Sesja ślubna za granicą

Jeśli interesuje Was sesja ślubna za granicą – doskonale trafiliście! Na co dzień mieszkam niedaleko Wrocławia, blisko lotniska :) Podejmuję się realizacji sesji ślubnych na terenie całej Europy (i nie tylko!). Wiem, jak przygotować się do pleneru ślubnego, aby sesja wyszła jak najlepiej i aby cały wyjazd był wspaniałą przygodą. Mam doświadczenie w organizowaniu zagranicznych sesji ślubnych – fotografowałem m.in. w Hiszpanii, Norwegii, Szkocji, Francji, Czechach i Niemczech. Zapraszam serdecznie do kontaktu – zorganizujmy wspólnie zagraniczny plener ślubny marzeń! Europa pełna jest wielu niesamowitych miejsc (jak choćby Madera, Isle of Skye, Islandia), w których mogą powstać wyjątkowe fotografie.

Sesja ślubna za granicą - sesje zdjęciowe za granicą
Para podczas sesji ślubnej za granicą – Isle of Skye (Szkocja)

Sesja ślubna za granicą – dokąd i kiedy jechać na zdjęcia?

Dokąd jechać na zdjęcia? Wybór miejsca powinien być poprzedzony wspólnymi ustaleniami – być może wybieracie się na wakacje lub podróż poślubną i możemy połączyć Wasz wyjazd z sesją ślubną? :) Jeśli nie wiecie kiedy najlepiej jechać na zdjęcia – kierować się należy pogodą – na plenerze nie może być zbyt gorąco (26’C to maksymalna temperatura, aby komfortowo się pracowało) lub zbyt zimno (realizacja sesji w Norwegii przy 10’C i silnym wietrze nie należy do najprzyjemniejszych zadań :). Sesja ślubna za granicą to wyzwanie logistyczne – należy wspólnie z fotografem odpowiednio się do tego przygotować, aby móc podczas zdjęć zająć się wyłącznie pozowaniem i radością wynikającą ze wspólnego obcowania.

W dużym skrócie – najlepiej organizować podróżą poślubną w okresie letnim (gdy w miejscu, do którego się wybieramy jest lato). Ważne, aby temperatury nie były zbyt wysokie – o tym pisałem powyżej.

Jesteście zainteresowani sesją ślubną za granicą?

Jeśli jesteście zainteresowani profesjonalną sesją ślubną za granicą – zapraszam serdecznie do kontaktu i wspólnego planowania sesji zagranicznej. Koszty sesji ślubnej za granicą ustalane są za każdym razem indywidualnie – zależą od stopnia trudności, ilości czasu potrzebnego na realizację zdjęć, organizacji lotów, cen dodatkowych usług (noclegi, wyżywienie, przejazdy) itp. Gdy przy realizacji sesji dochodzi wynajem samochodu, to także jest dodatkowy koszt.

Sesja ślubna za granicą - Praga, Czechy
Zdjęcie wykonane o poranku, w czeskiej Pradze, w okolicy Zamku na Hradczanach (Pražský hrad) – Sesja ślubna w Pradze to gwarancja wyjątkowych lokalizacji i widoków!

Sesja ślubna za granicą – zapytaj o dostępność terminu i ofertę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe
Sesja ślubna za granicą - formularz kontaktowy

Zagraniczna sesja ślubna, od czego zacząć?

Od czego zacząć planowanie sesji? Zagraniczna sesja ślubna w strojach ślubnych to nie lada wyzwanie! Wspólne odkrywanie nowych miejsc podczas sesji to wspaniała przygoda. Nie zawsze jest czas na rekonesans miejsca w dniu sesji – często bazujemy na tym, co udało nam się znaleźć w internecie.

Zależy mi na tym, aby każda sesja (poślubna lub narzeczeńska) wywoływała w Was niezapomniane wrażenia. Europa pełna jest wielu ciekawych miejsc, w których możemy wykonać zdjęcia ślubne. Planowanie sesji zacząć należy od wyboru miejsca, terminu i … samego fotografa! :)

Sesja ślubna za granicą

Plener ślubny za granicą – najważniejszy jest plan!

To prawda, najważniejszy jest plan. Aby wykonać plener ślubny za granicą, musimy wcześniej wybrać miejsca i zaplanować przebieg sesji – godzinę rozpoczęcia i zakończenia. Jeśli posiadacie za granicą własny samochód – to również ułatwi organizację sesji plenerowej. Sesję warto wykonać w różnych miejscach, aby ostateczny efekt w postaci zdjęć był ciekawy i zróżnicowany. Jako fotograf ślubny wiem, co jest ważne w sesjach portretowych – wykonam dla Was wspaniałą pamiątkę, którą będziecie z przyjemnością oglądać po wielu latach! :)

Sesja ślubna za granicą

Wybór miejsca sesji plenerowej

Zagraniczną sesją ślubną najlepiej zorganizować jest w miejscach, które są dobrze skomunikowane z Twoim najbliższym lotniskiem. Wybór miejsca sesji plenerowej nie powinien być jednak przypadkowy. Wybierz kraj i lokalizację, która jest Ci bliska. Jeśli zależy Ci na romantycznym, zagranicznym, dużym mieście – wybierzmy się do Rzymu, Paryża lub Barcelony. Jeśli zależy Ci na zdjęciach na łonie natury, wybierzmy małą wyspę na Morzu Śródziemnym lub Oceanie Atlantyckim.

Sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna za granicą – jak zorganizować?

Jak zorganizować sesję ślubną za granicą? Zdaj się na fotografa, który wykonywał już takie sesje. Organizacja lotów, bookowanie hoteli to nic trudnego. Wybierz miejsc, które dobrze jest skomunikowane z Twoim najbliższym lotniskiem. Warto odłożyć podróż na sezon mniej turystyczny tak, aby w miejscu i czasie zdjęć móc spokojnie pracować.

Jak zorganizować sesję ślubną i sesję narzeczeńską za granicą?

Jak najlepiej zorganizować sesję ślubną (oraz sesję narzeczeńską) za granicą, poza Polską? W tej kwestii warto zdać się na fotografa, który realizował już sesje zagraniczne. Sesja ślubna zagraniczna to niemałe zadanie logistyczne zarówno dla fotografa, jak i Pary Młodej. To też świetna przygoda.

Przed wylotem należy zaplanować plan podróży. Mogę pomóc w wynajęciu samochodu. Przy sesjach zagranicznych ważne jest szczegółowe zaplanowanie lotów, noclegów, kwestii związanych z wyżywieniem, wspólnym poruszaniem się w obcym kraju (loty, transfery, przejazdy pociągiem, samochodem, autobusem itp.). Ważne jest również ubezpieczenie – zarówno fotografa, jak i uczestników sesji. Do odważnych świat należy!

Sesja ślubna za granicą

Koszty pobytu i noclegu na sesji ślubnej za granicą

Kto ponosi koszty pobytu i noclegów na sesji ślubnej za granicą? Wynagrodzenie fotografa nie zawiera w sobie dodatkowych kosztów związanych z organizacją sesji. Zamawiający (np. Para Młoda) ponosi zatem wszelkie koszty związane z organizacją sesji ślubnej za granicą.

Istnieje możliwość wykonania sesji ślubnej z jednym noclegiem w miejscu realizacji lub nawet bez noclegów! Poranny wylot, nocny powrót – taka sesja również jest możliwa. Ograniczamy wtedy ilość rzeczy – zabieramy niezbędne minimum. Stroje ślubne lądują w bagażu podręcznym – podstawowe kosmetyki i dokumenty osobiste w zupełności wystarczą. Jeśli wybierzemy stabilnie pogodowo kraj – zmiana pogody nie będzie nas dotyczyć.

Sesja ślubna za granicą

Jak wygląda sesja ślubna za granicą?

Jak dokładnie wygląda sesja ślubna za granicą? To może być kilka godzin intensywnego fotografowania przy zachodzie słońca lub kilkugodzinny spacer po zabytkowym, starym mieście w Rzymie, Barcelonie lub Paryżu. Czasem zdjęcia są wykonywane o wschodzie słońca lub w nocy, z użyciem lamp błyskowych lub światła zastanego. Przebieg sesji ślubnej za granicą lub sesji narzeczeńskiej – za każdym razem jest inny! :) Plener ślubny za granicą to niepowtarzalne wydarzenie, które jest wyjątkową przygodą dla wszystkich uczestników pleneru.

Ceny biletów linii lotniczych są często wyjątkowo niskie. Warto wziąć to pod uwagę i zaplanować organizację sesji ślubnej za granicą z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W obecnych czasach to nic trudnego!

Sesja ślubna za granicą

Kiedy najlepiej wykonać plener ślubny

Często jestem pytany o to kiedy najlepiej wykonać plener ślubny za granicą. Ważne jest, aby nie było zbyt gorąco lub zimno w miejscu realizacji zdjęć. Wybieramy także miejsca nasłonecznione – fajnie jest, mówiąc najogólniej, móc wykonać romantyczne zdjęcia o zachodzie słońca! :)

Sesja ślubna i sesja narzeczeńska za granicą – gdzie?

Gdzie powinna odbyć się sesja ślubna lub sesja narzeczeńska za granicą? Możliwości jest bardzo wiele. Szkocja, Islandia, Madera, Wyspy Kanaryjskie … nic nas nie ogranicza! Warto nadmienić, że po sesji ślubnej warto pomyśleć o albumie ślubnym. Warto oprawić zdjęcia z sesji w wyjątkowy drewniany lub skórzany album.

Jakie jeszcze miejsca warto rozważyć? Praga, Santorini, Paryż, Rzym, Barcelona, Amalfi Coast, Dubrownik, Wiedeń, Edynburg, Budapeszt – tutaj mogą powstać piękne zdjęcia z sesji ślubnej. Costa del Sol, Lazurowe Wybrzeże, Zamek Neuschwanstein, Innsbruck, Cinque Terre, Granada, Porto, Reykjavik, Amsterdam – to inne, doskonałe propozycje na organizację pleneru za granicą. Positano, Szwajcaria, Chamonix, Santorini, Ateny, Sardynia, Lofoty, Dubrovnik, Hallstatt, Santorini, Prowansja, Sorento, Dubrovnik – jeśli któreś z tych miejsc jest Wam bliskie, serdecznie zapraszam do kontaktu. Santorini, Barcelona, Ateny, Porto, Sardynia, Lazurowe Wybrzeże – to także najpiękniejsze miejsca na organizację sesji plenerowej.

Sesja ślubna za granicą, Europa
Plener ślubny wykonany na Słowacji, z widokiem na Tatry

Ile czasu poświęcić na sesję ślubną za granicą?

Ile czasu powinniśmy poświęcić na sesję narzeczeńską lub ślubną za granicą? Na zdjęcia warto przeznaczyć cały 1 dzień. Być może wykonamy część zdjęć rano, spotkamy się na obiedzie i drugą część zdjęć wykonamy po południu lub wieczorem. Czasem sesja trwa 3-4 godziny i wykonywana jest wyłącznie po południu i wieczorem. W miastach, w których jest bardzo wielu turystów (np. w Wenecji), warto spotkać się na sesji już o wschodzie słońca.

Sesja ślubna za granicą

Sesja  ślubna i sesja narzeczeńska zagraniczna – ile potrzeba na nią czasu

Ile dokładnie potrzeba czasu na plener ślubny? Sesja ślubna lub sesja narzeczeńska zagraniczna możliwa jest do wykonania w 1 dzień. Możemy polecieć na miejsce porannym samolotem, przebrać się w hotelu, zjeść dobry obiad i wykonać sesję w godzinach 15:00-20:00. Po zdjęciach możemy złapać wieczorny samolot do Polski i dzięki temu sesja ślubna za granicą nie zajmie więcej, niż 15-18 godzin. Jest to możliwe w miejscach, które są bardzo dobrze skomunikowane z Polską (np. Włochy).

Sesja ślubna za granicą

Co zabrać ze sobą na sesję ślubną za granicą?

Często jestem pytany o to co powinniśmy (powinniście) zabrać ze sobą na sesję ślubną za granicą. Oprócz strojów ślubnych (lub innych, w których będą wykonywane zdjęcia) możecie zabrać niezbędne rzeczy do wykonania makijażu, fryzury i delikatnych poprawek. Na sesji ważna jest mobilność – czym będziecie mieli ze sobą mniej rzeczy, tym łatwiej będzie się przemieszczać.

Sesja ślubna za granicą

Ile kosztuje sesja ślubna za granicą?

Ile dokładnie kosztuje sesja ślubna lub sesja narzeczeńska za granicą? Koszt każdej sesji ustalany jest indywidualnie. Na cenę ma wpływ m.in. odległość, koszt lotów, organizacja lotów (to, czy da się zorganizować sesję ślubną w 24 godziny, czy całość zajmie 2-3 dni). Koszt realizacji sesji ślubnych za granicą zaczyna się od 1500-2000 PLN. Jeśli znacie już termin, w którym chcielibyście wykonać zdjęcia i wiecie, na czym Wam zależy – zapraszam do kontaktu!

Sesja ślubna za granicą

Koszty wynagrodzenia fotografa na sesji ślubnej za granicą

Jakie są koszty wynagrodzenia fotografa ślubnego na sesji narzeczeńskiej lub ślubnej za granicą? Oprócz podstawowego wynagrodzenia za wykonanie zdjęć, Zamawiający ponoszą koszty lotów i transferów, hotelu i wyżywienia wszystkich uczestników sesji ślubnych lub narzeczeńskich. Koszty dobrowolnego ubezpieczenia w związku z podróżą za granicę każdy ponosi we własnym zakresie. Jeśli konieczny jest wynajem samochodu (lub innych środków transportu), jest to dodatkowy koszt ponoszony przez Zamawiającego sesję.

Sesja ślubna za granicą

W jakim czasie zaplanować sesję ślubną?

Kiedy zaplanować sesję ślubną? W jakim czasie najlepiej wykonać plener ślubny za granicą? Dobrym pomysłem jest organizacja sesji podczas Waszej podróży poślubnej. Jeśli decydujecie się na zdjęcia za granicą, koniecznie musimy sprawdzić pogodę dla określonego terminu. Temperatura nie powinna wynosić więcej, niż 25-26 'C, aby fotografowanie było przyjemne. Nie może być też za zimno, zbyt wietrznie i deszczowo. Dobra jest umiarkowana (lub ciepła) pogoda, duże nasłonecznienie (aby złapać piękny zachód słońca) i bliskość lotniska, aby nie tracić czasu na dojazdy i móc się skupić na fotografowaniu.

Sesja ślubna za granicą - ślub cywilny za granicą

Zagraniczne sesje ślubne – kiedy najlepiej je realizować

Kiedy najlepiej realizować zagraniczne sesje ślubne? Kluczowa jest pogoda w miejscu, w którym chcemy wykonać zdjęcia. Nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Nie może być też deszczowo lub wietrznie. Na miejsce sesji najlepiej wybrać pogodowy pewnik :) Za granicą sesja ślubna – jeśli to jest Waszym marzeniem, koniecznie do mnie napiszcie (gromolak@gmail.com) lub zadzwońcie (+48 607 265 770)!

Sesja ślubna za granicą

Gdzie jechać na sesję ślubną za granicą?

Jeśli zależy Wam na pięknych zdjęciach w romantycznej scenerii, ale nie wiecie gdzie jechać na sesję ślubną za granicą, to możecie zdać się na fotografa, który Wam chętnie doradzi w zakresie wyboru miejsca i terminu sesji.

Sesja ślubna za granicą

Sesje ślubne i narzeczeńskie za granicą – dlaczego warto?

Dlaczego warto organizować sesje narzeczeńskie i ślubne za granicą? Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka – warto uczcić to piękną sesją w wyjątkowej scenerii. Jeśli na co dzień mieszkacie w jednym z polskich miast i zależy Wam na innym tle do zdjęć, innej temperaturze, spotkaniu innej kultury i języka – sesja ślubna może być wspaniałą przygodą i oderwaniem się od codzienności.

Sesja ślubna za granicą

Lot samolotem na sesję zagraniczną?

Na każdą sesję zagraniczną proponuję lot samolotem. O ile w niektóre miejsca jesteśmy w stanie dojechać samochodem (do Pragi, na Słowację), to większość miejsc jest najłatwiej dostępna właśnie tym środkiem transportu.

Z jakim wyprzedzeniem szukać lotów?

Optymalnym terminem na wyszukiwanie lotów na sesję ślubną jest 2-3 miesiące. Jeśli wiecie już, że taką sesję będziemy organizować, zacznijmy od zarezerwowania lotów w dobrych cenach! Zastanówcie się nad bezpiecznym transportem sukni ślubnej. Następnie proponuję wykonać rezerwację noclegów.

Jeśli planujemy na zdjęcia więcej niż 1 dzień, to dodatkowy dzień możemy przeznaczyć na sesję w innej lokalizacji (lub zwiedzanie okolicy). Za granicą sesja ślubna to za każdym razem wspaniała przygoda nie tylko dla Pary Młodej, ale także i dla fotografa. Zagraniczna sesja ślubna to doświadczenie, które będziemy wspominać przez wiele lat. Na tej stronie znajdziecie najlepsze miejsca na sesje ślubną. Za granicą sesja ślubna – jeśli tego poszukujecie – zapraszam serdecznie do kontaktu.

Sesja ślubna za granicą
Podczas sesji ślubnej za granicą „łapiemy” piękne widoki, architekturę i ciepłe, zachodzące słońce.

Jak tanio zarezerwować lot na zagraniczną sesję ślubną?

Termin sesji należy zaplanować z co najmniej 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy w stanie tanio zarezerwować lot na zagraniczną sesję ślubną lub narzeczeńską. Warto ograniczyć rzeczy, aby zmieścić się do bagażu podręcznego – to nie tylko obniży koszty lotów, ale również przyśpieszy odprawę bagażową na lotnisku.

Sesja ślubna za granicą

Polski fotograf za granicą

Łukasz Gromolak – polski fotograf za granicą. Jeśli zależy Wam na sesji plenerowej za granicą (np. w Grecji), ale obawiacie się, że nie dogadacie się z lokalnym fotografem, to zapraszam do kontaktu. Na co dzień mieszkam blisko lotniska we Wrocławiu. Mam również blisko do lotnisk w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Warszawie (Lotnisko Chopina i Modlin). Z tych miejsc mogę do Was komfortowo przylecieć i wykonać dla Was zdjęcia, które na długo zapadną w Waszą pamięć.

Jeśli na weselu wykonaliśmy zdjęcia plenerowe w dniu ślubu i zależy Wam na większej ilości zdjęć – plener ślubny za granicą może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Zdjęcia sesji mogą znaleźć się także w albumie ślubnym. Jeśli na zdjęcia mamy 2 dni, to pierwszy dzień możemy przeznaczyć na sesję w mieście, a drugi dzień na sesję wyjazdową – np. w góry lub nad morze, jeśli znajduje się w okolicy.

Sesja ślubna za granicą
Magda i Jan podczas ślubu i wesela na Costa del Sol (Benalmadena, Malga, Pueblo de Mijas – Hiszpania).

Sesja ślubna za granicą – jak się do niej przygotować?

Jak się przygotować do sesji ślubnej za granicą?

 1. zadbaj o aktualne dokumenty (dowód osobisty, paszport) w kontekście zmiany nazwiska
 2. ogranicz do minimum ilość niezbędnych rzeczy, aby podróż była przyjemna
 3. wybierz miejsce, w którym pogoda jest pewna
 4. zadbaj o zdrowie, dobre samopoczucie i urlop w tym terminie
 5. zastanów się, czy makeup i fryzurę wykonacie we własnym zakresie, czy będziecie korzystać z takich usług na miejscu

Jeśli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości – zapraszam do kontaktu. Chętnie doradzę w zakresie organizacji sesji ślubnej za granicą.

Sesja ślubna za granicą
Sesja plenerowa w Szkocji – Isle of Skye. Spektakularne widoki, silny wiatr i zmienna szkocka pogoda – to gwarantuje nam ta wyjątkowa wyspa, która jest miejscem wielu sesji dla zakochanych z całego świata!

Top 10 miejsc na sesję ślubną za granicą

Poniżej znajdziecie mój TOP 10 miejsc na sesję ślubną za granicą. Włochy, Hiszpania i Portugalia, Grecja, Santorini, Malta i Cypr, Norwegia i Szwecja, Szkocja, Francja – to wyjątkowe miejsca, w których mogą zostać wykonane najpiękniejsze sesje ślubne. To niezwykłe miejsca (dla wielu nowe miejsca), do których podróż jest wyjątkową przygodą.

Sesja ślubna w Hiszpanii i Portugalii

Jeśli nie straszne Wam trochę wyższe temperatury, to doskonałym pomysłem może być sesja ślubna w Hiszpanii (Barcelona, Sewilla, Madryt, Toledo, Salamanca, Majorka czy Cordoba) i Portugalii (Lizbona, Porto, Madera, Aveiro, Coimbra, Sintra lub Amarante). Obejrzyj zdjęcia ślubne Magdy i Jana – ich sesja (i ślub) odbyła w Benalmadenie, na Costa del Sol, w okolicy Malagi

Sesja ślubna za granicą
Sesja ślubna w hiszpańskim Pueblo de Mijas

Sesja ślubna we Włoszech

Wspaniałym pomysłem jest sesja ślubna we Włoszech. Możemy umówić się na zdjęcia w Rzymie, Wenecji, Neapolu, Florencji lub Bolonii. Zdjęcia na Bari powstają praktycznie same. We Włoszech panuje romantyczne atmosfera, znajdują się piękne krajobrazy (wzgórza Toskanii lub wybrzeże Amalfi) oraz zabytkowa i fotogeniczna architektura. We Włoszech (w wielu miejscach) panuje łagodny klimat – dzięki temu sesja ślubna w tych lokalizacjach może odbyć się o każdej porze roku.

Jeśli realizujemy sesję w okolicy Gibraltaru, możemy wybrać się na chwilę statkiem do Maroka!

Sesja ślubna we Włoszech, Włochy
Sesja ślubna we Włoszech

Sesja fotograficzna w Grecji, na Santorini, na Malcie i na Cyprze

Jeśli Waszym sercom bliskie jest południe Europy, to sesja fotograficzna w Grecji, na Malcie, Cyprze lub Santorini będzie świetnym wyborem. Grecka, wyspiarska sceneria, białe domy na górskich stokach, malownicze plaże, błękit Morza Egejskiego, ciepły klimat i łagodne temperatury – to wszystko znajdziemy na Santorini, w Atenach lub Pireusie.

Wyspiarski klimat – jeśli tego szukacie, to spotkajmy się na Malcie lub na Cyprze. Sesja ślubna na Malcie – znajdziemy tutaj malownicze klify, plaże, historyczne miasta i wioski. Wyspa otoczona Morzem Śródziemnym oferuje bogatą historię, słoneczny klimat przez większą część roku, klimatyczne plaże i zatoczki oraz bogatą, lokalną kulturę. Maltańczycy są gościnni – realizacja sesji ślubnej lub narzeczeńskiej w tej lokalizacji zawsze jest przyjemna i owocuje pięknymi zdjęciami.

Sesja ślubna Grecja, Santorini, Malta i Cypr - sesje ślubne w Grecji

Sesja ślubna w Norwegii i Szwecji

Nie tylko południe Europy jest celem podróży na zdjęcia! Jeśli chcecie poczuć na plecach oddech trolli, zobaczyć fiordy, odwiedzić Bergen, Oslo, Stavanger, Trondheim, Drammen (to w Norwegii) lub Sztokholm, Goteborg, Malmo, Uppsalę (to w Szwecji) – zapraszam do kontaktu. Ciekawym miejscem blisko lotniska Oslo Sandefjord Torp jest atrakcja turystyczna o nazwie „koniec świata” (Verdens Ende). To bardzo fotogeniczne skały w archipelagu Vestfold, położone tuż nad Morzem Norweskim.

Sesja ślubna w Norwegii i Szwecji
Sesja ślubna w Norwegii – Verdens Ende

Plener ślubny na Isle of Skye (Szkocja)

Jedną z ciekawszych propozycji na wykonanie sesji ślubnej za granicą jest Isle of Skye – urocza, mglista i wietrzna szkocka wyspa. Pogoda zmienia się tutaj jak w kalejdoskopie. Plener ślubny w tej lokalizacji to gwarancja udanych i różnorodnych, klimatycznych kadrów. Znajdziemy tutaj m.in. wodospady, plaże i ostre szczyty niewielkich (acz imponujących) gór. Po sesji możemy spotkać się przy szklance dobrego, szkockiego piwa w największym mieście na wyspie – Portree. Plener ślubny może również zacząć się (lub zakończyć) w tym mieście – znajdziemy tutaj niewielki, fotogeniczny port i piękne, kolorowe zabudowania.

Na wyspie Skye znajdziemy m.in. takie atrakcje, jak:

 • The Old Man of Storr – najbardziej rozpoznawalna formacja skalna na wyspie
 • Quiraing – spektakularny obszar górski z widokami na morze, góry i klifu
 • Neist Point Lighthouse – latarnia, która znajduje się na klifie, w otoczeniu oceanu. Piękna sceneria do zdjęć zwłaszcza przy zachodzącym słońcu.
 • The Fairy Glen – dolina pełna zielonych pagórków
 • Kilt Rock – imponujące formacje skalne
 • spektakularne mosty

Na wyspę Skye najprościej dostać się samochodem z lotnisk znajdujących się w Glasgow i Edynburgu. Możliwy jest również dojazd pociągiem. Warto również rozważyć organizację sesji na Isle of Man.

Sesja ślubna na Isle of Skye, Szkocja - zdjęcia ślubne na Isle of Skye
Sesja ślubna w Szkocji – Isle of Skye

Sesja ślubna w Paryżu (Francja)

Sesja ślubna może również odbyć się w Paryżu. To miasto zakochanych, które nie śpi. Zdjęcia ślubne w Paryżu to możliwość odwiedzenia m.in. takich miejsc, jak np. Wieża Eiffla, Ogród Luksemburski, dzielnica Montmartre znajdująca się na niewielkim wzgórzu. Romantyczny spacer wzdłuż brzegów Sekwany (lub rejs statkiem) będzie wspaniałym dopełnieniem zdjęć w miejskiej scenerii. Nie zapominajmy podczas sesji o odwiedzeniu francuskiej kawiarnii! Jakie jeszcze miejsca na sesję ślubną oferuje Francja? Proponuję odwiedzić np. Korsykę lub zjawiskowe miasteczko Annecy.

Sesja ślubna we Francji, Paryż - zdjęcia ślubne w Paryżu

Ślub i wesele za granicą – formalności

Jeśli interesuje Was kwestia uzyskania zaświadczenia, które umożliwia zawarcie ślubu za granicą – tutaj znajdziecie potrzebne informacje. O kwestiach związanych z rejestracją małżeństwa zawartego za granicą przeczytacie na tej stronie. Kwestie zaświadczeń informujących o tym, że zgodnie z polskich prawem możesz zawrzeć małżeństwo za granicą opisane są na tej stronie.

Sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna w Barcelonie, w Rzymie, na Wyspach Kanaryjskich i na Maderze

Jeśli poszukujecie wyjątkowego miejsca na zdjęcia, to możemy spotkać się np. w Rzymie, na Wyspach Kanaryjskich lub na Maderze. Sesja ślubna może odbyć się również np. w hiszpańskiej Barcelonie. Chętnie odwiedzę z Wami Walencję, Madryt lub Saragossę. Ciekawym miejscem na zdjęcia jest również Malaga – obok dużego miasta znajdują się piękne, nadmorskie miejscowości (np. Benalmádena). Oddalając się w nich na północ znajdziemy m.in. Pueblo de Mijas – uroczą, górską miejscowość, która stanowi piękne tło do sesji ślubnych.

Sesja ślubna Barcelona, Rzym, Madera i Wyspy Kanaryjskie

Ślub i wesele za granicą – fotograf ślubny

Jestem fotografem ślubnym, który może sfotografować nie tylko sesję poślubną lub narzeczeńską, ale także cały ślub i wesele organizowane za granicą. Jeśli marzy Ci się destination wedding z prawdziwego zdarzenia i szukasz fotografa z polski, który poleci z Tobą na wesele organizowane za granicą – zapraszam do kontaktu! :)

Ślub i wesele za granicą - destination wedding

Kontakt do fotografa

Poniżej znajdziesz kontakt do fotografa. Możesz skontaktować się ze mną mailowo (wysyłając wiadomość na gromolak@gmail.com), telefonicznie (dzwoniąc pod numer +48 607 265 770) lub za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na podstronie kontakt.

Jeśli interesuje Cię spotkanie na żywo (np. we Wrocławiu lub w Warszawie – daj znać!). Możemy również spotkać się online i omówić szczegóły Twojej sesji lub ślubu i wesela za granicą. Do usłyszenia!

Fotograf podczas sesji ślubnej na Isle of Skye
Fotograf ślubny podczas pracy na wietrznej i deszczowej Isle of Skye (Szkocja)