Fotograf ślubny Częstochowa – Fotografia ślubna Częstochowa

Cześć! Z tej strony Łukasz Gromolak — fotograf ślubny Częstochowa. W mojej ofercie fotografii ślubnej znajdziesz między innymi reportaż ślubny, sesja plenerową, sesja narzeczeńską i sesję za granicą. Fotografując śluby w Częstochowie pragnę, aby każda Para Młoda miała piękną pamiątkę z tego dnia. Sprawdź moje portfolio i zobacz jaki rodzaj fotografii jest mi bliski. Utożsamiam się z pojęciem naturalna fotografia ślubna Częstochowa — co oznacza zdjęcia niepozowane, dynamiczne, nieoczywiste i bliskie każdemu sercu.

W dniu ślubu staram się być niewidoczny i poruszać bardzo dyskretnie. Fotografując wesele i staram się uwiecznić wszystkich gości i wszystkie najważniejsze momenty. Pragnę, aby wszystkie piękne chwile zostały uwiecznione na zdjęciach ślubnych. Ślub to wyjątkowy dzień, do którego podchodzę z pełnym zaangażowaniem. Zdaję sobie sprawę, że wszystkie piękne chwile są ulotne i mam jedną szansę na uwiecznienie ich na zdjęciach.

Fotograf ślubny Częstochowa - Fotografia ślubna Częstochowa

Fotograf ślubny Częstochowa – zapytaj o ofertę i dostępność terminu

Jako fotograf ślubny Częstochowa jestem do Twojej dyspozycji. Zapytaj mnie o dostępność terminu i sprawdź moją ofertę zdjęć ślubnych. Jeśli mam wolny termin, to napiszę Ci o tym w wiadomości mailowej wraz z ofertą. W mojej ofercie znajdziesz także plener ślubny — sesja ślubna może zostać wykonana w dniu ślubu oraz w innym terminie. Co istotne – każda Para Młoda otrzymuje ode mnie wszystkie wykonane fotografie — to jest tzw. pakiet dokumentacyjny.

Za pośrednictwem poniższego formularza możesz zapytać mnie o dostępność terminu i ofertę! :)

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe
Fotograf ślubny Częstochowa - Fotografia ślubna Częstochowa

Fotografia ślubna Częstochowa – cennik i cena

Wykonując reportaż ślubny pragnę uchwycić Wasze wesele w wyjątkowy sposób. Duet w postaci profesjonalny fotograf ślubny i zakochana Para Młoda to gwarancja, że zdjęcia będą wyjątkowe. Sesja plenerowa w mieście Częstochowa to także dobry wybór – znajdziesz w mojej ofercie taką usługę. Fotografia ślubna – cennik i cena – szczegóły znajdziesz poniżej.

Pakiety fotografii ślubnej w Częstochowie – cennik

Pakiet nr 1 – CzęstochowaPakiet nr 2 – CzęstochowaPakiet nr 3 – Częstochowa
do 6 godzindo 9 godzin12h zdjęć
200-300 fotografii300-400 fotografii500+ fotografii
galeria on-linegaleria on-linegaleria on-line
pokaz slajdówpokaz slajdówpokaz slajdów
Dojazd na terenie Częstochowy i okolicDojazd na terenie Częstochowy i okolicDojazd na terenie Częstochowy i okolic
Cena od 2000 PLNCena od 3000 PLNCena od 3500 PLN
Możliwość zamówienia fotoksiażekMożliwość zamówienia fotoksiażekMożliwość zamówienia fotoksiażek
Dodatkowe usługi: sesja innego dnia, fotoksiążkiDodatkowe usługi: sesja innego dnia, fotoksiążkiDodatkowe usługi: sesja innego dnia, fotoksiążki
Podane ceny, to kwoty brutto. Na każdą usługę wystawiam fakturę.
Fotograf ślubny Częstochowa - Fotografia ślubna Częstochowa

Fotograf ślubny Częstochowa – naturalne zdjęcia ślubne

Bliska jest mi idea naturalnych zdjęć ślubnych. Jako fotograf ślubny Częstochowa wykonam dla Ciebie zdjęcia ślubne, które będą naturalne – znajdziesz tu autentyczne emocje, spontaniczne momenty, naturalne światło i wyraziste detale. Fotografując plener ślubny (w dniu ślubu, gdy odbywa się wesele) lub w innym terminie, stawiam na uchwycenie chwili bez pozowania. W dniu Waszego ślubu chcę pokazać Waszą radość i miłość. Ślub to wielki dzień, który powinien zostać odpowiednio sfotografowany.

Fotografia ślubna Częstochowa – dlaczego warto skorzystać z oferty fotografa ślubnego?

W mojej ofercie fotografa ślubnego znajdziesz m.in. pakiet 500 zdjęć ślubnych. Reportaż ślubny z dnia Waszego ślubu to także pełen pakiet dokumentacyjny (wszystkie wykonane zdjęcia), które trafiają do Par Młodych. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z mojej oferty? Oferuję także takie usługi, jak sesja narzeczeńska, sesja poślubna, albumy klasy premium. Fotografia ślubna Częstochowa to także sesje rodzinne, zdjęcia na chrzcie czy np. sesja zamówiona na rocznicę ślubu.

Zdjęcia otrzymacie ode mnie wyjątkowo szybko – już w terminie 30 dni od dnia ślubu.

Fotograf ślubny Częstochowa – jakie opinie ma Łukasz Gromolak

Przeczytaj jakie opinie ma Łukasz Gromolak (czyli ja;) pracujący jako Fotograf ślubny Częstochowa. Pary Młode zwracają uwagę na bardzo dobry kontakt i współpracę, terminowość oddania zdjęć i elastyczność w dniu ślubu. Sesja, którą wykonałem na szkockiej wyspie Isle of Skye również została tam opisana. Każdy ślub, na którym jestem jako fotograf, fotografuję z pełnym zaangażowaniem i z pełnym przygotowaniem sprzętowym. Więcej o mnie.

Fotograf ślubny Opinie Par Młodych
Fotograf ślubny Opinie Par Młodych
Fotograf ślubny Opinie Par Młodych

Więcej opinii od zadowolonych Par Młodych (lub uczestników sesji narzeczeńskiej) znajdziesz m.in. tutaj: https://goo.gl/maps/jBhJSAceQBZtGSGp9

Jak pracuję i czym się zajmuję? – Fotografia ślubna Częstochowa i Śląsk

Moją fotografię ślubną wykonuję w takich lokalizacjach, jak Częstochowa i cały Śląsk. Moja fotografia ślubna to także wyjazdy do miast: Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław itp. Jak pracuję i czym się zajmuję? Moją podstawową usługą jest reportaż ślubny – zwykle 12h fotografowania, czasem dłużej lub krócej (6-9h). Jako fotograf ślubny Śląsk odwiedzam także Tychy, Rybnik i np. Sosnowiec. Częstochowa jest mi wyjątkowo bliska. Fotograf ślubny Śląsk to także wyprawy do takich miast, jak np. Bytom, Bielsko-Biała, Rybnik, Chorzów itp.

Fotograf ślubny Katowice

Zdjęcia ślubne Częstochowa

Fotograf na wesele – to ja! Mogę wykonać dla Ciebie nie tylko zdjęcia ślubne w mieście Częstochowa, ale także reportaż ślubny, sesja narzeczeńska lub plenerowa. Z przyjemnością sfotografuję dla Par Młodych niejedno wesele – duże i małe! Ślub w tym mieście to wyjątkowe przeżycie – wszak to duchowa stolica Polski. Jako fotograf ślubny z przyjemnością wykonam dla Ciebie zdjęcia ślubne w Częstochowie.

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Częstochowie

Częstochowa i okolice oferują wiele wyjątkowych lokalizacji na wykonanie zdjęć. Jak wybrać miejsca na sesję narzeczeńską lub ślubną w Częstochowie? Najpiękniejsze to są te, które są Ci po prostu bliskie – jeśli masz piękne wspomnienia np. Góra Zborów – to tam się udamy. Jako fotograf ślubny w każdym z tych miejsc będę chciał uchwycić wyjątkowe emocje, które Wam towarzyszą. Ślub to wielkie przeżycie – sesja ślubna, która po nim następuje to wisienka na torcie tego wyjątkowego czasu! :)

Miejsca na sesje ślubną – subiektywny wybór:

 • Jasna Góra – Ogrody Wschodnie
 • Park im. Adama Mickiewicza
 • Zamek w Olsztynie
 • Aleja Najświętszej Maryi Panny w Parku im. Chopina
 • Arboretum przy Muzeum Częstochowskim
 • Park im. św. Barbary
 • Park Kultury i Wypoczynku Parkitka
 • Park Leśniczówka
 • Park Tysiąclecia

Warto jeszcze odwiedzić takie miejsce, jak np.:

 • Park im. Armii Krajowej
 • Park Jordana
 • Ogród Zoologiczny w Częstochowie
 • Zalew Kiedrzyński
 • Rezerwat Przyrody Kłobuk
 • Rezerwat Przyrody Skałki Janikowskie
Fotograf ślubny Częstochowa

Polecane sale weselne w Częstochowie – ranking TOP10

Fotograf ślubny Częstochowa

Fotografie ślubne tym są bardziej ciekawe i różnorodne, im lepszą (ciekawszą, bardziej wyjątkową) salę weselną wybierzemy. Usługa fotografowania ślubów w mieście Częstochowa to także zdjęcia sali, detali, wystroju, kwiatków itp. Jako fotograf w Częstochowie skupiam się na tych elementach, które oddają nastrój dnia ślubu. Poniżej znajdziesz mój subiektywny ranking (TOP 10) – czyli polecane sale weselne w Częstochowie.

 • Hotel Arche
 • Stodoła Częstochowa
 • Hotel Porto
 • Złoty Garniec (Gospoda)
 • Malutkie Resort
 • Patio Park
 • Zielone Wzgórza (Bukowno – Dwór)
 • Nova Stodoła
 • Mały Dworek w miejscowości Olsztyn (Sala weselna)
 • Amaro de sa

Plener ślubny – zorganizuj sesję marzeń

Marzy Ci się plener ślubny w Polsce? Zorganizuj we współpracy ze mną sesję marzeń!

Fotograf ślubny odgrywa kluczową rolę w sesji ślubnej w plenerze (tzw. plener ślubny). Te niezapomniane chwile w plenerze ślubnym są uwieczniane przez utalentowanych fotografów, którzy tworzą wyjątkowe portfolio dla Młodej Pary. W dniu ślubu, para może zaufać swojemu fotografowi ślubnemu, aby uchwycił najważniejsze momenty z ceremonii i przyjęcia, ale także w innym dniu przeprowadził sesje zdjęciową w malowniczych sceneriach pleneru (to sesja z dnia ślubu). Fotografowie kreatywnie komponują kadry, uwieczniając radość i miłość Młodej Pary w pięknych krajobrazach, aby sesja zdjęciowa była wyjątkowa. Sesja ślubna w plenerze oferuje wyjątkową atmosferę, dzięki której powstają niepowtarzalne i magiczne fotografie. Swojego fotografa ślubnego warto starannie wybrać, by zachwycić się efektem końcowym i z dumą prezentować piękne wspomnienia na lata.

Sesja plenerowa – jak się do niej przygotować?

Jak przygotować się do sesji plenerowej? Sesja plenerowa to nie tylko czas zdjęć, to czas Waszej miłości, bliskości i miłosnego spotkania. Do niej (tej sesji) warto podejść z pełnym zaangażowaniem.

Dzień ślubu daje możliwość wykonania krótkiej sesji (10-20 minut). Pary Młode często decydują się tylko na takie zdjęcia. Jeśli Sesja ślubna odgrywa w Waszym życiu większe znaczenie – spotkajmy się także w innym terminie, niż w dniu wesela! Z Parą Młodą mogę wykonać zdjęcia pełne emocji w dowolnym miejscu w Polsce – to będzie pamiątka na całe życie. Wesele to czas zabawy – tutaj mamy około 20 minut na krótką sesję. Nie zabierajmy z tego wyjątkowego dnia więcej minut na czas sesji. W innym terminie możemy przeznaczyć nawet kilka godzin na zdjęcia!

Reportaż ślubny – ile kosztuje?

Ile dokładnie kosztuje reportaż z wesela? Fotograf ślubny chętnie przedstawi Ci szczegółową ofertę. Możesz spodziewać się ceny od 2000 do 5000 PLN w zależności od wielkości uroczystości, ilości fotografów (1 lub więcej), terminu, czasu obecności fotografa (6, 9, 12 h lub dłużej – np. 16), wybranych dodatków (sesje w innym terminie, fotoksiążki).

W fotografii ślubnej ważne jest, abyście jasno określili na czym Wam zależy. Powstanie reportażu ślubnego, to efekt współpracy między fotografem, a Parą Młodą. Częstochowa daje nieskończone możliwości na wykonanie wyjątkowych zdjęć. Sprawdźcie moje pełne reportaże fotograficzne! Wesele organizowane w mieście Częstochowa może okazać się wyjątkowym przeżyciem!

Sesja narzeczeńska w Częstochowie – propozycja miejsc na wykonanie sesji narzeczeńskiej

Poniżej znajduje się moja subiektywna propozycja miejsc na wykonanie sesji – poślubnej lub narzeczeńskiej. Sesja narzeczeńska to wyjątkowy czas spotkania z zakochaną Parą. W Częstochowie możemy wykonać sesje narzeczeńską w miejskim klimacie, industrialnym lub typowo BOHO. Waszego fotografa ślubnego (którym mam nadzieję, że zostanę) cechuje zdolność wyboru najlepszej lokalizacji. Częstochowa oferuje nieskończoną ilość miejsc na zdjęcia. Sesja narzeczeńska może odbyć się w jednym z Parków, przy wodospadzie lub na wzgórzach. Sesja narzeczeńska to także możliwość odwiedzenia jednego z zalewów.

Fotograf ślubny Częstochowa

Jako fotograf, który chętnie wykonuje takie sesje, przedstawiam propozycję miejsc na wykonanie sesji w Częstochowie:

 • Park św. Rocha
 • Park Hallera
 • Park Skansen im. Jana Długosza
 • Skwer Bronisława Malinowskiego
 • Skwer im. Tadeusza Kościuszki
 • Wzgórze Bł. Wincentego Kadłubka
 • Zalew Kucelinka
 • Zalew Kamieńskie
 • Zalew Miedziana Góra

Sesja narzeczeńska w Częstochowie może także odbyć się w:

 • Zalew Czajków
 • Wodospad w Podlesicach
 • Skały Rzędkowickie
 • Rezerwat Przyrody Sokole Góry
 • Rezerwat Przyrody Skorocice
 • Wzgórze Mikołajowe

Zdjęcia ślubne w USC Częstochowa – fotograf na ślub cywilny w Częstochowie

Jeśli planujesz ślub w USC Częstochowa – super trafiłaś lub trafiłeś! Mogę wykonać dla Ciebie zdjęcia ślubne w Częstochowie na ślubie cywilnym. Jako fotograf na ślub cywilny pojawię się w Urzędzie odpowiednio wcześniej, aby udokumentować Wasz przyjazd.

Po ślubie może odbyć się krótka sesja plenerowa. Gości z Waszego ślubu możemy zaprosić do wykonania grupowego zdjęcia i ujęć w mniejszych grupach. Ślub cywilny w USC to wyjątkowe wydarzenie, które warto upamiętnić.

Jako fotograf ślubny mogę wykonać zdjęcia z Waszego ślubu także w dowolnej, innej lokalizacji w Polsce. Ślub może mieć miejsce we Wrocławiu, Krakowie lub Opolu. Częstochowa nie musi być jedynym wyborem. Sesja plenerowa także może odbyć się w dowolnym miejscu w Polsce i za granicą.

Fotograf ślubny Częstochowa - ślub cywilny

Zdjęcia na ślubie cywilnym w Częstochowie

Z wielką przyjemnością wykonam dla Was zdjęcia na ślubie cywilnym. W USC w Częstochowie istnieje wiele pięknych sal, które będą stanowić piękne tło do zdjęć slubnych. Z fotografią ślubną nieodłącznie związane jest wykonywanie zdjęć w Urzędach Stanu Cywilnego – co robię z przyjemnością i zaangażowaniem. Jeśli po ślubie planujesz wesele – chętnie sfotografuję tam Twoich gości! :) Zadzwoń do mnie! :)

Zobacz, gdzie możesz wziąć ślub w USC w Częstochowie:

 • Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa – Śródmieście (USC)
 • Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa – Północ (USC)
 • Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa – Południe (USC)
 • Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa – Zachód (USC)
Fotograf ślubny Częstochowa

Fotograf ślubny Częstochowa – dlaczego ja?

Fotograf ślubny Częstochowa

Z przyjemnością wykonuję zawód, jakim jest fotograf ślubny Częstochowa. Fotografując ślub pragnę uchwycić wszystkie wyjątkowe momenty. Jestem fotografem, który uważnie dokumentuje wszystkie ważne chwile. Dlaczego jeszcze ja będę najlepszym wyborem? :) Przeczytaj! Więcej o moim podejściu do fotografowania.

 • zawsze posiadam zapasowy sprzęt
 • moja umowa jest prosta i przejrzysta
 • otrzymasz ode mnie zdjęcia w terminie 30 dni
 • oferuję szeroki wybór fotoksiążek i albumów
 • posługuję się płynnym j. angielskim
 • na każde zlecenie przyjeżdżam z odpowiednim wyprzedzeniem
 • mogę wykonać dla Ciebie sesje w dowolnym miejscu w Polsce
 • posiadam duże doświadczenie – sfotografowałem już ponad 200 ślubów i wesel

Ślub kościelny na Jasnej Górze

Jeśli duchowość maryjna jest Ci bliska, to dobrym rozwiązaniem może okazać się ślub kościelny na Jasnej Górze. Ślub w otoczeniu Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej to wyjątkowe przeżycie.

Reportaż ślubny w tej lokalizacji nie należy do najłatwiejszych – jest ciemno, ciasno i zwykle jest tam bardzo wielu turystów i pielgrzymów. Podejmuję się jednak zdjęć w tej lokalizacji – spełniając oczekiwania najbardziej wymagających Par Młodych!

Z całego serca pragnę, by piękne zdjęcia z wesela, które nastąpi po ślubie na Jasnej Górze, były wyjątkową pamiątką na długie lata. Bardzo chętnie wykonuję zdjęcia w tej lokalizacji – to wyjątkowe miejsce na mapie całej Polski. Zjeżdżają się tutaj pielgrzymi z całego kraju oraz z zagranicy. Paulini, którzy opiekują się Świątynią, chętnie udzielają ślubów przyjezdnym Parom Młodym.

Fotograf ślubny Częstochowa - ślub na Jasnej Górze
Fotograf ślubny Częstochowa - ślub na Jasnej Górze

Jak wybrać fotografa ślubnego z Częstochowy?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać fotografa ślubnego (np. z Częstochowy), to poniżej znajdziesz kilka porad. Jako fotograf ślubny wiem, że wybór fotografa ślubnego w Częstochowie na wesele to nie jest prosta sprawa. Jeśli szukacie fotografa ślubnego, przeczytajcie moje rady:

 • wybierz fotografa, któremu ufasz i którego lubisz
 • dobry fotograf ma porządną stronę, działającą firmę (z NIP-em itp.), dobrze przygotowaną umowę, którą Ci prześle do wglądu
 • spotkaj się z fotografem na żywo lub na skype
 • obejrzyj jego albumy
 • przejrzyj pełne reportaże fotograficzne (najlepiej z takiej sali lub podobnej, na której jest Twoje wesele).
 • sprawdź jakie ma opinie w internecie (na fb lub na google)
 • zweryfikuj, czy ma firmę pod prawdziwym adresem, czy np. fikcyjnym
 • zorientuj się ile będziesz czekać na zdjęcia (czy np. 1 m-c, czy dłużej – 6 lub 12 m-cy).
 • dobry fotograf chętnie poleci innych, sprawdzonych usługodawców
 • umów się na sesje narzeczeńską i sprawdź, czy się dobrze z nim dogadujesz :)
Fotografia ślubna Częstochowa

Album ślubny, termin oddania zdjęć, ilość fotografii ślubnych

Poniżej znajdziesz informacje dotyczące takich kwestii, jak:

 • Ilość fotografii ślubnych, które otrzymasz:
 • Termin oddania zdjęć ślubnych:
 • Dodatki, które możesz zamówić – album ślubny

Wykonując reportaż ślubny (12 godzin fotografowania) dostarczam minimum 500 fotografii. Każda Para otrzymuje ode mnie także pakiet dokumentacyjny – wszystkie wykonane zdjęcia. W dniu ślubu wykonuję zdjęcia grupowe, sesje dla Pary Młodej itp. Jako fotograf na ślub gwarantuję, że zdjęcia trafią do Ciebie w terminie do 1 m-ca. Dodatkowo możesz zamówić u mnie sesje w innym terminie, albumy – drewniane lub skórzane i np. sesje narzeczeńską.

Fotografia ślubna Częstochowa

Jakie dodatkowe usługi może Wam zaoferować fotograf ślubny Częstochowa?

W dniu ślubu mogę dla Was wykonać pełny reportaż fotograficzny (12h fotografowania lub dłużej) i sesję plenerową (około 10-20 minut zdjęć). Jakie dodatkowe usługi mogę Wam zaoferować? Może interesują Cię personalizowane albumy? Jako fotograf ślubny Częstochowa mogę dla Ciebie wykonać także:

 • sesja rodzinna
 • sesja ciążowa
 • sesja w domu – o charakterze lifestyle
 • zdjęcia na chrzcie lub chrzcinach
 • sesja portretowa
 • zdjęcia z okazji urodzin, imienin, jubileuszu itp.
 • zdjęcia z okazji rocznicy ślubu
 • sesja narzeczeńska lub sesja ślubna
 • Fotografia dla firm (zdjęcia z eventów, meet-upów, spotkań, konferencji)
 • Fotografia ślubna – w dowolnym miejscu w kraju
 • Fotografuję także śluby za granicą
Fotografia ślubna Częstochowa

Częstochowa fotografia ślubna – zajęcie moich marzeń!

W zawodzie fotografa ślubnego cenię sobie kontakt z ludźmi. Spotykanie Par Młodych – zakochanych, szczęśliwych ludzi to wielki zaszczyt. To zajęcia moich marzeń. Często odwiedzam miasto Częstochowa (gdzie może być sfotografowane przeze mnie wesele lub sesja plenerowa i narzeczeńska). Fotografia ślubna w moim wykonaniu to skupienie na człowieku – jego emocjach, przeżywaniu świata i drugiej osoby.

Fotograf na wesele w Częstochowie

Choć na codzień mieszkam pod Wrocławiem, to w Częstochowie bywam bardzo, bardzo często. Mój dojazd na zdjęcia do tego miasta nie jest dodatkowo płatny. Jako fotograf na wesele w Częstochowie mogę sfotografować zarówno ogromny bal jak i skromne, kameralne przyjęcie.

Fotografia ślubna Częstochowa

Jakie zdjęcia ślubne wykonuję? Rodzaje zdjęć ślubnych

Rodzaje zdjęć ślubnych, które wykonuję. Jakie zdjęcia ślubne możesz ode mnie otrzymać?

 • Reportaż ślubny
 • Sesja w plenerze
 • Sesje ślubne w górach lub nad morzem

W swojej ofercie mam także sesje za granicą (Włochy, Hiszpania, Portugalia, Francja, Wielka Brytania, Norwegia). Jeśli planujesz wesele z klasą – będę fotografem z odpowiednim strojem, który będzie się prezentował wyjątkowo profesjonalnie!

Kontakt z fotografem ślubnym z Częstochowy

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia (i dotarłaś lub dotarłeś do tego miejsca;), to chyba czas na kontakt z fotografem ślubnym z Częstochowy. Jeszcze raz zapraszam serdecznie do przesłania zapytania – szybko wyślę Wam moją ofertę, abyście mogli jeszcze bardziej zanurzyć się w świat mojej fotografii ślubnej.

Jako fotograf ślubny mieszkam w okolicy Wrocławia (do Częstochowy mam ok. 1,5-2h drogi samochodem). Dojazd do Cz-wy nie jest dla mnie problemem i nie jest dodatkowo płatny. Ewentualne noclegi załatwiam we własnym zakresie.

Fotografia ślubna Częstochowa

Zobacz gdzie fotografuję: