Jak przygotować się do sesji ślubnej? Poradnik

Na tej stronie znajdziesz krótki poradnik mówiący o tym, jak przygotować się do sesji ślubnej. Jeśli takie zdjęcia wykonywane są w dniu ślubu, np. przy zachodzie słońca, to nie musimy się jakoś szczególnie przygotowywać. Wystarczy wyjść z sali weselnej do okolicznego ogrodu, o odpowiedniej porze, aby złapać ładne, ciepłe, popołudniowe słońce, które wygląda zjawiskowo na zdjęciach ślubnych. Pozostaje nam wybrać odpowiednią porę (to już jest zadanie dla fotografa), w której takie zdjęcia miałyby się odbyć. Jeśli zależy Wam na sesji ślubnej w innym terminie, to warto odpowiednio przygotować ubrania (stroje ślubne muszą być wyprasowane i wyczyszczone), fryzurę, makijaż i dodatki do sesji (np. okulary przeciwsłoneczne, kapelusze, parasolki itd.). Najważniejszą rzeczą jest odpowiedni wybór miejsc na sesję – mamy do dyspozycji lokacje w kraju i za granicą. Możemy zrealizować zdjęcia w mieście, na wsi, w lasach lub na plażach. Możemy wybrać się w góry lub za granicę – np. do jednego z małych, urokliwych włoskich miasteczek. Jeśli zdecydujecie się na organizację sesji za granicą, to przygotowania do takiej sesji powinniśmy rozpocząć od wyboru lokalizacji, terminu, zakupu biletów lotniczych, noclegów itd.

Sesja poślubna - przygotowanie do zdjęć

Przygotowanie do sesji poślubnej lub narzeczeńskiej

Każdy zapewne znakomicie zdaje sobie sprawę z faktu, że przygotowanie do sesji ślubnej, narzeczeńskiej czy też plenerowej to w zasadzie połowa sukcesu. Jeśli nie przygotujemy się odpowiednio, to niestety sesja może zakończyć się dla nas dość miernym rezultatem. Przeczytaj mój poradnik o tym jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej lub ślubnej, aby efekt przerósł najśmielsze oczekiwania!

Pamiętajmy zatem przede wszystkim, aby słuchać fotografa – to osoba, która wykonała już wiele sesji i wie, co wygląda na zdjęciach dobrze, a czego lepiej unikać nawet jeśli wydaje się dobrym pomysłem.

Sesja ślubna – w dniu ślubu czy innego dnia?

Często zadawanym przez narzeczonych pytaniem jest to, kiedy wykonać sesję ślubną. Generalnie najlepszym dniem jest dzień ślubu, jednak kiedy warunki na to nie pozwalają nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówić się na sesję innego dnia. Doskonałym pomysłem jest także wykonanie nietypowej sesji ślubnej w Polsce czy za granicą. Idealnymi miejscami, w których chętnie podejmuję się ślubnych wyzwań, są Kraków, Wrocław, Warszawa oraz Włochy, Norwegia (piękne fiordy!), Niemcy, Czechy (np. starodawna Praga). Pamiętajmy, że w dniu ślubu mamy już gotowy makeup, fryzurę i ubrania ślubne. Na sesję innego dnia będziemy musieli przygotować się „od zera” – włączając w to np. czyszczenie sukni ślubnej lub poprawki krawieckie. Sesja ślubna innego dnia trwa także dużo dłużej niż zdjęcia portretowe wykonywane w dniu ślubu.

Sesja ślubna za granicą - Isle of Skye

Zdjęcia ślubne za granicą – czy jest to wykonalne i ile trwa?

Nawiązując do wspomnianych wyżej zdjęć poza granicami Polski – oczywiście! Chętnie podejmuję się takich wyzwań. Szczególnie polecane są wszystkie piękne miasta z historią jak Wieczne Miasto – Rzym, miasto alchemików – Pragę czy artystyczną bohemę – Paryż.

Doskonałe krajobrazy znajdziemy także w słonecznych Włoszech, na norweskich fiordach lub górach albo w radosnej i ciepłej Hiszpanii. Pamiętajmy jednak, że sesja ślubna za granicą trwa minimum 2-3 dni i obejmuje lot, nocleg, zdjęcia następnego dnia, nocleg oraz wylot.

Sesja narzeczeńska lub ślubna plenerowa – jak się ubrać?

Warto jeszcze pomyśleć nad najlepszym strojem na sesję narzeczeńską, ślubną czy plenerową. Zacznijmy od ślubnej – tu oczywiście wchodzą w grę tylko stroje ślubne. Warto je uzupełnić uroczymi, drobnymi dodatkami, jak kolorowe skarpetki, trampki, kapelusz przeciwsłoneczny itd.

Z kolei przygotowując się do sesji narzeczeńskiej trzeba wybrać delikatne, klasyczne stroje. Państwo Młodzi powinni być ubrani w rzeczy o podobnym stylu i kolorystyce. Ważną informacją dla Panny Młodej będzie na pewno fakt, że na zdjęciach najlepiej prezentuje się delikatny make up z użyciem rozjaśniacza, bez stosowania czarnych eyelinerów czy ciemnych cieni do powiek. Sesja narzeczeńska to zwykle bardziej lekki, zwiewny klimat. Jak się ubrać? Tak, aby było Wam wygodnie, aby Wasze stroje były spójne i pasowały do siebie. Sesja ślubna plenerowa to wykorzystanie ubrań, w których Para Młoda była na ślubie i na weselu.

Zdjęcia ślubne w cabriolecie
Sesja narzeczeńska w promieniach zachodzącego słońca
Zdjęcia ślubne we mgle

Wyślij zapytanie o dostępność terminu i ofertę

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – wyślij zapytanie o dostępność terminu oraz sprawdź ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *