamówić tutaj.

Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana
Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana
Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana
Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana
Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana
Fotoksiążka ślubna - skórzana lub drewniana

Wyślij zapytanie o dostępność terminu i sprawdź ofertę fotografii ślubnej

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – wyślij zapytanie o dostępność terminu oraz sprawdź ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *