Sesja biznesowa i fotografia wizerunkowa – Łukasz Gromolak | profesjonalny fotograf portretowy i reklamowy Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź

Profesjonalny wizerunek to jeden z kluczowych aspektów w biznesie – obok wiedzy, doświadczenia i pomysłu. W jego budowaniu bez wątpienia pomoże sesja wizerunkowa (biznesowa), której ukoronowanie stanowią profesjonalne zdjęcia portretowe. Kto może je dla Ciebie wykonać? Profesjonalny fotograf portretowy i reklamowy, czyli ja – Łukasz Gromolak ;) Mieszkam we Wrocławiu. Fotografuję m.in. w takich miastach, jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań. Realizacja usługi możliwa jest w dowolnym miejscu w Polsce. Fotografia wizerunkowa to najlepsza inwestycja, jaką możesz sobie ofiarować.

Fotografia wizerunkowa jest dziedziną, w której spełniam się od kilku lat. Sesje biznesowe stanowią jeden z moich zawodowych koników. Uwielbiam twórczy klimat i atmosferę, którymi można napawać się w studiu. W trakcie sesji zdjęciowej mam okazję poznać wielu inspirujących ludzi, którzy napełniają mnie energią i nowymi pomysłami. Czy sztuka tworzenia portretów dobrym wyborem okazała się? Zdecydowanie!

Jakie treści znajdziesz na tej stronie?

  • sesja biznesowa – oferta i cennik
  • fotografia wizerunkowa – w studio lub w plenerze
  • informacje dotyczące sesji portretowej i reklamowej
  • poradnik – jak przygotować się do sesji
  • gdzie pracuję (Wrocław, Kraków, Warszawa, Poznań, Łódź i cała Polska)
  • wybór odpowiedniej stylizacji do sesji zdjęciowej
Sesja biznesowa

Gdzie wykorzystać profesjonalne portrety biznesowe?

Dobry portret sprawi, że poczujesz się najlepszą wersję ciebie. Zdjęcia wizerunkowe wykonane na jednolitym tle pomogą Ci budować korzystne pierwsze wrażenie. Gdzie wykorzystać profesjonalne zdjęcia i portrety biznesowe? Efekty sesji, tj. profesjonalne fotografie, będziesz mógł zaprezentować, w takich przestrzeniach, jak social media, np. LinkedIn, Możesz także zamieścić je na swojej stronie internetowej, w katalogu firmowym, folderze reklamowym, książce, gazecie czy czasopiśmie. To Ty budujesz swój wizerunek i decydujesz, gdzie oraz jak zaprezentujesz fotografie.

Fotografia biznesowa — dla kogo są profesjonalne zdjęcia wizerunkowe?

Dla kogo sesje biznesowe? Jeśli trafiłeś na tę stronę, profesjonalne zdjęcia wizerunkowe to coś dla Ciebie! Sesja biznesowa może pomóc Ci w osiągnięciu zawodowych celów, jakie sobie wyznaczyłeś, np. zdobyciu wymarzonej posady czy rozkręceniu własnej firmy. Sesje biznesowe to ciekawe wyzwanie również dla mnie. Specjalizując się w fotografii portretowej mam okazję przyglądać się niesamowitym ludziom i z zapartym tchem słuchać historii, jakie opowiadają. Wybór miejsca zależy także od Ciebie, ale niewątpliwie powinien być dostosowany do charakteru zdjęć. Sesja wizerunkowa może odbywać się np. w studiu ludzie siedzibie Twojej firmy. Znaczenie mają nie tylko szczegóły techniczne, jak np. źródło światła.

Fotografia biznesowa – zainwestuj w swój wizerunek już dziś.
Umów się na sesję za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Czym jest fotografia portretowa?

Fotografia portretowa to jeden z bardziej fascynujących mnie obszarów. Sesja biznesowa może stanowić jedną z jej form. „Wachlarz” portretów biznesowych bywa baaardzo rozłożysty. Tło portretu może stanowić intensywne światło słoneczne, ale może być nim też np. wymuskany dom fotografowanej osoby. Wiele zależy od Ciebie, np. od Twoich oczekiwań czy branży, w jakiej działasz.

Czym jest fotografia portretowa? Moim zdaniem to wypadkowa wizji modela i fotografa. Zajmując się fotografią biznesową, utwierdzam się w przekonaniu, że określenie wspólnego celu sesji wizerunkowej to podstawa. Tylko wtedy efekty sesji biznesowej mogą być w pełni satysfakcjonujące.

Fotografia portretowa to nie tylko sesje biznesowe. To również sesje prywatne, których efekty mogą być przeznaczone dla Twoich oczu.

Sesje wizerunkowe i zdjęcia z sesji wizerunkowej – jak je wykorzystać?

Efekty sesji wizerunkowej możesz wykorzystać w dowolny sposób. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Zdjęcia zamieszcza się nie tylko w mediach społecznościowych, ale także w CV, a nawet w… siedzibie firmy, gdzie będą zdobić ściany. Możesz zamówić jedną sesję lub mogę wykonywać dla Ciebie regularnie sesje wizerunkowe – np. jeśli w Twojej firmie następuje duża rotacja pracowników.

Niezwykle istotne jest to, jak Ty sam zdecydujesz się wykorzystać efekty sesji. Jeśli zrobisz to po swojemu, masz szansę w znaczący sposób podnieść swoje szanse na realizację celu.

Poznanie oczekiwań klienta i ustalenie koncepcji sesji portretowej

Sesje biznesowe odbywają się w zgodzie z oczekiwaniami Klienta. Dlaczego poznanie oczekiwań Klienta jest dla mnie kluczowe? Ponieważ efekty sesji biznesowej mają Cię zadowalać. To dla mnie priorytet. Ważne, by sesja odbyła się na zasadach, z którymi się utożsamiasz – tylko wtedy jej efekty okażą się autentyczne i przekonujące. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy będziemy rozmawiać, np. ustalając plan i koncepcję sesji wizerunkowej.

Ustalenie koncepcji sesji portretowej w oczywisty sposób wpływa na przebieg sesji, ale też sprzyja budowaniu twórczej, swobodnej atmosfery, którą z przyjemnością oddycha się w trakcie sesji zdjęciowej. W czasie, który spędzam z Klientem, staram się odkryć i odpowiednio wyeksponować jego profesjonalny wizerunek. Fotografia wizerunkowa w moim przekonaniu opiera się na relacjach. Na dobre zdjęcia składa się przede wszystkim relacja budowana przed i w trakcie wykonywania zdjęć. Kwestie techniczne, takie jak obiektywy szerokokątne, obiektywy stałoogniskowe, miękkie światło, odpowiednie ustawienie blendy, są niezwykle istotne, ale nie powinny przysłonić relacji Klienta i fotografa. Sesja zdjęciowa to przede wszystkim ludzie – niezależnie od tego, czy mówimy o sesji plenerowej czy studyjnej.

Sesja biznesowa
Sesja biznesowa

Na co zwracać uwagę podczas robienia sesji portretowej?

Sesje zdjęciowe rządzą się określonymi prawami. Aby były udane, należy zgrać kilka czynników. Sesja zdjęciowa powinna opierać się nie tylko na takich aspektach, jak wybór miękkiego oświetlenia czy ustalenie miejsca idealnego na sesję wizerunkową. Nawiązanie inspirującej relacji to osiągnięcie efektu dodatkowego, który wysoko sobie cenię. Na co przede wszystkim należy zwracać uwagę podczas wykonywania sesji biznesowej lub portretowej? O tym poniżej.

Podczas robienia sesji portretowej warto zwracać uwagę przede wszystkim na modela. W swojej pracy dbam o to, by wykonać sesję biznesową, która zaspokoi jego oczekiwania – na podstawie tego buduję scenariusz sesji. Fotografia wizerunkowa opiera się na współpracy Klienta, fotografa, osoby wykonującej makijaż, koordynatora sesji biznesowej itd. Nie jest tajemnicą, że fotografia wizerunkowa, czy jak kto woli, fotografia biznesowa, to przede wszystkim relacje.

W czasie pracy oczywiście nie pomijam kwestii technicznych. Aby sesja wizerunkowa była udana, a zdjęcia biznesowe – satysfakcjonująco się prezentowały, należy zgrać kilka czynników i odpowiedzieć sobie na parę pytań. Nie można zmarnować ani chwili rozmowy z Klientem. To od jej przebiegu zależy np. to, czy pomogę Ci w zrealizowaniu Twoich celów biznesowych.

Stylizacja — jak dobrze wybrać ubrania do sesji zdjęciowej?

W fotografii biznesowej jak Cię widzą, tak Cię piszą. Aby dobrze prezentować się na zdjęciach wizerunkowych, ubrania powinny być odpowiednie dla dress code’u i leżeć jak druga skóra na portretowanej osobie. Ważne, abyś podczas sesji dobrze się czuł. Dobrze dobrana stylizacja, to podstawa. Jeśli nie wiesz jak dobrze wybrać ubrania do takiej sesji fotograficznej – skorzystaj z usług doradcy-konsultanta!

Światło w fotografii portretowej

Ostre światło uzyskiwane za pomocą lampy błyskowej, światło zastane, a może światło stałe? Mistrz fotografii portretowej z pewnością będzie wiedział, jak powinna być oświetlona fotografia wizerunkowa dopasowana do Twoich potrzeb. Aby ustalić szczegóły, porozmawiaj z fotografem o wymarzonej sesji wizerunkowej i zapytaj go, jaką rolę odgrywa światło w fotografii portretowej.

Fotografia wizerunkowa i biznesowa

Fotografia wizerunkowa – co jeszcze powinieneś wiedzieć? Fotografia wizerunkowa i fotografia biznesowa może występować w wydaniu oficjalnym oraz nieco bardziej casualowym. Styl zależy w znacznej mierze od Ciebie!

Sesja biznesowa

Makijaż i fryzura — czy warto się na nie zdecydować?

Aby sesja wizerunkowa spełniała oczekiwania Klienta i fotografa, warto pochylić się nad kwestiami takimi jak makijaż i fryzura. Czy warto się na nie zdecydować? Odpowiedź znowu zależy od Ciebie. Ja polecam moim Klientom przygotowanie się do sesji wizerunkowej od tej strony, ponieważ poprawia ono samopoczucie Klientów i wpływa na ich pewność siebie oraz zachowanie przed obiektywem.

Profesjonalne zdjęcia biznesowe

Co kryje się pod hasłem profesjonalne zdjęcia biznesowe? W moim odczuciu są to takie fotografie, które nadają ludzką twarz Twojej firmie i pomagają Twoim Klientom lepiej Cię poznać i nawiązać relację.

Zdjęcia dla biznesu – profesjonalne sesje biznesowe

Zdjęcia dla biznesu – jakie powinny być moim zdaniem? Przede wszystkim profesjonalne! Zdjęcia biznesowe i profesjonalne sesje biznesowe pomogą Ci budować markę własną.

Sesja biznesowa

Sesja wizerunkowa – dlaczego warto ją zrobić?

Warto zadbać o wizerunek! Dlaczego? Jeśli zdecydujesz się na sesję wizerunkową, jeśli postanowisz ją zrobić, otrzymasz fotografie, których nie będziesz się wstydzić. One podkreślą Twój profesjonalizm. Im więcej dobrych zdjęć biznesowych w Twoim dorobku zawodowym, tym lepiej! Dlaczego jeszcze warto zrobić sesję wizerunkową? Wyróżnij się spośród wielu sobie podobnych osób!

Dodatki na sesji wizerunkowej

Fotografia biznesowa to nie tylko oficjalne portrety. Sesja wizerunkowa może okazać się ciekawsza, jeśli zdecydujesz się na dodatki i zaprezentujesz nie tylko siebie, ale także Twoje narzędzia pracy itp. Im więcej autentyczności, tym lepiej! Dodatki na sesji wizerunkowej nadają jej bardziej osobisty charakter.

Fotografia w biznesie – wykorzystanie zdjęć w mediach społecznościowych

Istnieją takie typy fotografii, które wyraźnie zwiększają „klikalność” w sieci. Wykorzystanie zdjęć w mediach społecznościowych sprawia, że prezentujesz się bardziej profesjonalnie, atrakcyjnie. Aby zdjęcia były aktualne, warto decydować się na kolejne sesje! Wykorzystanie zdjęć w mediach społecznościowych to tylko jedna z możliwości autopromocji! Fotografia w biznesie sprzedaje w sposób równie istotny, jak opis produktu lub cena towaru.

Sesja biznesowa

Zdjęcia portretowe z lampą błyskową

Czymże byłaby sesja wizerunkowa lub – patrząc szerzej – fotografia biznesowa bez profesjonalnego oświetlenia? Zapytaj swojego fotografa, czy zdjęcia portretowe z profesjonalną lampą błyskową będą wyglądać tak, jak chcesz. Z pewnością Ci odpowie!

Sesja wizerunkowa – gdzie najlepiej wykonać zdjęcia?

Nie musisz interesować się fotografią, aby posiadać profesjonalne zdjęcia portretowe. Warto zwrócić się do profesjonalnego fotografa, obeznanego w fotografii portretowej. Sesja wizerunkowa jest tym lepsza, im bardziej autentyczna. A więc gdzie najlepiej wykonać zdjęcia?

Odpowiedź nie jest przesadnie odkrywcza: tam, gdzie najlepiej się czujesz. Wykonywałem również sesje wizerunkowe w czasie wolnym pracowników, fotografując ich przy realizacji zainteresowań. W końcu nie samą pracą żyje człowiek.

Zobacz, gdzie fotografuję:

Sesja biznesowa

Błysk, LED, czy światło zastane?

W studio – lampy błyskowe (błysk), oświetlenie led sprawdzi się przy filmie (światło ciągłe) i przy fotografii wykonywanej w tym samym czasie, w którym kręcony jest np. film reklamowy. Światło zastane wykorzystywane przy sesjach na dworze lub w studio przy świetle dziennym.

Jak się przygotować do sesji wizerunkowej?

Szukając odpowiedzi, jak przygotować się do sesji wizerunkowej, warto zagłębić się we własną motywację zawodową. Im lepiej czujesz się w swojej zawodowej skórze, tym atrakcyjniej się zaprezentujesz. Oprócz tego przydadzą się: autentyczny uśmiech, schludny i adekwatny strój, a także staranna fryzura i (być może) delikatny makijaż.

Sesja wizerunkowa – czym różni się od sesji biznesowej?

Fotografia biznesowa to znacznie szersze pojęcie niż sesja wizerunkowa. Czym różni się od sesji biznesowej? Doświadczenie fotografa pozwala na swobodną pracę w obu tych obszarach. Kiedy myślimy sesja wizerunkowa, zwykle wyobrażamy sobie zdjęcia studyjne. Fotografia biznesowa może być odbierana w szerszym kontekście. Sesja może mieć charakter bardziej reportażowy i odbywać się np. w trakcie szkolenia w innym mieście czy imprezy integracyjnej.

Sesja portretowa w plenerze

Czy w trakcie sesji biznesowej musisz być zamknięty w biurze lub studiu? Z pewnością nie! Czasami warto wyjść na zewnątrz. Sesja portretowa w plenerze, jeśli jest spójna z Twoim wizerunkiem, może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Sesje biznesowe bywają niezwykle różnorodne i dlatego uważam, że fotografia wizerunkowa chyba nigdy mi się nie znudzi.

Zastosowanie zdjęć biznesowych

Sesja wizerunkowa przyda Ci się w różnych momentach życia zawodowego, np. w celach autopromocyjnych lub reklamowych. Zastosowanie zdjęć biznesowych to również publikacja w folderach, czasopismach lub książkach.

Ubiór na sesję – zasady ogólne

Sesja wizerunkowa w zasadzie nie posiada specjalnego dress code’u. Kluczowe znaczenie, gdy dobierasz ubiór na sesję, mają nie zasady ogólne, ale reguły obowiązujące w Twojej firmie lub branży.

Sesje biznesowe powinny cechować się spójnością wizerunkową. Warto dbać o nią nie tylko „od święta”, ale przede wszystkim na co dzień.

Jak wygląda sesja biznesowa i jak się do niej przygotować?

Fotografia biznesowa wymaga profesjonalnego przygotowania przede wszystkim ze strony fotografa. Klient, który w swojej pracy czuje się jak ryba w wodzie, w zasadzie nie potrzebuje szczególnego przygotowania. W cenie jest autentyczność; świetnie gdy pojawi się w niej nutka pasji. Jak już wspominałem, fotografia biznesowa i fotografia wizerunkowa to przede wszystkim ludzie! Jak wygląda sesja biznesowa? To praca z modelem, której efektem są profesjonalne zdjęcia. Jak się do niej przygotować? Zadbaj o kilka godzin wolnego czasu, przygotuj ubranie (wybór + czyszczenie, prasowanie itp.), obuwie, zadbaj o fryzurę i ewentualny makijaż.

Zdjęcie portretowe w naturze

Efekty sesji biznesowej lub sesji wizerunkowej zależą od wielu czynników. Wybór scenerii, obok ubioru na sesję, stanowi jeden z nich. Czy zdjęcie portretowe w naturze to dobry pomysł? Z pewnością tak, ale pod pewnymi warunkami.

Autentyczność jest tutaj kluczowym kryterium. Tło dla zdjęć biznesowych powinno być spójne z wizerunkiem Twoim lub Twojej firmy. To niezwykle ważny aspekt!

Im więcej autentyczności i spójności w Twoim przekazie wizerunkowym, tym lepiej. Gdybym miał napisać poradnik „ABC sesji wizerunkowej”, ta myśl, choć pozornie mało odkrywcza, byłaby myślą przewodnią.

Zadbaj o pozytywne nastawienie przed sesją

Czy podczas sesji wizerunkowej trzeba się uśmiechać? Nie trzeba, ale z pewnością warto! Duże znaczenie ma też umiejętność rozluźnienia się, ponieważ dzięki niej wypadamy naturalnie. Zadbaj o pozytywne nastawienie przed każdą sesją. Dzięki temu sesja biznesowa będzie dla Ciebie przyjemniejszym doświadczeniem.

Sesja biznesowa, jak wiele innych przedsięwzięć, przynosi lepsze efekty, jeśli wszyscy uczestnicy odnoszą się do niej z entuzjazmem i ciekawością. Fotografia wizerunkowa to przecież przede wszystkim ludzie!

sesja biznesowa 1794

Zainwestuj w profesjonalny makijaż

Sesje wizerunkowe i sesje biznesowe rządzą się swoimi prawami. Choć intensywny make up może prezentować się nie do końca korzystnie, delikatne ruchy pędzlem czasami działają cuda dla Twojego samopoczucia. Zainwestuj w profesjonalny makijaż do sesji. Sesje biznesowe z udziałem makijażystki często przynoszą bardziej zadowalające efekty, a one są niezmiernie ważne w fotografii portretowej i nie tylko.

Sesja biznesowa

Fotografia portretowa na Śląsku, Wrocław, Warszawa, Łódź, Poznań, cała Polska

Cała Polska jest miejscem, w którym wykonuję sesje portretowe. Fotografia portretowa może powstać m.in. w takich miastach, jak np. Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź. Wykonuję także usługi z zakresu profesjonalnej fotografii portretowej na Śląsku, na Mazurach, na Podhalu – wszędzie tam, gdzie mogę pojawić się w określonym terminie. Fotografia biznesowa zawiodła mnie już w różne miejsca.

Sesja biznesowa i portretowa Wrocław

Jeśli interesuje Was sesja portretowa Wrocław (lub sesja biznesowa Wrocław), to doskonale trafiliście. To właśnie we Wrocławiu wykonuję najwięcej sesji z zakresu profesjonalnej fotografii portretowej i reklamowej. Jako fotograf Wrocław zapraszam serdecznie do kontaktu i rezerwacji terminów na sesję w stolicy Dolnego Śląska.

Sesja biznesowa i portretowa Wrocław
Fotografia biznesowa Warszawa – sesja portretowa

Warszawa to miejsce, w którym może odbyć się sesja portretowa. Fotografia biznesowa w stolicy Polski to często sesje biznesowe dla firm, korporacji lub osób indywidualnych. Sesja zdjęciowa może odbyć się w studio, siedzibie firmy, wynajętym apartamencie, hotelu lub przestrzeni biurowej przeznaczonej na sesje fotograficzne.

Fotografia biznesowa Warszawa, sesja portretowa
Sesja biznesowa Łódź – zdjęcia portretowe Łódź

Łódź, nie tylko ze względu na bliskość stolicy, to prężnie rozwijające się miasto, w którym powstaje wiele strategicznych inwestycji. Zdjęcia portretowe (lub sesja biznesowa) może zostać wykonana również w Łodzi. Zapraszam do rezerwacji terminów na profesjonalne sesje z zakresu fotografii portretowej, biznesowej i reklamowej.

Sesja biznesowa i portretowa Łódź
Sesja biznesowa i portretowa Poznań

Gdzie jeszcze może zostać przeze mnie zrealizowana sesja biznesowa lub portretowa? Usługa fotograficzna może zostać wykonana w mieście Poznań. Zapraszam do kontaktu telefonicznego (pod numerem +48 607 265 770) lub mailowego (gromolak@gmail.com). Warto zainwestować w profesjonalne zdjęcia reklamowe, które będą wspaniałą wizytówką dla Twojej firmy.

Poznań - sesja biznesowa i portretowa

Sesja portretowa w studio – ile kosztuje sesja zdjęciowa? Oferta i cennik

Sala konferencyjna, hala fabryczna, plener – istnieje sporo możliwości w zakresie realizacji sesji zdjęciowej. Sesja portretowa w studio nie stanowi konieczności, ale warto się na nią zdecydować. W profesjonalnym studiu fotograficznym najłatwiej osiąga się pożądane efekty w zakresie oświetlenia. Nie zaskoczą nas tam również warunki pogodowe, tak jak w plenerze. Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje sesja zdjęciowa – poniżej znajdziesz mój cennik. Szczegółowa, personalizowana oferta i wycena, to wynik wspólnych ustaleń dotyczących czasu, miejsca i charakteru sesji.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa? Cennik i oferta

Sesja zdjęciowa – studioSesja zdjęciowa – w siedzibie firmySesja zdjęciowa – plener
Zdjęcia dla 1 osoby (np. sesja wizerunkowa)
od 1000 PLN
Sesja dla 1 osoby
od 1250 PLN
Sesja ślubna, narzeczeńska
od 1000 PLN
Zdjęcia dla pracowników firmy (1 dzień zdjęciowy)
od 2000 PLN
Sesja dla większej grupy (opłata za dzień zdjęciowy + opłata za każdą osobę) – zapytaj o ofertęSesja portretowa, wizerunkowa lub biznesowa z udziałem makijażystki
od 1250 PLN
Sesja z udziałem MUA / stylistki
indywidualna wycena
W ramach sesji mogą zostać dodatkowo wykonane zdjęcia architektury budynku, elementów wyposażenia firmy, zdjęcia wnętrz, produktów lub towarów
indywidualna wycena
Sesja zdjęciowa za granicą
zapytaj o ofertę
Do każdego zlecenia i wyceny podchodzę indywidualnie – proszę o przesłanie informacji na jakiej sesji Państwu zależy.Proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów. Na każdą usługę wystawiam fakturę.Na wiadomości mailowe odpowiadam maksymalnie w ciągu 24h!

W każdym większym polskim mieście da się wynająć studio fotograficzne, w którym można zrealizować sesję biznesową każdego rodzaju. Fotografia wizerunkowa realizowana w profesjonalnym otoczeniu ma niewątpliwe zalety. Chociaż ostateczna forma, jaką będzie miała sesja biznesowa, zależy przede wszystkim od Ciebie i Twoich oczekiwań.

O czym jeszcze warto pomyśleć w kontekście fotografii biznesowej? Z pewnością warto dobrze wybrać fotografa. Fotografia wizerunkowa opiera się w znacznej mierze na relacji. Ważne, aby profesjonalny fotograf potrafił nie tylko wykonywać wartościowe zdjęcia. Umiejętność wsłuchania się w oczekiwania Klienta okazuje się być chyba jeszcze ważniejsza.

Jak już wspominałem, fotografia wizerunkowa to przede wszystkim ludzie – ich pasja, historia, umiejętności. Wszystko to powinno być widoczne w sesji wizerunkowej.