Zimne ognie na weselu to, co do zasady, doskonały pomysł. Taki „przerywnik” wesela to nie tylko okazja do wykonania pięknych zdjęć, ale również wspaniała atrakcja dla wszystkich uczestników przyjęcia weselnego. Dowiesz się na tej stronie m.in. dlaczego długie zimne ognie są lepsze niż te krótkie, jak obchodzić się z zimnymi ogniami, jak zorganizować sesję i zimne ognie, aby wszystko udało się bezpiecznie.
Zimne ognie to urozmaicenie wesela. Zapewniając taką atrakcję, mamy możliwość wykorzystać zimne ognie nie tylko jako atrakcję dla gości, ale także jako wspaniałe tło do zdjęć ślubnych lub filmu ślubnego.
Zimne ognie wesele – o czym należy pamiętać
Planując zimne ognie na swoje wesele pamiętaj o kilku wskazówkach, które spowodują, że wszystko uda się pięknie i otrzymacie piękne zdjęcia ślubne z zimnymi ogniami na weselu.
- Zimne ognie emitują dym, iskry – skontaktuj się z obsługą sali weselnej, aby wspólnie wybrać najlepsze miejsce, które będzie i dobre do zdjęć i bezpieczne dla gości
- Nie wybieraj zbyt zaciemnionego miejsca – mimo tego, że czas palenia zimnych ogni (długich) jest … długi i mimo tego, że dają one dużo światła, to najlepszy efekt uzyskamy, jeśli na zdjęciach znajdą się dodatkowe źródła światła (np. budynek w tle lub niewielkie, ozdobne lampki).
- Zadbaj o zapalniczki dla swoich gości, zapewnij metalowe pojemniki na zużyte metalowe pręty, aby goście bezpiecznie odłożyli je na miejsce
- Wybierz te najdłuższe zimne ognie na wesele – te, które mają 70 cm palą się najdłużej. Cieszą się największą popularnością.
Długie zimne ognie – najlepszy wybór do zdjęć ślubnych
Długie zimne ognie (te, które mają 70 cm długości) to zdecydowanie najlepszy wybór do zdjęć ślubnych. Goście weselni rozpalają zimne ognie w różnym czasie, często od pierwszego do ostatniego rozpalenia mija 30-40 sekund. Dzięki temu, że najdłuższe zimne ognie świecą się nawet 60-70 sekund, mamy możliwość swobodnego wykonania zdjęć ślubnych, które będą wyjątkowe, romantyczne i ponadczasowe.
Jak bezpiecznie i przyjemnie zorganizować zimne ognie?
Przeczytaj, jak przyjemnie oraz bezpiecznie zorganizować zimne ognie na wesele.
- wybierz odpowiednią porę – powinno być już ciemno, ale goście muszą być w stanie obchodzić się bezpiecznie z zimnymi ogniami (czyli nie powinni być pijani ;-)
- nie angażuj w to dzieci, które mogłyby ucierpieć podczas zdjęć
- zapewnij gościom dużo miejsca, aby mogli swobodnie stanąć do zdjęć
- możesz zapewnić muzykę, która pasuje do tej atrakcji. Możesz także poprosić gości weselnych o zaśpiewanie np. piosenki „Sto lat!”.
Zdjęcia ślubne z zimnymi ogniami na weselu
Zdjęcia ślubne z zimnymi ogniami na przyjęciu lub weselu to możliwość wykonania pięknych, romantycznych i tajemniczych zdjęć dla pary młodej. Do planowanej atrakcji należy się odpowiednio przygotować – trzeba zgrać fotografa, kamerzystę, obsługę sali weselnej i zespół weselny, wybrać właściwy moment, zdecydować o której godzinie najlepiej będzie dla wesela, jeśli goście weselni opuszczą na ok. 10 minut salę itd.
Pamiętajcie, że zimne ognie to nie wszystko! Zróbmy również piękną sesję o zachodzie słońca.
Najskuteczniejszy sposób rozpalania zimnych ogni
Czy znacie najskuteczniejszy i najszybszy sposób rozpalania zimnych ogni na weselu? Zimne ognie rozpalają się najlepiej jedne od drugich. Dzięki takiemu przyłożeniu jednego zimnego ognia do drugiego, zapłon następuje praktycznie po 2-3 sekundach. Musicie zapewnić odpowiednią ilość zapalniczek, aby kilka osób było „ogniskami zapalnymi”, do którego inni goście przyłożą swoje zimne ognie.
Ile palą się najdłuższe zimne ognie?
Te najdłuższe zimne ognie (te, które mają ok. 70 cm) palą się ok. 60 sekund, może nieznacznie dłużej. To wystarczający czas, aby wykonać romantyczne zdjęcia ślubne przy zimnych ogniach dla pary młodej.
Zimne ognie palą się na tyle długo, że mam zwykle możliwość wykonania nie tylko zdjęć parze młodej, ale także zdjęć gości.
Ile zimnych ogni przygotować?
Nie wiesz ile zimnych ogni przygotować? Absolutne minimum to ok. 30-40 źródeł światła. Łatwo jest fotografować zimne ognie, jeśli właśnie minimum tyle zimnych ogni jest trzymanych przez gości weselnych. Jeśli zorganizujecie 100 osób z zimnymi ogniami, będzie to dosyć trudne logistycznie. Proponuje nie angażować więcej, niż 50-60 osób do zimnych ogni, aby dało się tą grupą „zarządzać” :)
Czy zimne ognie mogą zostać odpalone w pomieszczeniu?
Czy we wnętrzu pomieszczenia można odpalić zimne ognie? Uważam, że to nie jest zbyt dobry pomysł, ze względu na przepisy przeciwpożarowe i czujniki dymu. Pracując jako fotograf ślubny zawsze staram się zaplanować zimne ognie na dworze, zgodnie z oczekiwaniami pary młodej, tak, aby zarówno para młoda jak i goście weselni czuli się komfortowo podczas tej atrakcji.
Sposoby ustawień gości weselnych – tunel lub półkole
Są 2 główne sposoby ustawień gości weselnych do zimnych ogni. Tunel oraz półkole (lub podkowa).
Ustawienie gości w półkolu – goście stoją w stronę fotografa, przodem, para młoda znajduje się 2-3 metry przed gośćmi, między uczestnikami wesela, a fotografem.
Ustawienie gości w tunel – goście ustawiają się w tunel, wykonując coś na kształt szpaleru, pod którym para młoda może przechodzić. Przy takim ustawieniu gorzej widać twarze pozujących, eksponowana jest młoda para.
Zimne ognie podczas pierwszego tańca
Jeśli sala weselna, w której będzie miał miejsce pierwszy taniec, wyrazi na to zgodę, to możecie zorganizować zimne ognie podczas pierwszego tańca! Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca (zarówno przed – np. wyłączając czujniki przeciwpożarowe, jeśli jest taka możliwość i jest to zgodne z prawem itd., jak i po – odpowiednio wietrząc pomieszczenie). Aby uniknąć chaosu, zadbajmy o to, aby goście mieli możliwość swobodnie oddać i odłożyć zużyte zimne ognie do metalowych pojemników.
Pamiętajcie, aby wybrać odpowiednie miejsce, które będzie bezpieczne. Pary młode często decydują się na pierwszy taniec z zimnymi ogniami w tle, jeśli ich wesele odbywa się w plenerze lub np. pod namiotem.
Ile kosztują zimne ognie?
Zimne ognie nie są drogie. Koszt 1 szt. oscyluje w przedziale 50 gr – 1 zł. Zimne ognie to bardzo tania i efektowna atrakcja na wesele. Ile dokładnie kosztują? Sprawdźcie ceny w internecie lub w hurtowniach, gdzie cena zimnych ogni może być jeszcze niższa.
Alternatywy dla zimnych ogni
Jeśli zależy Wam na wielu punktowych źródłach światła i nie chcecie, aby zimne ognie były źródłem tego światła – istnieją proste alternatywy dla zimnych ogni. Możecie zadbać o rozstawione świeczki, pokazy fajerwerków lub … telefony, które goście będą trzymali, skierowane w Waszą stronę, z włączoną funkcją latarki.