Gdzie najlepiej wykonać sesję poślubną – w studiu, czy na łonie natury?

Wybór lokalizacji na sesję poślubną zależy przede wszystkim od Waszych preferencji. Gdzie najlepiej wykonać takie zdjęcia – na łonie natury czy w studio? W dniu ślubu czy w innym terminie? Każdej Parze Młodej radzę, aby przede wszystkim skupili się na dniu samego ślubu. Często mamy w tym czasie możliwość wykonania pięknych zdjęć (przed ceremonią, po ceremonii, w trakcie zabawy na sali weselnej, na różnych etapach przejazdu pomiędzy lokalizacjami, w czasie przygotowań w przydomowym ogrodzie itd.). Dodatkową sesję plenerową poślubną, realizowaną w innym terminie, proponuję każdemu, kto: chciałby po prostu zdjęcia w innej lokalizacji (np. w górach, nad morzem, za granicą, w studio fotograficznym), nie mógł wykonać sesji w dniu ślubu np. ze względu na napięty grafik i harmonogram dnia wesela lub bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne.

Sesja ślubna w górach

Zdjęcia ślubne: w studio czy na łonie natury?

Wiele par pyta, jakie jest najlepsze miejsce na wykonanie sesji ślubnej? Gdzie najlepiej wykonać sesję poślubną? Czy lepiej wykonać je w studio, czy też zainteresować się sesją ślubną w plenerze. Odpowiedź jest prosta – dzisiaj króluje plener, zaś zdjęcia w studio odeszły w zapomnienie. Natura lub miasto dają niepowtarzalną okazję wykonania spontanicznych, naturalnych ujęć, które świetnie pokazują to, jacy Państwo Młodzi są naprawdę oraz które zachwycają swoją prostotą i malującą się na nich miłością i przywiązaniem.

Fotografia ślubna w warunkach studyjnych sprawdzi się … zimą, czyli wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na swobodne fotografowanie na dworze. Wynajęcie na czas sesji przestronnego studia, w loftowym lub industrialnym klimacie, może dać bardzo fajne efekty. W takim miejscu mamy do dyspozycji ręcznie malowane tła. Mamy także możliwość wykorzysta akcesoriów fotograficznych w kreatywny sposób. Na rynku możemy również znaleźć lokalizacje ze stylizacjami glamour.

Zdjęcia ślubne w plenerze – na łonie natury

Dlaczego jeszcze zdjęcia ślubne w plenerze cieszą się taką popularnością? Otóż uwieczniamy na nich piękne krajobrazy, które doskonale podkreślają stroje Państwa Młodych. Ponadto możemy wybrać krajobraz, który połączył Państwa Młodych albo też pasuje do ich osobowości. Dla przykładu wielu narzeczonych decyduje się na sesję w Tatrach lub Karkonoszach, ponieważ obydwoje kochają góry albo też osoby kochające wolność i przygody chętnie wybierają zdjęcia nad morzem. Na łonie natury może nas spotkać silny wiatr, deszcz, burza – dzięki temu zdjęcia ślubne będą bardziej urozmaicone.

Sesja ślubna nocą przy światłach samochodu

Fotografia ślubna w plenerze – jak wygląda?

Jednak jak wygląda taka sesja ślubna w plenerze? Gdzie można ją wykonać? Otóż każdy krajobraz jest dobry czy będą to wysokie, skaliste góry, zachód słońca nad morzem, piękna ukwiecona łąka, tajemniczy las. Warto także zastanowić się nad sesją ślubną za granicą – na norweskich fiordach czy w słonecznej Hiszpanii. Pamiętajmy, że najlepszy czas na wykonanie zdjęć to pierwsza godzina po wschodzie słońca i 2-4 godziny przed jego zachodem. Co ważne – oczywiście słoneczna pogoda jest najlepsza, jednak czasem ciemne chmury w górach, czy mocny wiatr nad morzem działają korzystnie na efekt końcowy zdjęć.

Nietypowa fotografia ślubna w plenerze – w mieście!

Warto jeszcze wspomnieć, że doskonałym miejscem na wykonanie zdjęć jest także miasto. Nietypowa fotografia ślubna może zostać wykonana w takich miastach, jak np. Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków czy Warszawa. Zdjęcia ślubne mogą także zostać wykonane w każdym innym, pięknym mieście! Pomysłów jest tu wiele – urokliwe wąskie ulice Starówki, kamienice z historią, wysokie wieżowce, dachy czy klimaty street art – to wszystko to doskonałe miejsca na fotografię ślubną w plenerze.

Zdjęcia w kameralnym studio
Sesja ślubna w studio
Sesja ślubna w górach na tle Karkonoszy
Zdjęcia ślubne we mgle we Wrocławiu
Świąteczna sesja ślubna
Portret Pana Młodego

Formularz kontaktowy – zapytaj fotografa ślubnego o dostępność terminu i ofertę

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – zapytaj fotografa ślubnego o dostępność terminu oraz ofertę za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu. Formularz kontaktowy znajduje się poniżej:

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *