Sesja ślubna – gdzie wykonać plener ślubny? Propozycje miejsc na sesję ślubną

Jeśli trafiliście na mój artykuł, to znaczy, że interesuje Was sesja ślubna! :) Dowiecie się na tej stronie gdzie najlepiej wykonać plener ślubny. Czy lepiej poprzestać na sesji ślubnej w dniu ślubu i wesela, czy warto zaplanować plener ślubny innego dnia (w innym terminie). Znajdziecie tutaj także propozycje miejsc na sesję ślubną – zarówno w kraju, jak i za granicą.

Fotograf Łukasz Gromolak – jestem fotografem ślubnym z wieloletnim doświadczeniem. Wykonuję reportaże ślubne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zimowa sesja ślubna, plener w stylu boho lub glamour, zdjęcia ślubne w górach lub nad morzem – to wszystko u mnie znajdziecie. Zapraszam do sprawdzenia mojego portfolio. Jeśli będziecie chcieli, abym wykonał dla Was sesję ślubną – możecie skontaktować się ze mną telefonicznie (+48 607 265 770) lub mailowo (gromolak@gmail.com). Na co dzień mieszkam we Wrocławiu. Pracuję wszędzie tam, gdzie mnie zaprosicie.

Sesja ślubna w mieście

Sesja ślubna w mieście to z całą pewnością świetne rozwiązanie wybierane przez młode pary. Taką sesję zdjęciową proponuję wykonać od kwietnia (ew. marca) do końca października (ew. na początku listopada). Podczas pleneru ślubnego w mieście mamy możliwość odwiedzenia wielu miejsc, które często są położone blisko siebie. Często na wyciągnięcie ręki mamy wiele atrakcji, które są bardzo fotogeniczne (np. przejazd zabytkowym tramwajem).

Miejski plener ślubny – taką sesję plenerową możemy wykonać np. we Wrocławiu, w Warszawie, w Krakowie. Możemy również zastanowić się wspólnie nad organizacją sesji ślubnej za granicą.

Co jest najważniejsze w takiej sesji? Odpowiednie zaplanowanie miejsc, które odwiedzimy, wybór pory fotografowania, zminimalizowanie ilości rzeczy, które będziecie mieć ze sobą i … wygodne buty!

Sesja ślubna w dniu ślubu i wesela czy w innym terminie? Zobacz, jakie są różnice

Pod pojęciem „sesja ślubna” kryją się zasadniczo 2 różne usługi – sesja może zostać wykonana podczas ślubu i wesela lub może powstać w całkiem innym terminie (innego dnia). Zobacz, jakie są różnice.

Sesja ślubna w dniu ślubu – to 10-20 minut fotografowania, zwykle po południu, około godziny 16:00 – 20:00 (w zależności od pory roku), w okolicy sali weselnej. Z takiej sesji panna młoda i pan młody otrzymają ok. 15-20 różnych zdjęć ślubnych. W trakcie wesela nie mamy czasu, aby bardziej oddalić się od sali.

Sesja ślubna w dniu ślubu nie jest dodatkowo płatna.

Sesja ślubna w innym terminie – tutaj absolutnie nic nas nie ogranicza. Cała Polska, cała Europa jest dla nas dostępna. Możemy wykonać miejską sesję w Warszawie, romantyczne zdjęcia w stylu glamour w jednym z pałaców, spektakularną sesję w Tatrach lub udać się za granicę, np. do Włoch lub na Islandię. Taka sesja ślubna trwa kilka godzin, obejmuje 1 lub kilka lokalizacji. Z takiej sesji otrzymacie znacznie więcej zdjęć.

Ile kosztuje sesja ślubna? Koszt sesji ślubnej innego dnia ustalany jest indywidualnie w zależności od:
– terminu
– lokalizacji
– czasu potrzebnego na wykonanie zdjęć
– kosztów dodatkowych (noclegi, przejazdy, wyżywienie, ubezpieczenie, loty samolotem itd.)

Połącz sesję ślubną z podróżą poślubną

Myślisz o sesji ślubnej za granicą, ale nie chcesz organizować jej od A do Z? Połącz plener ślubny z podróżą poślubną. Taką zagraniczną sesję ślubną będzie dużo łatwiej zorganizować. Mogę do Was przylecieć na 1 dzień, podczas którego wykonamy sesję zdjęciową w tej lokalizacji, w której odpoczywacie.

Co z suknią i garniturem?

Lecicie na wakacje i nie chcecie przejmować się suknią ślubną, garniturem i innymi dodatkami? Nie ma problemu! Możemy umówić się tak, że ktoś z Waszych najbliższych dostarczy mi walizkę z Waszymi strojami, którą ja zabiorę do samolotu. Wręczę ją Wam na lotnisku. Tak samo możemy to rozwiązać w drodze powrotnej – ktoś może odebrać ode mnie walizkę. Dla mnie to żaden kłopot – najczęściej podróżuję wyłącznie z bagażem podręcznym, a dla Was to ogromne ułatwienie.

Ile trwa sesja ślubna w dniu ślubu?

Pracując jako fotograf ślubny namawiam każdą Parę Młodą na krótką sesję w dniu ślubu. Ile trwa taka sesja? Czas trwania sesji plenerowej w dniu wesela wynosi ok. 10-20 minut. Przy takich sesjach ślubnych wybieram miejsca na terenie sali weselnej, w których mogę wykonać taką sesję.

Jeśli w dniu ślubu odwiedzamy kilka lokalizacji (np. w sytuacji, gdy kościół jest oddalony np. o 10-20 km od sali weselnej), to mamy także do dyspozycji te wszystkie miejsca, które mijamy po drodze. Możemy zatrzymać się na 5 minut i wykonać sesję ślubną np. w lesie, przy klifie, nad jeziorem lub przy interesującym punkcie widokowym.

Z sesji w dniu ślubu otrzymacie ok. 15-20 fotografii. Czym miejsce, w którym organizowane jest wesele, jest bardziej fotogeniczne i różnorodne, tym lepiej dla takiej sesji ślubnej.

Przeczytaj poradnik o tym, jak przygotować się do sesji ślubnej.

Sesja ślubna w dniu ślubu na terenie Zamku Topacz na Dolnym Śląsku

Idealnym przykładem miejsca, w którym da się zorganizować piękną sesję ślubną na Dolnym Śląsku, blisko Wrocławia, jest Zamek Topacz. Znajdziemy tutaj m.in. kilka stawów wraz z pomostami, las, romantyczne ścieżki i aleje, zieloną, krótko przystrzyżoną trawę ze spektakularnymi budynkami w tle. Część zdjęć może zostać wykonane w apartamentach znajdujących się obok sal weselnych. Zdjęcia na tle czerwonej ściany z cegły będą ciekawym akcentem kolorystycznym.

Planujesz ślub i wesele? Sprawdź moją ofertę fotografii ślubnej.

Czas trwania pleneru ślubnego innego dnia

Czas trwania sesji plenerowej innego dnia zwykle wynosi ok. 2 godzin. Jeśli odwiedzamy kilka lokalizacji, to sesja może zająć maksymalnie 3-4 godziny.

Portfolio sesji ślubnych – zobacz, jak fotografuję plener ślubny

Znajdziesz na tej stronie portfolio sesji ślubnych. Są tutaj zdjęcia wykonane zarówno w dniu ślubu i wesela (np. na terenie sali weselnej) jak i te, który były wykonane w innym terminie. Zobacz, jak fotografuję plener ślubny za granicą.

Sesja ślubna w górach – plener ślubny latem lub zimą

Sesja zdjęciowa w górach – taka sesja ślubna może powstać zarówno zimą, jak i latem. Decydując się na plener ślubny w górach pamiętajmy o tym, aby zmniejszyć do minimum konieczność przemieszczania się. Każdej parze młodej radzę, aby wybierać wyciągi zamiast samodzielnej wspinaczki wraz ze strojami ślubnymi.

Sesja ślubna w Tatrach

Gdzie może zostać wykonana sesja ślubna w Tatrach? Po polskiej stronie: możemy wjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Stamtąd możemy fotografować się w kierunku Świnicy lub w drugą stronę – z widokiem na Czerwone Wierchy. Część zdjęć może obejmować doliny (np. Dolinę Chochołowską lub Kościeliską). Możemy odwiedzić także np. Wąwóz Kraków. Rusinowa Polana to kolejna popularna lokalizacja na sesję ślubną lub narzeczeńską u podnóża Tatr.

Najpopularniejszym miejscem po czeskiej stronie jest Szczyrbskie Jezioro – fotogeniczna lokalizacja z małym jeziorkiem, łódkami, pomostami i spektakularnym widokiem na wysokie góry.

Sesja ślubna w Karkonoszach

Sesja ślubna w Karkonoszach – zobacz, gdzie mogą zostać wykonane zdjęcia ślubne:

 • Szrenica – tutaj możemy wjechać wyciągiem ze Szklarskiej Poręby
 • Kopa pod Śnieżką – tutaj łatwo dostaniemy się kolejką z Karpacza
 • Śnieżka – możemy wjechać na szczyt góry od czeskiej strony

W Karpaczu mamy także bardzo fotogeniczny wodospad. Schronisko Samotnia (i znajdujący się obok staw) to także bardzo fotogeniczne miejsce, które możemy łatwo osiągnąć piechotą, ruszając z Karpacza.

Sesja ślubna we Włoszech – Lago di Braies, Dolomity

Lago di Braies to jezioro położone w Dolomitach. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych jezior na świecie. Sesja ślubna w tym miejscu, we Włoszech, to wspaniała pamiątka dla każdej pary młodej. Znajdziemy tutaj łódki, pomosty, widoki zapierają dech w piersiach!

Sesja plenerowa w miejscu zaręczyn – piękne zdjęcia i wspomnienia

Jeśli jest taka możliwość, to wybierzcie miejsce, które jest Wam bliskie. Być może da się zorganizować sesję plenerową tak, aby obejmowała miejsce zaręczyn!

Kto wybiera miejsca na plener ślubny? Propozycja miejsc na sesję plenerową

Wykonując zawód fotografa ślubnego, często jestem pytany o to, kto wybiera miejsca na plener ślubny. Chętnie przedstawię Wam moją propozycję miejsc na sesję plenerową. Chętnie także posłucham, gdzie Wy chcielibyście wykonać sesję ślubną. Nie każde miejsce nadaje się na zdjęcia – ważna jest odpowiednia pogoda i temperatura (nie może być zbyt gorąco, zbyt zimno albo zbyt wietrznie), brak tłoku i sama fotogeniczność miejsc. Miasta o zróżnicowanej rzeźbie krajobrazu sprawdzają się bardziej niż te, które są położone na płaskim terenie.

Sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna (czyli plener ślubny) za granicą to propozycja dla osób, które lubią przygody i wycieczki. Zwykle, oprócz samego fotografowania, dużo czasu poświęca się na przemieszczanie się, czekanie na odpowiednie warunki oświetleniowe i na samo planowanie logistyczne – organizację hoteli, bookowanie lotów, wybór miejsc, w których będą wykonywanie zdjęcia ślubne.

Sesja ślubna za granicą to także doskonały pomysł w sytuacji, gdy w Polsce jest zimno (np. jesienią, zimą i wczesną wiosną). Wybierając miejsca na zagraniczne sesje ślubne możemy zdecydować się na Hiszpanię, Grecję, Portugalię, wyspy na Morzu Śródziemnym lub Ocenie Atlantyckim, na których jest cieplej, opady deszczu są symboliczne, a rdzenni mieszkańcy przyjaźni. Jeśli chcesz wykonać wspólnie ze mną zagraniczną sesję ślubną – przeczytaj więcej na ten temat.

Ile kosztuje sesja ślubna za granicą? Orientacyjny koszt realizacji sesji na terenie Europy (bez kosztów dodatkowych) wynosi od 2000 PLN do 5000 PLN.

Plener ślubny na Islandii

Kraina ognia i lodu to moja propozycja nr 1 jeśli chodzi o miejsca na plener ślubny za granicą. Sesja ślubna na Islandii – dzięki bezpośredniom połączeniom lotniczym do stolicy kraju (Rejkiawiku) mamy możliwość łatwego dostania się do kraju o zdecydowanie innych krajobrazach niż te, które znamy na co dzień. Znajdziemy tutaj wodospady, czarną plażę w Vik, spektakularne, bazaltowe skały, zapierające dech w piersiach widoki górskie, klify i wulkany. Sesja ślubna na Islandii – przeczytaj więcej na ten temat.

Sesja plenerowa we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Grecji, Norwegii

Jeśli zależy Wam na sesji, podczas której odwiedzimy wiele niezwykłych miejsc, jeśli chcecie mieć niezapomniane kadry, które będą zapierać dech w piersiach – polecam Wam sesję ślubną za granicą. Jeśli planujecie podróż poślubną np. do Norwegii, Grecji, Francji, Portugalii – mogę do Was przylecieć na 1 dzień, aby wykonać na miejscu sesję plenerową. Możemy spotkać się również np. we Włoszech lub w Hiszpanii. Chętnie odwiedzam Norwegię, Szwecję i Finlandię. Mogę także pomóc w wyborze miejsca, która będzie odpowiadało Waszym preferencjom.

Sesja ślubna w Hiszpanii

Decydując się na sesję ślubną w Hiszpanii, możemy odwiedzić np. Malagę, Barcelonę lub Madryt. Całe Costa del Sol jest piękne i fotogeniczne. Mogę Was zabrać do jednego z pueblos blancos – to białe miasteczka w Andaluzji leżące w prowincjach Malaga i Kadyks.

Plener ślubny w Paryżu

Sesja ślubna (czyli plener ślubny) w Paryżu może obejmować okolice Wieży Eiffla (z uwzględnieniem charakterystycznych punktów widokowych w okolicy), romantyczne kawiarnie i place i Wzgórze Montmartre. Część zdjęć może powstać także w nocy, aby oddać klimat Moulin Rouge!

Pozowanie podczas sesji ślubnej – wskazówki fotografa ślubnego

Pozowanie podczas sesji plenerowej to nie problem! Moją rolą jest dać Wam cenne wskazówki, dzięki którym będziecie wiedzieć co robić (i czego nie robić), aby sesja ślubna wyszła super. Wskazówki fotografa ślubnego są niezbędne, aby para młoda wiedziała jak pozować podczas sesji ślubnych – w dniu wesela lub innego dnia.

Sesje ślubne w studiu fotograficznym

W tym artykule dotychczas skupiałem się na sesjach plenerowych. Plener to nie jest jedyna lokalizacja, która wchodzi w grę. Sesje ślubne mogą zostać wykonane również w wynajętym studiu fotograficznym w każdym większym kraju w Polsce. W takim miejscu możemy bazować na świetle błyskowym lub wyłącznie na świetle zastanym wybierając takie studia, które są przygotowane do subtelnych i romantycznych sesji ślubnych we wnętrzach.

Ogród botaniczny, park krajobrazowy lub narodowy, ogród japoński

Jestem fotografem ślubnym, który podczas sesji zdjęciowej odwiedza również takie miejsca, jak np. ogród botaniczny, ogród japoński, park narodowy lub park krajobrazowy. Wszystkich, którzy są zainteresowani taką sesją ślubną, uczulam przede wszystkim na kwestię turystów. Jeśli zbyt dużo osób będzie zwiedzać miejsce, w którym będziecie planować ślub i wesele, to fotografowanie będzie znacznie utrudnione.

Wiem z doświadczenia, że pary młode, dla których pracują, preferują miejsca bardziej odosobnione, w których będą mogły czuć się swobodniej. Nawet jeśli podejmujemy się wykonania sesji zdjęciowej w dużym i gęsto zaludnionym mieście, to jest to otwarta przestrzeń, w której ruch osób z zewnątrz jest większy i nie ma klimatu „zwiedzania” konkretnej lokalizacji, która zwykle nie jest zbyt duża, jest ogrodzona płotem itp.

Stylizowana sesja ślubna – zorganizuj sesję w temacie Twojego wesela

Stylizowana sesja ślubna – to pomysł dla ambitnych! Jeśli organizowaliście wesele np. w stylu lat XX, to możemy spotkać się na sesji ślubnej w starym teatrze lub operze. Zorganizuj sesję w temacie Twojego wesela, aby zachować spójność z fotografiami ślubnymi, które powstały w dniu ceremonii ślubnej.

Wykonując sesję plenerową w dowolnym miejscu zależy mi, aby każda para młoda, dla której pracuję, czuła się podczas zdjęć komfortowo i swobodnie. Chętnie pomogę w pozowaniu i w wyborze miejsc na zdjęcia. Możecie wybrać pomiędzy fotografowaniem w studio lub w plenerze. Jestem do Waszej dyspozycji przez kilka godzin, podczas których pracujemy intensywnie. Próbujemy złapać promienie wschodzącego lub zachodzącego słońca. Sesja w studio może zostać wykonana o każdej porze roku. Jeśli Waszym marzeniem jest to, abyśmy zrealizowali sesję ślubną za granicą – z przyjemnością wykonam dla Was sesję ślubną za granicą. Zależy mi, aby każda para młoda czuła się wyjątkowo i w pełni zaopiekowana – zarówno na sesji w dniu wesela jak i podczas pleneru ślubnego w innym terminie.

Ile kosztuje sesja ślubna? Jakie są koszty dodatkowe?

Ile dokładnie kosztuje sesja ślubna? Jakie są koszty sesji ślubnej – te dodatkowe? Koszt realizacji sesji ślubnej w Polsce wynosi u mnie od 1000 PLN. Koszty dodatkowe obejmują dojazdy, noclegi, wyżywienie, płatne wstępny (np. do parków narodowych, zamków, pałaców). Koszt sesji ślubnej wzrasta wraz z odległością, którą będę miał do pokonania.

Zagraniczna sesja ślubna wyceniana jest indywidualnie w zależności od lokalizacji, liczby dni, które spędzimy w danym miejscu itp. Przy realizacji sesji ślubnej za granicą dochodzą także koszty lotów, ubezpieczenia, wynajmu samochodu i inne.

Sesja ślubna nad morzem – plaża, klif w Orłowie

Polskie wybrzeże pełne jest wielu urokliwych miejsc. Wspominałem wcześniej o wydmach. Sesja ślubna nad morzem, na plaży, może również odbyć się w Gdyni – w Orłowie. To wyjątkowe miejsce, w którym jest wysoki klif. Ta lokalizacja jest wyjątkowo klimatycznym miejscem na sesję w plenerze o zachodzie lub wschodzie słońca.

Gadżety na sesję ślubną – co się sprawdza i czego unikać?

Zobacz, jakie są gadżety na sesję ślubną, które się najbardziej sprawdzają. Przeczytaj także czego unikać, aby sesja ślubna wyszła jak najpiękniej.

Gadżety, które się sprawdzają podczas sesji zdjęciowej

 • kwiaty, bukiet ślubny
 • stare, ale odrestaurowane rowery
 • zabytkowe, odrestaurowane samochody o wyrazistym kolorze (lub skutery)
 • okulary przeciwsłoneczne, które pasują do Waszych strojów ślubnych
 • subtelne dodatki właściwe do miejsca, w którym wykonujemy sesję (np. kawa lub gazeta w kawiarni, kawki ciasta)
 • kolorowe balony, confetti

Czego unikać? Praktycznie wszystkiego, co nie zostało wymienione powyżej. W większości przypadków wystarczy, jeśli na sesji będzie Para Młoda w eleganckim, czystym, wyprasowanym i dobranym stroju. Nietematyczne rekwizyty, gadżety o niskiej jakości, rzeczy całkowicie nieodpowiednie dla młodej pary będą tylko przeszkadzać i odwracać uwagę od młodych par.

Jesienny plener ślubny – złota polska jesień idealnym tłem do sesji ślubnej

Złota polska jesień – kto jej nie lubi? Jesienny plener ślubny to doskonały pomysł. Zdjęcia mogą zostać wykonane wszędzie tam, gdzie … rosną drzewa i spadają liście. Każdy park i las będzie zatem idealnym tłem do sesji ślubnej w plenerze.

Najlepszy termin na wykonanie sesji ślubnej – kiedy wykonać plener ślubny?

Wybór odpowiedniej pory w ciągu roku jest kluczowy, aby sesja ślubna była udana. Najlepszy termin na wykonanie sesji ślubnej w Polsce obejmuje te miesiące, w których nie jest ani za zimno, ani zbyt gorąco. Unikajmy fotografowania w lipcu lub sierpniu, gdy mamy ponad 30’C. Kiedy wykonać plener ślubny za granicą? Tutaj mamy więcej możliwości – możemy wybrać termin sesji w zależności od tego, jaka pogoda panuje w danej lokalizacji.

Sesja ślubna w stylu BOHO

Sesja ślubna w stylu BOHO nawiązuje do natury, bohemy, luzu i swobody. Wykonując taką sesję stawiamy na naturalność i autentyczność, elementy etniczne (hafty, koronki, frędzle, ludowe wzory). Makijaż zwykle jest delikatny i subtelny, podkreślając naturalne piękno fotografowanych osób. W sesjach BOHO dużą rolę odgrywają kwiaty (np. w formie bukietu lub girlandy na głowę). Jezioro, polana, bliskość lasu lub jeziora będzie idealnym tłem do sesji ślubnej w stylu boho.

Jakie rekwizyty sprawdzają się na sesji ślubnej boho?

 • dywany i poduszki
 • lampiony, ręcznie robione dekoracje
 • instrumenty muzyczne
 • kwiaty, wianki, girlandy
 • makramy

Sesje ślubne w stylu GLAMOUR

Organizujecie wykwintne i luksusowe wesele z klasą? Sesje ślubne w stylu glamour mogą być strzałem w dziesiątkę! Jak zrobić sesję ślubną w stylu glamour? Zadbaj o elegancki garnitur dla pana młodego i długą suknię wieczorową dla panny młodej. Wykwintne dodatki (np. diamentowa biżuteria, wysokie obcasy, eleganckie nakrycia głowy), zmysłowy makijaż i eleganckie fryzury będą idealnym dopełnieniem takiej sesji.

Planując sesję ślubną w stylu glamour, wybierzmy najlepsze miejsce na zdjęcia, które doda fotografiom prestiżu i luksusu. Elegancki hotel, pałac, luksusowa osiadłość, apartament, zamkowe ogrody mogą być idealnym tłem na taką sesję. Pamiętajcie, że część zdjęć ślubnych podczas takiej sesji zdjęciowej może również zostać wykonana w nocy – światła miasta lub świeczek, odbijające się w lampkach dobrego wina mogą dodatkowo podkreślić wyjątkowy charakter sesji ślubnej w stylu glamour.

Sesje ślubne w pałacu Goetz

W Małopolsce (dokładnie w Brzesku) mamy do dyspozycji pałac Goetz. To idealna lokalizacja na sesje ślubne w stylu glamour. Zabytkowe wnętrza, kręte schody, fotogeniczne zdobienia ścian, spektakularne żyrandole, bogato wyposażone apartamenty – to wszystko będzie idealnym tłem do sesji.

Sesja na łące lub w lesie – romantyczne zdjęcia na łonie natury

Jeśli chcecie, abym wykonał dla Was romantyczne zdjęcia na łonie natury, w stylu boho – spotkajmy się na łące, polanie lub w lesie. Fotografowanie w takich miejscach spowoduje, że otrzymacie piękne zdjęcia z sesji plenerowej – na pewno uda się nam złapać zachód słońca. Bliskość natury, szum rzeki, widok gór – to dodatkowe atuty, które możemy odkryć i wykorzystać.

Sesja ślubna przy zachodzie słońca

Sesja ślubna przy zachodzącym słońcu to uniwersalna propozycja. Możemy wykonać takie zdjęcia praktycznie wszędzie tam, gdzie zachodzące, popołudniowe słońce jest widoczne. Ciepłe płomienie wpadającego słońca dają piękne bliki na zdjęciach, nadając fotografiom plenerowym dodatkowego charakteru i subtelności.

Najlepsze miejsca na sesję ślubną w Polsce

Znajdziesz na tej stronie najlepsze miejsca na sesję ślubną lub narzeczeńską w Polsce. Moje propozycje obejmuję zarówno miejsca, które znajdują się na południu kraju (Tatry, Karkonosze), jak i na północy Polski (np. klif w Orłowie). Chętnie odwiedzę z Wami Bieszczady, fotografując Was na połoninach podczas zachodu słońca.

Najlepsze miejsca na plener ślubny na Dolnym Śląsku

Jakie są najlepsze miejsca na plener ślubny na Dolnym Śląsku? Oto kilka propozycji:

 • Rudawski Park Krajobrazowy i Kolorowe Jeziorka
 • Palmiarnia w Wałbrzychu
 • Park w Bukowcu z widokiem na Karkonosze
 • Śnieżka, Szrenica, całe Karkonosze, okolice schroniska Samotnia
 • Zamek Książ
 • Pałac Lenno, Wleń
 • Wrocław (Ostrów Tumski, zabytkowe Stare Miasto, Pergola, mosty, okolice ZOO)
 • Góry Sowie
 • Kopalnia kaolinu
 • Zamek Moszna wraz z parkiem

Sesja ślubna Wrocław, Łódź, Poznań, Warszawa

Jak wygląda sesja ślubna w mieście? To najczęściej 2-3 godzinny spacer, podczas którego odwiedzamy wiele różnych miejsc, które składają się ostatecznie na bardzo różnorodną i ciekawą sesję ślubną (np. starówka, tereny przyrzeczne, kawiarnie, kamienice, parki, przejścia podziemne itd.). Wrocław, Poznań, Warszawa i Łódź – to przykładowe lokalizacje, w których mogą zostać wykonane sesje ślubne w Polsce. W Warszawie wiele par młodych par decyduje się na to, aby Łazienki Królewskie były tłem ich sesji. To magiczne miejsce.

Plener ślubny Kraków, Katowice, Gdańsk, Szczecin i Bydgoszcz

Plener ślubny może zostać wykonany m.in. w takich miastach, jak np. Katowice, Szczecin, Kraków, Bydgoszcz i Gdańsk. W Katowicach znajdziemy charakterystyczne osiedla (np. osiedle Nikoszowiec). W Krakowie możemy wspólnie udać się na Kopiec Krakusa (Kopiec Kraka), skąd będzie doskonale widać całe miasto. Gdańska starówka będzie pięknym tłem do miejskiej sesji. Szczeciński port, rzeka i portowy charakter miasta także może być pięknym tłem sesji poślubnej.

Pustynia Błędowska, ruchomy wydmy w Łebie – niepowtarzalne tło do sesji ślubnej

Niezwykły klimat pustynny zapewni nam np. Pustynia Błędowska. Jeśli bliżej Wam do północy Polski, możemy wspólnie odwiedzić ruchomy wydmy w Łebie. Taka sesja zdjęciowa będzie udana, jeśli wybierzemy odpowiednią (najlepiej bezwietrzną) pogodę. Wybierzcie jedno z tych miejsc, jeśli chcecie mieć niepowtarzalne tło do sesji ślubnej. Jeśli jeszcze nie byliście w którejkolwiek z tych lokalizacji – odkrywanie nowych miejsc będzie dodatkową przyjemnością!

W ilu miejscach jest wykonywana sesja plenerowa?

Planując sesję zdjęciową, wybieramy miejsca, w których taka sesja zdjęciowa będzie wykonywana. Nie jesteśmy niczym ograniczeni. Możemy wybrać jedną lokalizację lub kilka miejsc, w których wykonamy sesję ślubną. Pamiętajmy, że taka sesja trwa kilka godzin, a najlepsze zdjęcia ślubne wykonuje się popołudniami, próbując złapać zachodzące słońce. Nie możemy przeznaczyć zbyt dużo czasu na przemieszczanie się, stanie w korkach itd. Jeśli decydujemy się na więcej, niż 1 miejsce, zaplanujmy wcześniej to, jak szybko dostaniemy się z punktu A do punktu B.

Najlepiej sprawdza się, według mnie, wybór jednej lokalizacji, która jest ciekawa i zróżnicowana. Jeśli sesja byłaby wykonywana np. we Wrocławiu, to możemy rozpocząć zdjęcia na jednym z wrocławskich mostów, wykonać fotografie przy rzece, przejść się do rynku, znaleźć zabytkowe kamienice, w których klatki schodowe są piękne i bardzo fotogeniczne. Po drodze znajdziemy niejeden park lub fotograficzny skwer. Dach kamienicy lub galerii handlowej również będzie w zasięgu ręki. To wszystko możemy łatwo osiągnąć bez samochodu, wykonując sesję ślubną, która trwa 2-3 godziny (lub chwilę dłużej).

Sesja narzeczeńska – propozycja dla zakochanych, którzy jeszcze są przed ślubem!

Moje usługi fotograficzne nie są skierowane wyłącznie do par młodych. Wykonuję także zdjęcia w studio lub w plenerze dla zakochanych – sesja narzeczeńska lub partnerska może zostać wykonana dla każdej pary, której zależy na pięknych zdjęciach pokazujących miłość i to, co Was połączyło. Sesja narzeczeńska to propozycja dla osób, które są jeszcze przed ślubem. Możecie zamówić taką sesję, aby sprawdzić, jak czujecie się przed obiektywem. Zdjęcia z takiej sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać jako element podziękowań dla rodziców (np. wykonując z nich fotoksiążkę).