Zasady dobrej współpracy z fotografem ślubnym

Jak współpracować z fotografem ślubnym? Poradnik

Jak współpracować z fotografem ślubnym podczas wesela lub sesji plenerowej?

Myślę, że warto napisać kilka słów o pracy fotografa ślubnego. Otóż piękna sesja zdjęciowa to nie tylko efekt świetnych umiejętności fotografa, jego dobrego sprzętu i innych tego typu czynników.

Udana sesja ślubna to przede wszystkim wynik współpracy fotografa z Młodą Parą. Zasady dobrej współpracy są proste: komunikacja, elastyczność, wcześniejsze ustalanie najważniejszych elementów współpracy. A zatem…

Rady od fotografa ślubnego

Przede wszystkim warto słuchać fotografa ślubnego – on dokładnie wie, jaki make up będzie najlepszy, co warto zrobić, żeby wyjść dobrze na zdjęciu, jakie dodatki (kolorowe kwiaty, muszki, kapelusze itp.) sprawdzą się podczas sesji. W obiektywie bowiem wszystko wygląda nieco inaczej – i choć przygotujemy się i wystroimy pięknie, to może się okazać, że w obiektywie nie wygląda to tak dobrze jak w rzeczywistości. Rady od doświadczonego fotografa to bezcenna rzecz!

Jak współpracować z fotografem ślubnym? Poradnik

Termin wykonania sesji i ustalenie szczegółów dotyczących wesela

Warto wcześniej dokładnie ustalić z fotografem terminy i przedziały czasowe realizacji zdjęć. Najlepiej to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem – wówczas będziemy pewni, że możemy zarezerwować termin naprawdę dogodny dla nas, a fotograf ma pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie.

Jeśli sesja ślubna ma się odbyć za granicą, to tym bardziej postarajmy się załatwić wszystko wcześniej tak, aby zarówno fotograf czuł się komfortowo, jak i my. Warto także z fotografem ustalić wszystkie szczegóły – np. czy na pewno wszyscy goście weselni chcą być fotografowani czy może jest ktoś, kto nie chce znaleźć się na zdjęciach.

Podstawowa zasada – elastyczność przy planowaniu harmonogramu ślubu i wesela

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że niestety czasami zdarza się zła (deszczowa) pogoda albo bardzo wysoka temperatura i palące słońce – nawet najlepszy na świecie sprzęt nie poprawi spoconej twarzy ani zmokniętych włosów. Dlatego też, chcąc mieć naprawdę dobre zdjęcia ślubne, trzeba być elastycznym. Podstawowa zasada to elastyczność i niezrażanie się koniecznością drobnych przesunięć (np. zmiana miejsca przysięgi z plenerowej na taką na sali). Jeżeli zatem fotograf zadzwoni wcześniej, że konieczne jest przełożenie sesji, wysłuchajmy go. To jest osoba, która wykonała już bardzo wiele sesji ślubnych i znakomicie orientuje się, kiedy powstaną najlepsze zdjęcia. Przy planowaniu harmonogramu wesela i ślubu pamiętajmy, żeby założyć na wszystkie wydarzenia trochę więcej czasu, niż nam się wydaje – wtedy na pewno ze wszystkim zdążymy na czas. Jeśli czas z przejazdu z kościoła na salę wynosi 10 minut, to załóżmy, że zajmie to nam 20 minut. Wtedy unikniemy opóźnień np. w związku z wydawaniem posiłku.

Zasady współpracy z fotografem ślubnym
Zasady współpracy z fotografem ślubnym
Zasady współpracy z fotografem ślubnym
Jak współpracować z fotografem ślubnym
Jak współpracować z fotografem ślubnym
Jak współpracować z fotografem ślubnym

Kontakt z fotografem ślubnym – zapytaj o ofertę fotografii ślubnej i dostępność terminu

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – zapytaj o dostępność terminu oraz ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z profesjonalnym fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim ślubie i weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *