Moje podejście do fotografii ślubnej

Jestem niezmiernie zaszczycony i cieszę się, gdy para decyduje się wybrać mnie na swojego fotografa ślubnego. To dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Jestem świadomy, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu pary, pełen chwil radości, emocji i pięknych momentów. Przyjmuję to zadanie z ogromnym szacunkiem i zaangażowaniem, dążąc do uchwycenia każdej istotnej chwili i tworząc niezapomniane wspomnienia z tego wyjątkowego dnia.

Uważam, że praca fotografa ślubnego to najlepsze zajęcie na świecie! Moje podejście do fotografii ślubnej można opisać w kilku słowach: pełne zaangażowanie, radość, chęć sprostania najwyższym oczekiwaniom, terminowość. Staram się swoją obecnością wnieść dużo radości i sprawić, aby Para Młoda czuła się przy mnie dobrze i swobodnie. Tutaj możesz obejrzeć moje portfolio.

Fotograf ślubny Wrocław w pracy

Bezpieczeństwo – backup i archiwizacja zdjęć ślubnych

Przywiązuję ogromną wagę do bezpieczeństwa materiału – już na etapie fotografowania dbam o to, aby rejestrować wydarzenia na 2 aparatach – każdy z nich posiada 2 sloty na karty pamięci. Przed pracą nad zdjęciami w domu dbam o to, aby reportaż fotograficzny był zarchiwizowany w kilku różnych miejscach, na różnych nośnikach danych (dysk SSD, płyta BL, chmura). Obecnie fotografuję dwoma Canonami R6 – praktycznie zawsze jednocześnie. Korzystam z kart Sandisk. Nie kasuję zdjęć z kart przed oddaniem materiału dla Klienta. Backup i archiwizacja zdjęć ślubnych to dla mnie priorytet – nigdy nie straciłem zdjęć ślubnych, nigdy nie miałem problemu z dostępem do archiwalnych ujęć. Bezpieczeństwo w tej kwestii nie podlega dyskusji i jest kluczowe.

Para Młoda i zachodzące słońce

Na jakim sprzęcie obecnie pracuję?

Zobacz, na jakim sprzęcie obecnie pracuję:

Aparaty i obiektywyKomputery, monitory i dodatkiProgramy
– Canon R6 x2
– Canon EF 35 mm f/1.4 L
– Canon EF 50 mm f/1.2 L
– Canon RF 16 mm f/2.8
– Canon RF 24 mm f/1.8
– Canon RF 85 mm f/2
– Sigma 105 mm f/2.8 Macro
– TTartisan TILT 50 mm f/1.4
– Macbook Pro M3 Pro 36gb/1tb 14”
– Monitor NEC PA271Q 27”
– Lampy błyskowe I światła ciągłego: Canon, Yongnuo, Quadralite, GlareOne
– Statywy: Manfrotto, GlareOne
– Walizka ThinkTank Airport TakeOff V2.0
– Torba ThinkTank Urban Disguise 40 V2.0
– Plecak ThinkTank Backlight 36L
– Capture One
– Adobe Photoshop
– Adobe Lightroom
– Luminar Neo
– AlbumStomp
– Blogstomp
– Spaceserver
– JPEGmini
– Exposure X6
– Pic-Time
– Picnook
– Photo Mechanic
– Topaz Sharpen AI
Sesja ślubna w Szkocji na Isle of Skye

Sposób pracy fotografa ślubnego – dojazd i wypadki losowe, noclegi

Na każdy ślub wyjeżdżam z odpowiednim wyprzedzeniem zakładając, że mogą mnie spotkać korki, objazdy lub inne awarie/wypadki :) Przy większych odległościach przyjeżdżam na zlecenie z 1 dniowym wyprzedzeniem – często są dla mnie rezerwowane 2 noclegi (dzień przed i dzień po). W przypadku choroby lub innych wypadków losowych zapewniam zastępstwo innego fotografa, który wykona zdjęcia zgodnie z moimi wytycznymi, dokładnie w taki sposób, jak ja. W przypadku takich sytuacji ja zajmuję się selekcją i obróbką zdjęć, a fotograf, który wykonuje zdjęcia na ślubie i weselu ma ode mnie wszystkie informacje na temat ustaleń z Parą Młodą – przyjeżdża i wie co robić. Wiem, że dojazd na miejsce zlecenia nie zawsze jest łatwy, a wypadki losowe się zdarzają – staram się zawsze zakładać najgorsze i mieć bardzo duży zapas czasowy. W pracy fotografa ślubnego nie ma czasu ani miejsca na pomyłki!

Para Młoda na tle neonów

Mój styl fotografowania

Podczas fotografowania ślubu i wesela staram się na ten dzień spojrzeć całościowo i z różnych perspektyw. Wielbiciele detali, dynamicznego, wieloplanowego reportażu czy subtelnych portretów zawsze znajdą w moich zdjęciach coś dla siebie. Mój styl fotografowania staram się też dopasować do oczekiwań Pary Młodej – kładąc naciski na to, co jest dla nich najważniejsze. Więcej na stronie: „O mnie” :).

Fotograf ślubny w pracy - na ślubie, weselu, podczas przygotowań ślubnych

Jak fotografuję przygotowania do ślubu?

Podczas przygotowań do ślubu staram się wprowadzać luźną atmosferę podczas mojej obecności. Służę dobrą radą i pomocą :) Uważam, że to dobry moment na wykonanie zdjęć rodzinnych lub grupowych w miejscu, w którym odbywają się przygotowania. Jeśli harmonogram dnia wesela jest napięty (lub ślub ma miejsce późnym popołudniem), to proponuję, aby sesję plenerową wykonać jeszcze na tym etapie – przed samym ślubem. To też moment, w którym skupiam się na detalach – suknia, kwiaty itp. Jeśli przygotowania odbywają się w miejscu, w którym jest wesele – to fotografuję w tym czasie też salę (stoły, kwiaty, dodatki itp.). Jeśli nie wiesz, jak zorganizować przygotowania przedślubne – napisz lub zadzwoń do mnie! Chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem.

Zdjęcie podczas przygotowań do ślubu

Jak fotografuję ślub?

Niezależnie od tego, czy jest to ślub kościelny, cywilny lub ceremonia humanistyczna, staram się być niewidoczny. Na tym etapie nie używam lamp błyskowych. Posiadam bezterminowe uprawnienia wydane przez Kurię Wrocławską do fotografowania uroczystości kościelnych w kościele rzymsko-katolickim. Podczas ślubu skupiam się przede wszystkim na parze młodej i na reakcjach rodziców i gości podczas przysięgi.

Fotografuję zawsze skupiony i skoncentrowany – to najważniejszy moment tego dnia! Jak jeszcze pracuję? Jestem w pełni zabezpieczony sprzętowo – możecie być spokojni o Wasze zdjęcia ślubne.

Pełne historie ślubne możesz obejrzeć tutaj.

Zdjęcie ślubne w kościele

Jak wykonuję zdjęcia ślubne na weselu?

Fotografując życzenia na weselu staram się uchwycić każdego gościa, który rozmawia z parą młodą. Podczas fotografowania wesela skupiam się na wszystkich gościach nie pomijając tych, którzy siedzą przy stołach lub unikają zdjęć :) Zachęcam każdą młodą parę do wykonania indywidualnych zdjęć z gośćmi – choć czasem zajmuje to trochę czasu, to jest to bardzo fajna pamiątka dla każdego. Stawiam na dobrą i krótką sesję w dniu ślubu tak, abyśmy nie musieli umawiać się na dodatkową sesję w innym terminie. Fotografując wesele korzystam z wielu lamp błyskowych (na aparacie, w ręce, na statywach itp.) aby urozmaicić efekt finalny. Jak jeszcze wykonuję zdjęcia ślubne na weselu? Staram się wtopić w otoczenie tak, aby goście nie przejmowali się moją obecnością i swobodnie się bawili.

Para Młoda na weselu w stodole

Jak wykonuję ślubne sesje plenerowe?

Zawsze staram się wykonać interesującą i krótką sesję plenerową w dniu ślubu – np. na terenach sali weselnej, w drodze na salę itp. Dla kogoś, kto chciałby dodatkowe zdjęcia proponuję wykonanie dodatkowej sesji plenerowej w innym terminie – taką sesję możemy wykonać w kraju lub za granicą. Sesja w innym terminie to świetna propozycja dla kogoś, kogo interesują zdjęcia ślubne w górach, nad morzem, o wschodzie słońca itp. Wspólnie wybieramy miejsce, lokalizację, przedział czasowy. Sesja w innym terminie zwykle trwa kilka godzin i obejmuje 1-2 lokalizacje. Wykonuję także sesje narzeczeńskie. Sesja narzeczeńska to dobry moment, aby poznać fotografa ślubnego oraz aby sprawdzić, jak czujecie się przed obiektywem. Zdjęcia powstałe w ramach sesji narzeczeńskiej często są też wykorzystywane jako prezent dla Rodziców – wręczany już w dniu ślubu. Jak wykonuję ślubne sesje plenerowe – w innym terminie? Służę radą odnośnie doboru fryzury i makijażu, stroju itp. Podpowiadam najlepsze miejsca, dopasowane do Waszych potrzeb. Wskazuję o której godzinie byłoby najlepiej rozpocząć fotografowanie.

Sesja ślubna przy zachodzącym słońcu

Jak możemy wspólnie wykonać sesję ślubną za granicą?

Jeśli interesuje Was sesja ślubna za granicą, to możemy na taką sesję wybrać się wspólnie. Taka sesja może zostać zaplanowana z dużym wyprzedzeniem lub spontanicznie – z kilkudniowym. Jestem zwolennikiem bardzo krótkich wyjazdów – często udaje mi się zrealizować zdjęcia ślubne za granicą w taki sposób, że wylatuję z Parą Młodą porannym samolotem, a wracamy wieczornym. Jeśli to nie jest możliwe, to staram się, aby czas wyjazdu nie przekraczał 24 godzin. Jak wykonać sesję ślubną za granicą? Wykonanie takiej sesji musi zostać poprzedzone szczegółowymi ustaleniami dotyczącymi wyboru kraju, miejsc, przedziałów czasowych. Jeśli spędzasz urlop lub wakacje w pięknym miejscu, to zabierz ze sobą stroje ślubne i zadzwoń do mnie! Przylecę na 1 dzień i wykonam dla Was piękną, popołudniową sesję!

Zdjęcia ślubne w Szkocji na Isle of Skye

Projektowanie fotoksiążek ślubnych

Każdy Klient może zamówić u mnie fotoksiążki ślubne. Dostępne materiały to drewno, eko-skóra, skóra naturalna, tkanina introligatorska. Moim ulubionym formatem dla fotoksiążek ślubnych jest 25×38 cm (w poziomie). Często wykonuję także książki w formacie 20×20 cm lub 30×30 cm. Projektowanie to wspólny proces – proszę Pary Młode o wybór zdjęć do albumu ślubnego. Następnie ja przesyłam do akceptacji projekt – na tym etapie możecie wprowadzać zmiany. W międzyczasie wybieracie okładkę, wielkość albumu, dodatki (złocenia, srebrzenia, grawer, metalowa płytka, etui wsuwane, etui drewniane itp.). Standardowy czas realizacji albumów, to około 2-3 tygodni. Przy wykonywaniu fotoksiążek ślubnych zależy mi, aby był to produkt premium. Najwyższej jakości, z najlepszych materiałów. Korzystam wyłącznie ze sprawdzonych dostawców. Tutaj możesz obejrzeć mój katalog z produktami.

Fotoksiążki ślubne

Współpraca z Parą Młodą – umowa z fotografem ślubnym

Moja umowa jest prosta i przejrzysta. Odpowiednio zabezpiecza prawa i obowiązku obu stron. W umowie deklaruję termin oddania zdjęć ślubnych (30 dni), sytuację ewentualnego zastępstwa w przypadku mojej choroby lub wypadków losowych. Dokładnie opisuję proces projektowania i zamawiania fotoksiążek czy realizacji sesji poślubnej w kraju lub za granicą.

Przy podpisywaniu umowy pobieram zadatek w wysokości 30% wartości umowy. Współpraca z Parą Młodą to przede wszystkim nasze wspólne ustalenia – co do czasu mojej pracy, ilości zdjęć, dodatków (fotoksiążki, sesje w innym terminie), ewentualnej obecności drugiego fotografa, zapewnianych noclegów czy zwracanych kosztów za dojazd. Umowa z fotografem ślubnym jest zwieńczeniem wspólnych ustaleń dotyczących realizacji zdjęć na ślubie i weselu.

Jak wygląda współpraca między Parą Młodą, a fotografem ślubnym

Zgoda na publikację zdjęć ślubnych

Zgoda na publikację zdjęć nie jest u mnie warunkiem koniecznym. Choć zależy mi, aby móc pokazywać światu Waszą radość i miłość, to szanują Waszą prywatność i jeśli chcecie, aby zdjęcia ślubne, które dla Was wykonam były tylko dla Was, to tak będzie. Otrzymacie link do prywatnej galerii on-line z hasłem, które będzie znane tylko Wam.

Jeśli jednak wyrazicie zgodę na publikację zdjęć ślubnych, to będzie mi niezmiernie miło. Chętnie przygotuję z Waszych zdjęć notkę na bloga wrzucę kilka zdjęć na mój profil facebookowy lub instagramowy.

Zgoda na publikację zdjęć ślubnych

Jak wygląda moja oferta fotografii ślubnej?

Jeśli podoba Ci się moje podejście do fotografii ślubnej oraz to jak pracuję i chcesz, abym wykonał dla Ciebie zdjęcia ślubne, skontaktuj się ze mną! Moją ofertę znajdziesz tutaj. Na tej stronie dokładnie dowiesz się jak wygląda moja oferta fotografii ślubnej.

Informacje kontaktowe są dostępne na stronie „Kontakt”. Możesz również napisać do mnie za pomocą poniższego formularza.

Jak wygląda moja oferta fotografii ślubnej Wrocław

Termin oddania zdjęć ślubnych

Zdjęcia ślubne oddaję w formie galerii on-line, zabezpieczonej hasłem, w terminie 30 dni od ślubu (30 dni kalendarzowych). Czas oczekiwania na fotoksiążki (od momentu zaakceptowania projektu i opłacenia zamówienia) wynosi około 2-3 tygodni (w przypadku standardowych realizacji) lub 3-4 tygodni w przypadku zamawiania albumów w oprawie z drewna naturalnego. Zdjęcia z sesji rodzinnej / ślubnej / narzeczeńskiej również dostarczam w terminie 30 dni kalendarzowych. Jeśli zależy Ci na otrzymaniu zdjęć ślubnych w ekspresowym tempie (np. 48 godzin od zakończenia uroczystości), możesz dopłacić za usługę express. Przykładam ogromną wagę do tego, aby termin oddania zdjęć ślubnych był przeze mnie zawsze dotrzymywany.

Termin oddania zdjęć ślubnych

Formularz kontaktowy – zapytaj o dostępność terminu

Jeśli poszukujesz fotografa na wesele i podobają Ci się moje fotografie – nie czekaj! Zapytaj o dostępność terminu. Wypełnij poniższy formularz kontaktowy i zaczekaj na odpowiedź zwrotną ode mnie – odpiszę Ci czy jestem dostępny i prześlę Ci moją ofertę na wykonanie zdjęć ślubnych.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe