Fotografia kulinarna Wrocław – profesjonalne zdjęcia jedzenia

Jeśli interesuje Cię profesjonalna fotografa kulinarna Wrocław – doskonale trafiłaś lub trafiłeś! Wykonuję profesjonalne zdjęcia jedzenia na terenie Wrocławia. Posiadam kompletne, mobilne studio fotograficzne, które mogę w krótkim czasie rozłożyć w Twojej restauracji lub lokalu – umożliwia mi to wykonanie pięknych zdjęć potraw w Twojej lokalizacji. Warto zadbać o wysokiej jakości zdjęcia kulinarne – na Twojej stronie internetowej, profilu facebookowym, restauracyjnym MENU lub na stronach www, na których Twoi Klienci mogą zamawiać Twoje potrawy online. Dobre zdjęcia jedzenia sprzedają. Zainwestuj w profesjonalną sesję, która przyczyni się do wzrostu poziomu sprzedaży w Twojej firmie.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław
Fotografia kulinarna Wrocław – apetyczne zdjęcia posiłków wykonane w jednej z wrocławskich restauracji

Fotografia kulinarna Wrocław – dlaczego warto?

Dlaczego warto posiadać profesjonalne zdjęcia żywności? Klient (Konsument) kupuje przede wszystkim wzrokiem – jeśli po raz pierwszy spotyka się z Twoim produktem na żywo (oglądając zdjęcia jedzenia w menu) lub online, kupuje wzrokiem. Smacznie wyglądające potrawy, o żywych i nasyconych kolorach to gwarancja sukcesu w gastronomii w XXI wieku :) Fotografia kulinarna Wrocław – zainwestuj w piękne zdjęcia kulinarne, dzięki którym odniesiesz sukces! Gotowe zdjęcia jedzenia (fotografie poddane profesjonalnej obróbce i retuszowi) wykorzystasz do przygotowania menu w restauracji, do publikacji w internecie, w social mediach (fb, instagram, x) lub aplikacji sprzedażowej (glovopyszne.pl itp.).

Fotografia kulinarna Wrocław – oferta

Moja oferta skierowana jest zarówno do wielkich firm i korporacji, jak i do małych, lokalnych restauracji lub kawiarni, które świadczą usługi na rynku lokalnym. Fotografia kulinarna Wrocław – wykonując takie zdjęcia najpierw przystępuję do odpowiedniej stylizacji jedzenia. To ważne, abyś posiadała lub posiadał ładną zastawę. Ja dobiorę odpowiednie światło (delikatne, rozproszone lub takie z ostrymi cieniami) i odpowiednio oświetlę i przygotuję plan zdjęciowy. Wiem jakie akcesoria do lamp błyskowych najlepiej się sprawdzają.

Formularz kontaktowy – zapytaj o dostępność terminu!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe
fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław

Zdjęcia posiłków typu flat lay

Do robienia zdjęć kulinarnych podchodzę z pełnym zaangażowaniem – choć osobiście najbardziej lubię kuchnię włoską, to z przyjemnością podejmuję się zdjęć dań pochodzących z różnych krajów lub regionów. Zdjęcia posiłków typu flat lay – to proste ujęcia, wykonywane z góry (z lotu ptaka). Takie parametry zdjęcia jedzenia doskonale oddają charakter potrawy i pozwalają Konsumentowi wyobrazić sobie, że jedzenie znajduje się bezpośrednio przed nim. Aby fotografować jedzenie, przygotowałem specjalne, drewniane deseczki (o różnych kolorach i fakturach), które idealnie pasują do tego rodzaju zdjęć.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław
Zdjęcie pizzy serwowanej w jednej z wrocławskich restauracji

Oświetlenie w fotografii kulinarnej

Najważniejsze jest oświetlenie w fotografii kulinarnej. W zależności od charakteru zdjęć, stosuję oświetlenie naturalne (zastane) lub błyskowe (sztuczne). Fotografowanie w świetle dziennym nie zawsze jest możliwe. Jeśli sesja wykonywana jest po zamknięciu restauracji (lub wcześnie rano, przed jej otwarciem), to musimy korzystać ze światła błyskowego. Fotografując pokazuję mocne punkty potrawy. Odpowiednio dobrane modyfikatory do lamp są równie ważne, co mocne źródło światła o odpowiedniej temperaturze barwowej. Najlepsze tło takie elementy wyposażenia lokalu, które posiadasz we własnej restauracji (blat, stół itd.). Posiadam także własne tła, które doskonale sprawdzają się przy stylizacji potraw nie tylko we Wrocławiu :)

Obróbka zdjęć w fotografii kulinarnej

Właściwa obróbka zdjęć kulinarnych to podstawa. W fotografii kulinarnej korzystam z pakietu Adobe (Photoshop i Lightroom) oraz Capture One. Aby zdjęcia wyglądały apetycznie (warzywa, owoce, napoje itd.) dobieram takie ustawienia kolorystyczne, które wyglądają najlepiej. Aby robić zdjęcia jedzenia, warto posiadać zawsze najnowsze oprogramowanie, które najlepiej sprawdza się podczas fotografowania potraw.

Sprzęt, który używam w fotografii kulinarnej

W fotografii kulinarnej najważniejsze jest światło. Innymi słowy, należy posiadać profesjonalne lampy błyskowe i akcesoria (softboxy, blendy, parasolki, dyfuzory i inne akcesoria), które odpowiednio ukierunkują lub rozproszą światło. Sprzęt, który używam na co dzień to aparat Canon R6 i jasne, stałoogniskowe obiektywy Canona. Przy fotografii macro korzystam z obiektywu Sigma 105mm f/2.8 Macro, który pięknie sprawdza się, gdy fotografuję potrawę z bliska.

Niezależnie od tego, czy fotografuję w świetle dziennym czy sztucznym, czy zdjęcia potraw wykonywane są z lotu ptaka czy innej perspektywy, aby fotografować jedzenie korzystam ze sprawdzonych sposobów i metod sprawiających, że zdjęcia jedzenia pobudzają kubki smakowe oglądających :)

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław

Poradnik – kilka słów o fotografii kulinarnej dla początkujących

Zapraszam do przeczytania kilku słów i zdań na temat fotografii kulinarnej. Poradnik skierowany jest dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze zdjęciami potraw nie tylko we Wrocławiu.

 • Choć nawet aparatem, który ma wiele lat, da się wykonać dobrej jakości zdjęcia kulinarne, to warto korzystać z najnowszego sprzętu i najnowszych rozwiązań, ponieważ współczesne aparaty posiadają znacznie lepsze matryce, o mniejszych szumach i lepszym oddaniu kolorów niż urządzenia produkowane 5-10 lat temu. Aby robić zdjęcia kulinarne, warto zainteresować się także kursami z tej dziedziny – na takich szkoleniach dowiesz się jak fotografować potrawy, jakie rekwizyty wybrać i jak te rekwizyty odpowiednio używać.
 • Na kursach dowiesz się, kiedy fotografować z poziomu blatu, jak estetycznie zagospodarować brzegi talerza. Jeśli chcesz inwestować w sprzęt – w pierwszej kolejności pomyśl o profesjonalnych obiektywach i aparacie ze świetną matrycą, która ma niskie szumy przy wysokich czułościach ISO.
 • Wykonując zdjęcia jedzenia, inaczej sfotografujesz śniadanie, inaczej romantyczną kolację. Pamiętaj, że zdjęcia mają oddawać klimat, który panuje w lokalu.
 • Bardzo dobrze sprawdza się ujęcie z góry – takie zdjęcie często wygląda najlepiej.
 • Praca z jedzeniem to często fotografowanie pod presją czasu – aby sfotografować świeże lub ciepłe danie często mamy tylko kilka minut – fotografujemy, gdy danie wygląda najlepiej i np. jeszcze paruje :) To nierzadko stresujące zadanie dla fotografów kulinarnych we Wrocławiu, ale bardzo nagradzające!
 • Na zdjęciu kulinarnym warto pokazać i całe danie i poszczególne elementy dania. Jeśli potrawa dzielona jest na porcje, warto odpowiednio dobrać kadry (i światło), aby pokazać wybrane elementy lub cały talerz.
 • Potrawy wyglądają apetycznie, gdy sfotografujesz potrawę w sposób prawdziwy, bez udziwnień, w sposób spójny z tym, jak jest podawana, jak wygląda i jak smakuje.
 • Światła i cienie są równie ważne, jak odpowiednie tło. Nawet jeśli pierwsze zdjęcie nie wyjdzie tak, jak oczekiwałaś lub oczekiwałeś – nie poddawaj się. Zmień dodatki, ustaw się przy dużym oknie (jeśli fotografowałeś w ciemnym miejscu), podejrzyj na telefonie lub komputerze jak wygląda gotowe zdjęcie po szybkiej obróbce.
 • Początkujący fotografowie kulinarni często pomijają kontekst, w jakim jedzenie występuje. Warto pamiętać w fotografii kulinarnej Wrocław i spójności i jasności przekazu.

W jakich miastach świadczę usługi z zakresu fotografii kulinarnej?

W jakich miastach świadczę profesjonalne usługi z zakresu fotografii kulinarnej? Pracuję nie tylko we Wrocławiu, ale również w takich miastach na Dolnym Śląsku, jak m.in. Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Bolesławiec, Oława, Świdnica, Bielawa. Fotografia kulinarna to także Nowa Ruda, Kłodzko, Polkowice, Złotoryja, Jawor, Trzebnica, Milicz, Oleśnica, Strzelin, Żarów, Lubiąż, Szczawno-Zdrój, Kamienna Góra, Kąty Wrocławskie. Zdjęcia jedzenia mogą zostać wykonane w miastach: Strzegom, Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów, Brzeg Dolny, Chojnów, Wołów.

Gdzie jeszcze mogę zrealizować usługi z zakresu fotografii kulinarnej? Pracuję na terenie całej Polski. Przykładowe miasta, w których mogę wykonać zdjęcia jedzenia, to m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz. Fotografia kulinarna to również m.in. Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce. Zdjęcia potraw obejmują także: Rzeszów, Olsztyn, Zielona Góra, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Opole, Włocławek, Tarnów, Zabrze.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław
Zdjęcie reklamowe stanowiska gastronomicznego w przestrzeni publicznej we Wrocławiu

W jakim czasie zdjęcia potraw są gotowe?

Zdjęcia potraw wykonane we Wrocławiu będą gotowe w ciągu 5-10 dni roboczych. Możemy wspólnie wybrać zdjęcia do obróbki (spośród tych, które wykonam).

Zdjęcia w restauracji we Wrocławiu – o każdej porze dnia i nocy!

Zdjęcia w lokalu lub restauracji we Wrocławiu mogą zostać wykonane o każdej porze dnia i nocy! Jeśli Twoja restauracja rozpoczyna swoją pracę od podania śniadania i kończy pracę w późnych godzinach nocnych – nie martw się, sesja fotograficzna nie musi zaburzać pracy Twojej firmy. Zdjęcia potraw i wnętrz mogą zostać wykonane wcześnie rano lub późno wieczorem.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław

Gdzie mogą zostać wykonane zdjęcia jedzenia?

Fotografie jedzenia mogą zostać wykonane w siedzibie Twojej firmy (lokal, restauracja itd). To najprostsze rozwiązanie, ponieważ potrawy są fotografowane natychmiast po opuszczeniu kuchni.

Posiadam mobilne studio fotograficzne, które rozkładam na czas zdjęć w miejscu realizacji.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław

Stylizacja jedzenia – co to takiego?

Czym jest stylizacja jedzenia? Co to takiego? To prezentowanie jedzenia w taki sposób, aby stworzyć i apetyczne i estetyczne zdjęcia. Fotografowanie poprzedzone jest procesem planowania, planowania i doboru odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Celem takiej stylizacji jest nie tylko wykonanie pięknych zdjęć, ale również przekazanie atmosfery i emocji związanych z potrawą, krajem, z którego pochodzi i miejscem, w którym jest podawane.

Co ma wpływ na piękne zdjęcia jedzenia?

 • kompozycja – ważne jest odpowiednie ułożenie potraw, aby wyglądały dobrze na zdjęciach
 • kolorystyka – stosuje się kontrastujące kolory, które przyciągają uwagę lub stonowane palety kolorów, które pomagają stworzyć elegancką i spokojną atmosferę
 • tekstury – chrupiący chleb, puszyste ciasto – odpowiednio dobiera się oświetlenie, aby wypuklić charakterystyczne cechy dań
 • oświetlenie – stosuje się naturalne oświetlenie lub sztuczne, w zależności od potrzeb
 • tła i akcesoria – ważny jest dobór pasujących teł i akcesoriów, które jednocześnie nie będą rozpraszać uwagi widza
 • perspektywa – dobieram i różnicuję kąty i perspektywy, z których fotografuję, aby uzyskać najlepsze efekty
 • sztuczki kulinarne – czasem dodanie świeżych ziół, przypraw, sosów lub innych, dekoracyjnych elementów (pasujących do fotografowanego dania) może przynieść zdumiewające efekty!

Zdjęcia wnętrz, fotografie portretowe i wizerunkowe

Fotografowanie jedzenia warto połączyć z innymi usługami, które mogą być przydatne w reklamie i promocji Twojej firmy. Wykonuję m.in. zdjęcia wnętrz (oraz fotografie lokalu z zewnątrz). Mogę dla Was wykonać fotografie portretowe (i wizerunkowe), zdjęcia liderów lub właścicieli firmy, kucharzy, wszystkich pracowników i kelnerów. Takie zdjęcia możesz wykorzystać do promocji firmy w SM.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław

Fotografia kulinarna Wrocław – kontakt do fotografa

Fotografia kulinarna Wrocław – poniżej znajdziesz kontakt do fotografa:

Zapraszam serdecznie do skorzystania z moich usług. Na każdą usługę wystawiam fakturę.

fotografia kulinarna wrocław - zdjęcia jedzenia wrocław