O mnie – fotograf ślubny

Cześć! Mam na imię Łukasz i fotografuję śluby. Mieszkam we Wrocławiu. Mam 33 lata. Bliska jest mi kuchnia włoska, wypady w góry (piesze i rowerowe), filmy Woody’ego Allena. W fotografii ślubnej lubię żywe, jasne i nasycone kolory. Od zawsze fotografuję aparatami Canon. Mam szczególną słabość do obiektywu Canon EF 50 mm f/1.2 L – uważam, że to jeden z lepszych obiektywów wyprodukowanych przez Canona.

Fotografowanie ślubów i towarzyszenie Parom Młodym podczas tego szczególnego dnia uważam za prawdziwy zaszczyt i wielką  odpowiedzialność – do każdego zlecenia podchodzę z zaangażowaniem i skupieniem. Jako fotograf ślubny, który lubi podróże i wyzwania, chętnie realizuję sesje plenerowe w ciekawych miejscach w Polsce i za granicą (lubię góry, klimatyczne, miejskie zakątki i miejsca, które są fotogeniczne i mają przyciągającą atmosferę).

O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak

Cenię sobie wolność i niezależność, jakie daje zawód fotografa ślubnego. Zrozumiałem to jasno po odbyciu kilkutygodniowych praktyk studenckich w biurze Rzecznika Praw Konsumenta (musiałem się tam stawiać codziennie o 7 rano, przez 21 dni z rzędu, wyłączając weekendy!) :) Praca fotografa ślubnego ma inną dynamikę, którą uwielbiam. Więcej o mnie i o tym jak pracuję przeczytasz na stronie „moje podejście”.

Jak fotografuję śluby i wesela?

DYNAMICZNIE

– jestem wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego – nie umknie mi najmniejszy szczegół!

O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak
O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak

PRAWDZIWIE

– nie zapominam o tym, co w fotografii ślubnej najważniejsze – Para Młoda, rodzina, emocje, wzruszenia

NATURALNIE

– stawiam na spontaniczność, emocje i prawdziwe chwile. Tradycyjne, ustawiane pozy są mi zdecydowanie obce. Podczas fotografowania staram się być jak najmniej widoczny, aby uchwycić naturalne gesty, spojrzenia czy reakcje

O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak
O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak

SZUKAJĄC PIĘKNA, WZRUSZEŃ I ULOTNYCH MOMENTÓW, KTÓRYCH NIE BRAKUJE W WYJĄTKOWYM DNIU ŚLUBU

POD SŁOŃCE

– lubię ciepłe promienie popołudniowego słońca i piękne, kolorowe flary, które dzięki nim powstają na zdjęciach

O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak
O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak

WYKORZYSTUJĄC ŚWIATŁO NATURALNE…

… I BŁYSKOWE :)

O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak
O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak

ELASTYCZNIE

– dopasowuję się do potrzeb, wymagań i oczekiwań Pary Młodej

W POLSCE…

O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak
O mnie - fotograf ślubny Wrocław Łukasz Gromolak

… I NIE TYLKO :)

Jak jeszcze fotografuję i obrabiam śluby i wesela? Staram się stosować minimalną obróbkę aby zachować autentyczność miejsc i naturalność na fotografii. Przykładam dużą wagę do samego retuszu, starając się jednocześnie, aby był to retusz subtelny, delikatny, niemożliwy do zauważenia.

Pod poniższymi linkami możesz obejrzeć moje portfolio oraz pełne historie ślubne. Ofertę fotografii ślubnej znajdziesz tutaj. Możesz skontaktować się ze mną mailowo (gromolak@gmail.com), telefonicznie (+48 607265770) lub przez formularz kontaktowy dostępny na stronie kontakt.


Gdzie fotografuję śluby i wesela? Gdzie wykonuję sesje plenerowe?

Najczęściej fotografuję śluby i wesela we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku. Często można mnie spotkać również w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Krakowie i na Śląsku (w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Tychach i Rybniku). Sesje plenerowe wykonuję najchętniej w dużych miastach – oferują one bardzo różnorodne tła do zdjęć (stara zabudowa, klimatyczne uliczki, parki, fontanny, mosty, oryginalne konstrukcje architektoniczne, dachy, odrestaurowane stare klatki schodowe w zabytkowych kamienicach itp.). Gdzie jeszcze możesz spotkać fotografa ślubnego? W Zakopanem, w Trójmieście lub na Helu.

Gdzie fotografuję śluby i wesela oraz sesje plenerowe - portret z Młodą Parą

Opinie Par Młodych o fotografie ślubnym

Więcej opinii od zadowolonych Par Młodych znajdziesz tutaj: https://goo.gl/maps/jBhJSAceQBZtGSGp9

Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


Jesteśmy zachwyceni pracą Łukasza. Zdjęcia są niesamowite, piękne, profesjonalne, zrobione w szybkim tempie, a jakość albumu i zdjęć dostarczonych jest nieporównywalna z tym co można spotkać na rynku. Dodatkowo chcemy powiedzieć, że Łukasz to wspaniała osoba, co jest bardzo istotne w wyborze fotografa, podczas wesela stał się częścią rodziny i uroczystości i jest mile wspominany przez gości weselnych. Polecamy wszystkim i na pewno będziemy korzystać w przyszłości z kolejnych usług.”


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


„Świetny, utalentowany fotograf! Profesjonalny, komunikatywny z poczuciem humoru ? Współpraca z Łukaszem to czysta przyjemność! Potrafi rozkręcić nawet tak sztywne przed obiektywem pary jak my ? Ma zmysł i pomysł na zdjęcia! Polecam ❤️…”


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


„Bardzo ale to bardzo polecamy Łukasza. Jest praktycznie niewidoczny na weselu. Wprowadza taką atmosferę, że nawet osoby, które nie przepadają za fotografem czują się swobodnie. Przede wszystkim stara się z każdym poznać tak, żeby goście traktowali go jak jednego z nich tyle, że z aparatem :) Do tego potrafi cudownie wykorzystać każdą sytuację, żeby zrobić krótką sesję. A albumy to przecudowna pamiątka. Polecam każdemu. W 2020 roku korzystaliśmy z usług Łukasza na naszym ślubie, w 2022 powtórnie zaprosiliśmy Łukasza na chrzest święty naszego syna. Znowu się nie zawiedliśmy i coś czuję, że to nie koniec naszej przygody. Polecamy każdemu, naprawdę!”


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


„Z Łukaszem zrobiliśmy wspaniałą sesję zdjęciową w Szkocji na wyspie Skye. Łukasz był bardzo pomocny od samego początku. Po rozmowie i sprawdzeniu co nas interesuje, przygotował bardzo obszerne propozycje z rozważanych przez nas lokacji obejmujące zdjęcia i opis najważniejszych miejsc, w których warto robić zdjęcia wskazując atuty danej lokacji z punktu widzenia późniejszych zdjęć. Gdy wybraliśmy Szkocję Łukasz zajął się wszystkim, co związane z fotografowaniem – na wyjazd pojechaliśmy z konkretnym planem i wybranymi miejscami, w które się udamy. Ponadto podczas samego wyjazdu Łukasz wykazał się elastycznością i kreatywnością – wiele zdjęć zostało wykonanych w ciekawych miejscach, obok których przejeżdżaliśmy. Gorąco polecamy Łukasza. Nie straszny mu deszcz i wiatr, atmosfera w czasie sesji jest luźna, a owocem współpracy są piękne i bardzo różnorodne zdjęcia.”


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


„Zdjęcia ślubne, które wykonał dla nas Łukasz przeszły nasze najśmielsze oczekiwania… Obydwoje czujemy się niezbyt dobrze przed obiektywem. Łukasz całkowicie to zmienił- wprowadził luźną atmosferę, żartował, pomógł nam złapać „prawdziwych nas” na zdjęciach ❤️ Zdjęcia, zarówno te pozowane jak i z późniejszych godzin wesela są niesamowite- Łukasz oddał cały klimat imprezy i to jak dobrze się bawiliśmy! Fotografie są magiczne i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy taką pamiątkę na zawsze ? Polecamy z całego serca, bo świetnie radzi sobie nie tylko z sama para młoda ale i zdjęciami grupowymi- goście weselni świetnie współpracowali z takim wyluzowanym fotografem ?”


Jeszcze więcej opinii Par Młodych o mojej pracy znajdziesz tutaj:

https://goo.gl/maps/jBhJSAceQBZtGSGp9


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


„Thank you so much for all the beautiful pictures. I also appreciate our easy conversation, though were not in the same country and I always had new questions bringing up. You were always eager to comply with our wishes. And the result is absolutely awesome. It was a funny and relaxed time with you and I guess this is why we have so many natural pictures, just what I hoped them to be. Thanks again, we do recommend you 100%”


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


„Łukasz był fotografem na moim ślubie i weselu, a żeby nikogo nie trzymać dłużej w niepewności – był to strzał w 10 i najlepszy wybór! Kontakt z Łukaszem przed, w trakcie i po na najwyższym poziomie. Przed udało nam się stworzyć cały harmonogram imprezy ze wszystkimi atrakcjami, które były po drodze (a grafik był mocno napiety) oraz ustalić miejsca, w których chcemy mieć mini sesje w trakcie imprezy (na terenie hotelu). Przyznam szczerze, że wstępnie byłam mocno przerażona i wydawało mi się, że to co sobie wymyśliłam nie jest możliwe do zrealizowania. I tu wchodzi Łukasz – niecały na biało ? – w porozumieniu z DJem tak ogarnął moje wesele, że zmieściliśmy się w czasie, zrobiliśmy wszystko na czym mi zależało, a przy tym zarówno ja i mąż, jak i wszyscy goście świetnie się bawiliśmy! (…)”


Opinia Pary Młodej o pracy fotografa ślubnego


Mocne 5 gwiazdek! Przepiękne zdjęcia „z duszą”, wszystko w terminie. Współpraca z Łukaszem to czysta przyjemność. Fotograf z pasją, przy którym człowiek czuje się bardzo swobodnie (nawet osoby, które nie przepadają za pozowaniem). Albumy wykonane z niezwykłą starannością. Co wg mnie również bardzo ważne – to fotograf jako specjalista dobiera zdjęcia i nie obciąża tą pracą swojego klienta. Dla mnie to ogromny plus. Serdecznie polecam!”