Sesja poślubna – propozycje miejsc na realizację zdjęć w kraju i za granicą

Jeśli zdecydujemy się na plener ślubny (sesja poślubna), który realizowany jest w innym terminie, to musimy wybrać najlepsze spośród wszystkich miejsc na realizację zdjęć – w kraju lub za granicą. Moje propozycje obejmują lokalizacje w Polsce oraz m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii lub np. w Czechach. Dobrym wyborem może okazać się także południe Europy (np. Grecja, Malta, Cypr). Jeśli na sesję chcemy przeznaczyć 1 dzień, to warto pomyśleć o polskich górach (Karkonosze, Tatry) lub nietypowych miejscach, które wyglądają zjawiskowo na zdjęciach ślubnych (np. pustynia błędowska). Warto także pamiętać, że sesję ślubną za granicą jesteśmy w stanie zrealizować w ciągu 1 dnia – z porannym wylotem i wieczornym/nocnym powrotem na to samo lotnisko. Może się okazać, że realizacja sesji plenerowej we Włoszech (np. w Mediolanie lub w Rzymie) zajmie tylko kilka godzin więcej niż sesja, którą wykonywalibyśmy w Karkonoszach – licząc czas dojazdu, wjechania wyciągami i zejścia z góry po zachodzie słońca (wtedy wyciągi są już najczęściej niedostępne).

Sesja ślubna na wyspie Skye - Szkocja

Gdzie wykonać sesję ślubną – w Polsce czy za granicą?

Album ślubny zazwyczaj jest pełen zdjęć reportażowych z samego ślubu i wesela, jak również sesji w plenerze. Tego rodzaju sesja plenerowa jest niezwykle popularna już od wielu lat i stanowi świetną pamiątkę dla małżonków, którą z dumą mogą pokazywać później znajomym oraz rodzinie.

Sami zapewne także chętnie wrócą pamięcią do tych chwil, oglądając wspólne fotografie w strojach ślubnych. Przeczytajcie moje propozycje miejsc na realizację zdjęć ślubnych – zarówno w kraju jak i za granicą. Sesja poślubna może zostać wykonana w dowolnym miejscu w Europie.

Piękno zdjęcia zależy nie tylko od profesjonalizmu fotografa, ale i wyboru odpowiedniej scenerii. Nie tylko centrum Wrocławia pełne jest klimatycznych miejsc, idealnych do sesji zdjęciowej. Warto poszukać inspiracji, które będą dalekie od standardowych i powtarzalnych zdjęć ślubnych.

Natura najpiękniejszym tłem do zdjęć ślubnych – propozycja miejsc na sesję ślubną na terenie Dolnego Śląska

Na zdjęciach ślubnych główną rolę powinni odgrywać oczywiście Państwo Młodzi. Należy jednak zadbać o odpowiednie tło, które podkreśli wyjątkowość tej chwili. Moja propozycja miejsc na sesję ślubną jest zróżnicowana. Myślę, że każdy znajdzie tutaj miejsce, które mu przypadnie do gustu. Romantyczny nastrój i najpiękniejsze widoki gwarantuje nam sama natura. Nie musimy na siłę nic wymyślać, wystarczy, że wybierzemy kilka miejsc, gdzie widoki zapierają dech w piersiach. W województwie dolnośląskim jednym z nich może być Kotlina Kłodzka, czyli największa z sudeckich kotlin, która przepięknie wpasowuje się w tutejszy krajobraz. Wyjątkowe zdjęcia otrzymamy tu o każdej porze roku. Sesje zdjęciowe odbywają się zazwyczaj latem, kiedy pełno wokół zieleni i wrzosowych pól. Malownicze widoki to przecież doskonała sceneria. Z tego powodu dobrym miejscem na robienie zdjęć okażą się również Karkonosze. Pasma górskie pokryte zielenią i gwarantujące dobry widok na okolice. Pomysłów na zorganizowanie tu sesji ślubnej może być bardzo wiele.

Nie możemy zapomnieć także o Miliczu, a zwłaszcza o ruinach zamku i stawach. Panuje tu specyficzny, sielski klimat, który udziela się każdemu, kto się tu pojawi. Natura jest tutaj najpiękniejszym tłem i do sesji narzeczeńskiej i do zdjęć ślubnych. Podczas sesji możemy np. wynająć łódkę i zrealizować nieszablonowe zdjęcia. W okolicy Wrocławia znajduje się ponadto niezliczona liczba sadów, które bez wątpienia okażą się wspaniałym tłem dla naszej sesji. W połączeniu z oryginalnym pomysłem otrzymamy zdumiewający efekt. W sadach zdjęcia najlepiej robić wiosną i latem, kiedy kwitną kwiaty, a na drzewach pojawiają się owoce. Unikalnym miejscem na sesję ślubną będą okolice Ślęży, a więc Korony Polskich Gór. Na terenie Dolnego Śląśka wyjątkowo wdzięcznym tłem mogą się okazać kamieniołomy, ale wymagają naprawdę dobrego pomysłu.

Na zdjęciach może pojawić się również nieco historii naszego miasta, a szczególnie starych kamienic, które posiadają swój klimat. Pozowanie na ich tle jest jednak zbyt sztampowe, dlatego warto pokusić się o wejście na dach bądź zrealizowanie sesji zdjęciowej na starych klatkach schodowych. Do tego rodzaju zdjęć potrzebny będzie profesjonalny fotograf, który uchwyci zamysł zdjęć i ukaże piękno wnętrz.

Sesja ślubna na Costa del Sol - Malaga

Zagraniczna sesja ślubna – Italia!

Pamiątkowa sesja ślubna nie musi koniecznie odbyć się w miejscu, gdzie na co dzień mieszkamy i pracujemy. Jeżeli pozwala na to budżet, warto wybrać się poza granicę kraju, a może i przy okazji spędzić tam podróż poślubną. Chyba każdy się zgodzi, że nie ma bardziej romantycznego miejsca na całym świecie niż Włochy. Dobre jedzenie, przepiękne widoki, zmysłowe tańce, romantyczna muzyka ? wszystko to znajdziemy w słonecznej Italii.

Gdzie jeszcze można wykonać sesję ślubną we Włoszech?

Włochy słyną przede wszystkim z mniejszych miasteczek, które mają swój klimat. Zamiast standardowego Rzymu możemy wybrać m.in. Portofino, położone w regionie Liguria, gdzie znajduje się niewielki port jachtowy, a także miasteczko Arco położone nad jeziorem Garda. To popularny region wspinaczkowy, gdzie zobaczymy wiele średniowiecznych zabytków, jak chociażby ruiny zamku. Gdzie jeszcze warto przyjechać? Sesję ślubną można wykonać np. na Sycylii – znajdziemy za to niewielkie miasteczko Cefalu, ukochane przez turystów, fanów mitologii i zabytków stanowiących mieszaninę różnych stylów. Świetnym miejscem na sesje zdjęciowa może być także Cinque Terre, fragment riwiery liguryjskiej, która położona jest pomiędzy cyplem Mesco w okolicy Levanto a przylądkiem Montenero przy Portovenere. Znajduje się tam aż pięć miejscowości: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. We Włoszech znajduje się wiele innych, pięknych miejsc – zapierających dech w piersiach – które można odkrywać miesiącami!

Po czym poznać zaangażowanego i profesjonalnego fotografa? Najlepszą reklamę i gwarancję jakości stanowi zrealizowana, idealna sesja ślubna Wrocław nie jest jedynym miejscem, gdzie współpraca z nowożeńcami w plenerze może przynieść pożądane efekty. Piękne fotografie można też wykonać w dowolnym punkcie w Polsce lub poza granicami kraju.

Sesja ślubna za granicą – przeczytaj najważniejsze informacje.

Sesja ślubna w hiszpańskim miasteczku Pueblo de Mijas
Wesele w górach - na tle Karkonoszy
Wesele nad jeziorem we Wrocławiu

Wyślij zapytanie o dostępność terminu i sprawdź ofertę zdjęć ślubnych

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – wyślij zapytanie o dostępność terminu oraz sprawdź ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu. Ofertę dotyczącą wykonania zdjęć ślubnych wyślę do Ciebie mailem.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Polski fotograf w Hiszpanii – tak również możesz mnie znaleźć w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *