Jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

Wybór fotografa ślubnego nie jest łatwym zadaniem. Jak wybrać tego najlepszego? Przeczytaj krótki poradnik, pisany z perspektywy fotografa zajmującego się dokumentowaniem ślubów i przyjęć. Wybierając usługodawcę, który wykona dla Was zdjęcia na ślubie, przyjęciu, weselu i sesji plenerowej powinniście kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami – związanymi z jakością zdjęć, które prezentuje i z tym, jak przebiega komunikacja z potencjalnym fotografem. Dobrze jest obejrzeć pełne reportaże fotograficzne – najlepiej z tej lokalizacji, w której będzie mieć miejsce Wasza zabawa. Warto także spotkać się na żywo (lub online) z fotografem aby omówić wszystkie szczegóły współpracy i przekonać się, czy macie wspólną wizję tego wyjątkowego dnia. Dobrym pomysłem może okazać się zapytanie znajomych, którzy w ostatnim czasie organizowali ślub i wesele – z pewnością chętnie polecą Wam fotografa, który u nich się sprawdził. Jak wybrać tego jedynego? Warto także poczytać opinie o fotografach, które dostępne są w internecie. Jeśli fotograf ślubny ma dużo dobrych opinii, przejrzystą i bogatą stronę internetową, prowadzi firmę, pracuje na podstawie umowy i realizuje zobowiązania w terminie + podobają się Wam jego zdjęcia, to może być to prognostyk bardzo przyjemnej współpracy! :)

wybór fotografa ślubnego

Wybór fotografa na ślub i wesele

Wybór fotografa ślubnego to na pewno bardzo ważna decyzja. Jeśli podejmiemy ją źle, możemy stracić zupełnie niepotrzebnie pieniądze, emocje, nerwy i czas. Jak wybrać tego najlepszego? Przeczytaj!

Dlatego też dobrze jest poświęcić trochę czasu na wybór kompetentnego i uzdolnionego fotografa ślubnego, niż potem żałować złego wyboru. Po czym rozpoznamy dobrego fotografa ślubnego?

Na co uważać podczas wyboru fotografa ślubnego?

Otóż warto przede wszystkim dowiedzieć się, ile lat dany fotograf działa w branży oraz ile sesji wykonał, ile wesel sfotografował. Nie jest to jednak bardzo ścisłe kryterium – czasem ktoś początkujący może mieć naprawdę innowacyjne spojrzenie. Pamiętajmy także, że dobrze jest zapytać, czy dany fotograf nie robił przypadkiem wcześniej zdjęć w miejscu, które my upatrzyliśmy – to będzie dodatkowy atut. Warto zatem przejrzeć portfolio fotografa. Na co jeszcze uważać? Dobrze jest także sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje dany fotograf. Spójrzmy także uważnie na cenę – zbyt niskie albo wysokie kwoty powinny nas zaalarmować. Podczas wyboru fotografa ślubnego pamiętajmy także, że jego zdjęcia muszą się nam po prostu bardzo, bardzo podobać.

wybór fotografa ślubnego

Umiejętności praktyczne dobrego fotografa na wesele

Wspomniano wyżej, że dobrze jest przejrzeć poprzednie zdjęcia wykonane przez fotografa. Jednak na co zwrócić uwagę? Poprośmy go przede wszystkim o podanie więcej niż kilkunastu fotografii – robiąc bowiem setki zdjęć kilka zawsze nawet przypadkiem wyjdzie dobrych.

Przypatrzmy się także fotografiom, które zostały wykonane w trudniejszych warunkach – w ciemnych kościołach, salach z oświetleniem ledowym, w drewnianych karczmach.

Cechy charakteru dobrego fotografa na wesele czy ślub?

Warto także zauważyć, że taki fotograf staje się całkiem bliską nam osobą – spędzimy z nim całkiem sporo czasu, musimy zatem umieć się dogadać. Jego cechy charakteru powinny być spójne z tymi, jakie same posiadamy. W związku z tym powinno się zwrócić uwagę na to, jak się prezentuje dany fotograf ślubny, jak wypowiada się o innych, o sobie. Czy na wcześniej umówione spotkanie przyszedł na czas? Natarczywość, nacisk na podpisanie umowy, niejasna umowa, brak zastępstwa w razie choroby – to zdecydowanie musi nas zaalarmować! Dobrego fotografa na ślub i wesele cechuje poczucie humoru, elastyczność, mobilność i dyspozycyjność.

Jak wybrać fotografa na ślub i wesele
Jak wybrać fotografa na ślub i wesele
Jak wybrać fotografa na ślub i wesele
Najlepszy fotograf na ślub i wesele Wrocław
Najlepszy fotograf na ślub i wesele Wrocław
Najlepszy fotograf na ślub i wesele Wrocław

Kontakt z fotografem ślubnym z Wrocławia – zapytaj o dostępność terminu i ofertę

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – zapytaj o dostępność terminu oraz ofertę za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym z Wrocławia to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *