Przygotowanie rekwizytów do sesji ślubnej

Niezależnie od tego, czy organizujemy dodatkową sesję w innym terminie, czy skupiamy się na wykonaniu krótkiej sesji plenerowej w dniu ślubu – do realizacji samych zdjęć pomocne może okazać się przygotowanie rekwizytów do sesji ślubnej. Jeśli Panna Młoda ma bukiet – koniecznie powinna mieć go przy sobie. Choć kwiaty nie muszą się pojawić na każdym zdjęciu, to fajnie, aby były dostępne w każdym momencie. Jeśli Pan Młody ma marynarkę, kamizelkę, to powinien być gotowy do zdjęć w pełnym stroju. O ile z części garderoby możemy zrezygnować (np. ściągając marynarkę), o tyle nie zawsze mamy czas na to, aby szukać elementów garderoby np. na sali weselnej. Przy deszczowej pogodzie warto być zaopatrzonym w parasolki – one też mogą wyglądać super na zdjęciach. Kapelusze, okulary przeciwsłoneczne – takie dodatki również mogą zostać bardzo fajnie wkomponowane w sesję ślubną.

Sesja ślubna z udziałem rekwizytów

Fotografowanie z użyciem rekwizytów!

Wiele osób pyta, czy można sesję ślubną urozmaicić wykorzystaniem przeróżnych rekwizytów i jeśli tak, to jakich? Często bowiem zdarzało się, że pary poznały się poprzez miłość do podobnych rzeczy lub wspólne zainteresowania. Przygotowanie do sesji ślubnej to gwarancja udanej współpracy i pięknych zdjęć ślubnych!

Dlatego naturalna jest chęć włączenia do sesji ślubnej rekwizytu nawiązującego do czegoś, od czego zaczęła się wspólna droga.

Rekwizyty do sesji ślubnej – rady fotografa ślubnego

Przy doborze rekwizytów do sesji ślubnej należy postępować roztropnie. Przede wszystkim bowiem celem takiej fotografii jest ukazanie tego ważnego wydarzenia w życiu, jakim jest ślub, miłości Państwa Młodych oraz ich pięknych strojów. Nadmiar rekwizytów może odwrócić uwagę od tego, co jest najważniejsze. Rady fotografa ślubnego w tej kwestii są nie do przecenienia. Można jednak ostrożne włączyć jakiś delikatny element do stroju, jak np. kolorowe muszki, krawaty, skarpetki, balony, okulary przeciwsłoneczne lub kapelusze. Takie rekwizyty do sesji ślubnej nie będą rzucać się zbytnio w oczy. Będą stanowić piękne dopełnienie – będą akcentem, dodatkiem, czymś, co powoduje, że zdjęcia są ciekawsze i bardziej różnorodne.

Sesja ślubna z udziałem rekwizytów

Rekwizyty do sesji narzeczeńskiej

Z rekwizytami można bardziej zaszaleć podczas wykonywania sesji narzeczeńskiej! Tu świetne sprawdzą się ciekawe kapelusze, okulary, kolorowe trampki, balony. Do sesji narzeczeńskiej sprawdzają się również takie rekwizyty, jak parasole, dodatki jak np. wata cukrowa, aromatyczna kawa, stary samochód czy ozdobiony kwiatami rower.

Warto wspomnieć, że dobrze jest, jeśli rekwizyty u Pana i Panny Młodej są takie same albo nawiązują do siebie kolorystycznie lub tematycznie. Świetnie też sprawdzą się mniej delikatne dodatki jak rower czy koty lub psy.

Wyjątkowa sesja narzeczeńska i nietypowe rekwizyty

Warto jeszcze wspomnieć krótko o nieco nietypowych sesjach narzeczeńskich, które mają miejsce np. w stadninie albo w prawdziwym klimacie street art. Wówczas dozwolone jest zastosowanie specyficznych rekwizytów, pasujących oczywiście do miejsca. Zatem w stadninie można wykonać zdjęcia z koniem, ciekawym kapeluszem czy w butach jeździeckich. Nietypowe rekwizyty mogą nawiązywać do tematu wesela (np. dodatki w klimacie rewolucji przemysłowej, które pasują do wesela w stylu steampunk). Wyjątkowa sesja narzeczeńska to pamiątka na długie lata.

Sesja ślubna z udziałem rekwizytów
Sesja ślubna z udziałem rekwizytów
Sesja ślubna z udziałem rekwizytów
Sesja narzeczeńska z udziałem rekwizytów
Sesja narzeczeńska z udziałem rekwizytów
Sesja narzeczeńska z udziałem rekwizytów

Zapytaj o ofertę fotografii ślubnej i dostępność terminu na wykonanie zdjęć ślubnych

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – zapytaj o dostępność terminu na wykonanie zdjęć ślubnych oraz ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *