Ciekawe miejsce na sesję poślubną we Wrocławiu

Wrocław to wyjątkowe miasto, w którym możemy wykonać piękną sesję poślubną. Ciekawe miejsca na plener znajdziemy we Wrocławiu nie tylko w okolicach centrum, ale także na obrzeżach miasta. Fani klimatów industrialnych, klimatycznych kawiarenek, starych kamienic lub nowoczesnych przestrzeni znajdą tutaj coś dla siebie. Fakt, że przez miasto przepływa rzeka Odra, daje nam dodatkowe możliwości – zdjęcia na łódkach, kajakach, statkach, fotografie na mostach i w ich okolicy. Jeśli zależy Wam na odwiedzeniu popularnych lokalizacji, które świetnie sprawdzają się w fotografii ślubnej (i bardzo kojarzą się z Wrocławiem), to możemy zdecydować się na rozpoczęcie sesji na Ostrowie Tumskim, wykonać zdjęcia z widokiem na Odrę, zahaczyć o okoliczne mosty i przejść się do Rynku. Realizacja kilkugodzinnej sesji bez użycia samochodu jest jak najbardziej możliwa. Warto także rozważyć przejażdżkę zabytkowym tramwajem – oczywiście odpowiednio wcześniej sprawdzając, kiedy taki tramwaj kursuje i dopasowując przebieg sesji do godzin kursowania zabytkowego pojazdu.

Sesja ślubna we wrocławskiej kawiarni

Wybór miejsc na wykonanie sesji ślubnej we Wrocławiu

Ślub to bez wątpienia niezwykle ważne wydarzenie, które wspominać będziemy przez wiele lat. Pamiątki w postaci filmów i zdjęć z pewnością nieraz pokażemy przyjaciołom, rodzinie, a co najważniejsze – może kiedyś w przyszłości obejrzą je również dzieci. Warto więc zadbać o wypełnienie albumu ślubnego wyjątkowymi fotografiami, decydując się nie tylko na reportaż ślubny, ale również na specjalną sesję plenerową. We Wrocławiu znajdziemy nie jedno ciekawe miejsce na sesję narzeczeńską, rodzinną i poślubną.

Z pomocą profesjonalnego fotografa, przygotujemy zdjęcia pełne emocji i najpiękniejszych uczuć. Jakie miejsca w naszym mieście będą najlepsze do tego rodzaju sesji?

Wrocław okiem romantyka – fotografa ślubnego

Kameralny Wrocław to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które posiada urokliwy klimat. W dużej mierze odpowiadają za to zabytkowe, kolorowe kamieniczki, które prezentują się szczególnie pięknie za dnia. Uwiecznienie ich na zdjęciach ślubnych to doskonały pomysł. Pozowanie na tle tych rozpoznawalnych budynków nie jest jednak za bardzo oryginalne, lepiej postawić na bardziej wyjątkowe rozwiązanie. Może to być sesja zdjęciowa na dachach starych kamienic, skąd widać znaczną część panoramy Wrocławia. Okiem romantyka odpowiednie ustawienie aparatu, perspektywa i kilka sztuczek sprawią, że w tym miejscu powstaną świetne zdjęcia.

Zabytkowa część stolicy województwa dolnośląskiego to jednak nie tylko małe kamieniczki. Z pewnością dobrym miejscem na sesje ślubną będą także okolice Uniwersytetu Wrocławskiego. Z uwagi na fakt, iż jest tam wyłączony ruch samochodowy, można dowolnie się ustawiać i w pełni skorzystać z uroków placu. Rolą fotografa ślubnego z Wrocławia będzie doradzić Wam jak najpiękniej pozować w tej scenerii.

Nie możemy oczywiście pominąć przepięknych, wrocławskich parków, jak chociażby Park Staromiejski czy Wzgórze Partyzantów. Szczególnie to drugie miejsce wyróżnia się romantycznym nastrojem. Otoczenie zieleni pośród pozostałości dawnego Bastionu Sakwowego robi wrażenie nie tylko na turystach. Jeżeli już mowa o ogrodach to wybrać możemy się także do Ogrodu Japońskiego, gdzie zarówno za dnia, jak i wieczorem jest szansa na zrobienie niesamowitych zdjęć.

Sesja ślubna przy wrocławskim rynku

Odra – niewątpliwa zaleta Wrocławia – zdjęcia ślubne nad rzeką

Popularną wizytówką Wrocławia jest również Odra, jedna z największych polskich rzek. Warto uwiecznić ją na ślubnych zdjęciach. Na sesję zdjęciową możemy umówić się m.in. w okolicach bulwaru X. Dunikowskiego. Na drugim brzegu rzeki czekają nas piękne widoki, które z tego miejsca idealnie się fotografuje. Podobne wrażenia możemy mieć po zobaczeniu Kładki Zwierzynieckiej – jednego z największych mostów, wykonanego w nowoczesnej technologii.

Warto przespacerować się również w okolicach Ogrodu Zoologicznego, skąd możemy zrobić doskonałe ujęcia. Niewątpliwa zaleta tego miejsca to brak miejskiego zgiełku i cisza. A może zdjęcia bezpośrednio na rzece? Rejs statkiem czy gondolą bez wątpienia jest niezwykle romantyczny. Tak uchwycone kadry są przecież urokliwe i nietypowe. Pamiętajmy jednak o wyborze odpowiednich godzin na sesję ślubną. Latem najlepiej sprawdzą się godziny popołudniowe, kiedy jest mniejszy ruch, czyli mniej więcej 15-16. Jesienią natomiast musimy przyjść nieco wcześniej, bo ok. 13-14. Zdjęcia ślubne nad rzeką to niezapomniana pamiątka.

Oryginalna sesja zdjęciowa we Wrocławiu

Unikalna i oryginalna sesja zdjęciowa to taka, która posiada określony motyw przewodni. Może nim być np. metafora podróży. Świeżo upieczeni małżonkowie wyruszają wspólnie w podróż życia. W tym celu można zdecydować się na przejażdżkę starymi tramwajami. Do wyboru mamy tramwaj Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Juliusz oraz Mikołaj. Wynajem tramwajów na 2 godziny sesji powinien okazać się wystarczający. Jeżeli to dla nas za mało, za starym Dworcem Świebodzkim znajduje się stara trakcja. Leżą tam jeszcze tory i opuszczone wagony, a całość jest bardzo klimatyczna. Wszystko oczywiście jest nieczynne. To idealne miejsce na zrealizowanie czarno-białych zdjęć. We Wrocławiu znajduje się także wiele innych miejsc, które można odkrywać na sesji zdjęciowej.

Najlepsza pamiątka ze ślubu i wesela to z pewnością sesja ślubna Wrocław jest miastem, gdzie nie brakuje urokliwych zakątków i zabytkowych miejsc, które warto uwiecznić na fotografii. W ten sposób z sentymentem będziemy wspominać ten najważniejszy dzień w życiu.

Sesja ślubna we Wrocławiu - kawiarnia Barbara
Sesja fotograficzna w kawiarni "Przedwojenna"
Zdjęcia ślubne we wrocławskim parku Południowym

Wyślij zapytanie o dostępność terminu i sprawdź ofertę fotografii ślubnej

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – wyślij zapytanie o dostępność terminu oraz sprawdź ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *