Sesja plenerowa w dniu ślubu – idealny moment na wykonanie pięknych zdjęć!

Krótka sesja plenerowa w dniu ślubu jest rozwiązaniem, które proponuję każdej Parze Młodej, która organizuje ślub i wesele. Dzień ślubu i przyjęcia to czas, w którym mamy możliwość wykonania krótkiej sesji plenerowej np. o zachodzie słońca, jeśli pozwoli na to pogoda. To także możliwość wykonania kilku podejść do zdjęć, o różnych porach dnia. Jeśli ceremonia ma miejsce w jednym z ciemniejszych miesięcy (np. październik, listopad lub grudzień), to krótką sesję możemy wykonać przed samym ślubem. W mojej ocenie sesja plenerowa w dniu wesela to idealny moment na wykonanie pięknych zdjęć portretowych dla Młodej Pary. Są jednak sytuacje, kiedy dobrze byłoby się umówić na organizację sesji w innym terminie. Jeśli zależy Wam na sesji wyjazdowej, sesji zagranicznej lub zdjęciach w całkowicie innej lokalizacji od tej, w której odbywało się Wasze przyjęcie – wtedy możemy umówić się na dodatkowe zdjęcia, w innym terminie. Jeśli w dniu ślubu pogoda ewidentnie nas nie rozpieszczała i większość czasu spędziliśmy zamknięci – w Urzędzie Stanu Cywilnego, domu, kościele i na sali weselnej, to dodatkowa sesja w słoneczny dzień może być miłą odskocznią. Przeczytaj więcej informacji na temat sesji plenerowej – ślubnej lub narzeczeńskiej poniżej.

Sesja ślubna plenerowa podczas wesela

Kiedy wykonać sesję plenerową? Czy podczas ślubu i wesela, czy w innym terminie?

Wiele osób zastanawia się, kiedy wykonać sesję plenarną. W końcu musimy mieć wówczas na sobie pełne stroje, makijaż. Trzeba także dobrze wyglądać, być wypoczętym.

Czy najlepszym rozwiązaniem będzie sesja plenerowa w dniu ślubu, czy też może jednak lepiej wybrać inny termin? Otóż każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które należy rozważyć. Sesja w dniu ślubu to może być idealny moment na wykonanie romantycznych i pięknych zdjęć ślubnych.

Dzień ślubu i sesja zdjęciowa

Pierwsze rozwiązanie to sesja zdjęciowa – plenerowa w dniu ślubu. Jest to oczywiście jak najbardziej wykonalne zadanie, ma jednak pewne swoje ograniczenia – przede wszystkim czasowe. Trzeba bowiem wygospodarować chociaż 10-20 minut samej sesji i przynajmniej kilka minut na przemieszczenie się do odpowiedniej lokalizacji – jeśli w najbliższej okolicy sali weselnej nie ma odpowiednich warunków do wykonania zdjęć. Pary Młodej nie może przecież zabraknąć na weselu! Pamiętajmy, że dzień ślubu ma swoje ograniczenia logistyczne i czasowe.

Sesja ślubna plenerowa podczas wesela

Ciekawy plener w dniu ślubu

Powyższy pomysł jest jednak godny rozważenia, jeśli ciekawe miejsce na sesję plenerową znajduje się w pobliżu sali weselnej – lub tuż obok takiej sali. Ciekawe… czyli? Idealnym miejscem na szybką sesję plenerową w dniu ślubu jest łąka, drewniane zabudowania, mały staw, lasek, różnica w wysokościach terenu, spichlerz – czyli oryginalne (i fotograficzne) miejsca, w które można wyskoczyć na 5-10 minut z wesela.

Jeśli jednak ślub i wesele jest w centrum wielkiego miasta, w otoczeniu zatłoczonych ulic, to warto rozważyć sesję plenerową innego dnia. W przypadku bardzo dużych wesel (lub takich z napiętym harmonogramem) może po prostu brakować czasu na komfortowe wyjście na zdjęcia.

Sesja plenerowa w innym terminie

W niektórych sytuacjach pomyśleć nad realizacją sesji plenerowej w innym terminie niż dzień ślubu. Oczywiście wymaga to pewnych wyrzeczeń, jak np. ponowne wykonanie całego makijażu, fryzury, wyczyszczenie sukni i ubrań. Jednak z drugiej strony zyskujemy brak pośpiechu, możliwość swobodnego przełożenia terminu jeśli warunki atmosferyczne będą bardzo niesprzyjające. Wykonanie zdjęć w górach, nad morzem, o nietypowej godzinie (np. wschód słońca) czy za granicą – zawsze wiązać się będzie z rezerwacją kolejnego dnia na zdjęcia. Pamiętajmy, że sesja plenerowa zawsze będzie wspaniałą pamiątką.

Sesja ślubna plenerowa podczas wesela
Sesja ślubna plenerowa podczas wesela
Sesja poślubna w innym terminie - wady i zalety
Sesja poślubna w innym terminie - wady i zalety
Sesja poślubna w innym terminie - wady i zalety
Sesja poślubna w innym terminie - wady i zalety

Kontakt z fotografem ślubnym – zapytaj o dostępność terminu i ofertę

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – zapytaj o dostępność terminu oraz ofertę za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim weselu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *