15 pytań do fotografa ślubnego – jak pracuję? Q&A

Poniżej znajdziecie 15 pytań do fotografa ślubnego, poruszających m.in. następujące kwestie: jak pracuję, na jakim sprzęcie, w jakich lokalizacjach świadczę usługi, co jest dla mnie ważne w fotografii ślubnej, czy wykonuję usługi za granicą, w jakiej formie i w jakim terminie dostarczam obrobione i wyretuszowane zdjęcia ślubne itp. Znajdziecie tutaj także informacje o tym jak archiwizuję zdjęcia i dlaczego back-up fotografii ślubnych jest bardzo ważny. Więcej informacji o mojej pracy fotografa ślubnego znajdziecie na tej stronie. O moim podejściu do fotografowania i o tym, jak współpracuję z Parami Młodymi możecie przeczytać tutaj: moje podejście. Miłej lektury!

Jak pracuje fotograf ślubny - przygotowania do ślubu

Wybór dobrego fotografa ślubnego, który spełni Państwa oczekiwania z pewnością nie jest prosty i powinien zostać uzależniony od wielu czynników. W związku z tym, że często otrzymuję od klientów podobne zapytania, postanowiłem stworzyć poniższą listę 15 pytań do fotografa ślubnego, aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji i opowiedzieć jak pracuję w formie pytań i odpowiedzi (Q&A).

1. Czy fotografuję zarówno ceremonię zaślubin, jak również przyjęcie weselne?

Owszem, z przyjemnością towarzyszę Państwu w tak ważnych i podniosłych chwilach. Jestem obecny podczas przygotowań do ślubu, w trakcie ceremonii oraz na przyjęciu weselnym. Zachęcam także do udziału w sesjach plenerowych, które stanowią doskonałą pamiątkę.

Jak zarezerwować termin u fotografa ślubnego?

2. Czy dysponuję własnym transportem?

Tak, mobilność jest dla mnie bardzo istotna, dlatego podróżuję własnym samochodem. Jestem w stanie dojechać wszędzie, gdzie zażyczą sobie Państwo Młodzi.

3. Czy wykonuję zlecenia jedynie na terenie Wrocławia?

Na co dzień mieszkam i pracuję w stolicy Dolnego Śląska, jednak chętnie podejmuję się zleceń również w innych miastach, a także poza granicami kraju. Płynnie posługuję się językiem angielskim, dobrze znam również język niemiecki. Zaangażowany, profesjonalny i dostępny – taki właśnie powinien być fotograf ślubny Wrocław nie jest więc jedynym miejscem, do którego się ograniczam w wykonywaniu zdjęć.

4. Czy wykonuję sesje plenerowe za granicą?

Tak, bardzo chętnie, oczywiście o ile pozwala mi na to czas i możliwości. Wystarczy jednak wcześniej to ze mną ustalić i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowożeńcy mogli zamówić sesję w romantycznej Barcelonie czy klimatycznym Rzymie.

5. Jaki posiadam sprzęt do fotografowania?

Dysponuję profesjonalnym sprzętem do fotografowania – obecnie są to bezlusterkowce: Canony R6, wzbogacone o jasne, stałooogniskowe obiektywy.

6. Czy posiadam zapasowy sprzęt do fotografowania?

Oczywiście, że tak. Nawet sprzęt najlepszej klasy potrafi odmówić posłuszeństwa, dlatego zawsze mam przy sobie dodatkowe aparaty.

7. Ile czasu wcześniej należy bookować termin?

Najpopularniejsze terminy (czerwiec/lipiec/sierpień) należy bookować nawet 2 lata wcześniej, z uwagi na duże zainteresowanie w tym okresie. Jak zarezerwować termin u fotografa ślubnego? Zapraszam do kontaktowania się przez formularz kontaktowy na stronie www.gromolak.net/kontakt

Jak pracuje fotograf ślubny - sesja przed ślubem w Kopalni Soli w Wieliczce

Sposób pracy podczas wesela

8. Czy pracuję sam czy z asystentem?

Zazwyczaj pracuje sam, jednak przy weselach powyżej 150-200 osób i ew. niektórych sesjach plenerowych pomaga mi asystent.

9. Jak wygląda podjęcie współpracy?

Na początku zapraszam na pierwsze spotkanie w jednej z przytulnych, wrocławskich kawiarni, gdzie możemy wspólnie omówić najważniejsze kwestie. Istnieje również możliwość rozmowy za pośrednictwem Skype.

10. Jak wygląda obróbka zdjęć?

Każde zdjęcie, które przekazuję klientom jest wyretuszowane i obrobione. Zmieniam kontrast, kolor, balans bieli, ostrość. W efekcie otrzymują Państwo spójne i profesjonalne zdjęcia, które jednocześnie są realistyczne i spontaniczne.

Czas trwania sesji zdjęciowej i fotoksiążki ślubne

11. Ile czasu trwa sesja plenerowa?

Wszystko zależy od Państwa wymagań, jednak zazwyczaj sesja ślubna w plenerze trwa ok. 2-3 godzin. To niezwykle intensywny czas, który wymaga zaangażowania od obu stron. Czas trwania sesji zdjęciowej może zostać wydłużony jeśli będziemy musieli odwiedzić samochodem wiele miejsc oddalonych od siebie.

12. Gdzie realizuję sesje plenerowe?

Staram się unikać sztampowych miejsc i wybierać takie, które posiadają specyficzny klimat. Jestem także otwarty na wszelkie propozycje z Państwa strony. Sesje możemy zrealizować na terytorium całego kraju oraz Europy. Polecam się jako fotograf ślubny oraz fotograf na wesele Wrocław to główne miejsce, w którym na co dzień pracuję, chętnie wykonam jednak sesje poza granicami tego miasta.

13. Kto wybiera zdjęcia do reportażu ślubnego?

Wybór należy wyłącznie do mnie, ponieważ wskazuję fotografie nadające się do obróbki technicznej w określony, wcześniej wybrany sposób. Wiem też, jak dopasować zdjęcia, aby tworzyły spójną, ciekawą historię. Już podczas sesji do reportażu ślubnego układam w głowie pewien plan i w tym momencie często wiem, które zdjęcia na pewno muszą przejść poszczególne etapy selekcji.

Dokładam wszelkich starań, aby każdy z gości weselnych znalazł się na pamiątkowych fotografiach, dlatego też podczas uroczystości wykonuję zdjęcia grupowe (np. Para Młoda w towarzystwie gości ustawionych dwójkami lub trójkami, rodziny z dziećmi, paczki przyjaciół).

14. Kto wybiera zdjęcia do albumu ślubnego?

W 90% przypadków to Para Młoda wybiera zdjęcia do albumu ślubnego. Ja dopasowuję  kolor okładek, odcień kartek wewnętrznych i innych dodatków (grawer, pudełka itp.). Wspólnie wybieramy format albumów. Klienci na etapie projektowania mają wgląd w projekt i mogą wprowadzać zmiany jeszcze przed zatwierdzeniem projektu do druku. Fotoksiążki ślubne mogą mieć okładkę drewnianą, z tkaniny, z eko-skóry, ze skóry naturalnej.

Czasami Pary Młode proszą o przygotowanie fotoksiążki od A do Z w taki sposób, aby sami dostali gotowy produkt.

15. W jakiej formie otrzymują Państwo zdjęcia?

Zdjęcia we wcześniej ustalonej liczbie otrzymują Państwo w formie galerii online, wraz z pokazem slajdów. Ponadto istnieje też możliwość otrzymania wszystkich fotografii wykonanych przeze mnie w danych dniach – na dyskach zewnętrznych lub płytach BLU-RAY. Wykonuję także fotoksiążki – np. w drewnianej lub skórzanej oprawie.

Pracuję już od wielu lat jako fotograf na ślub Wrocław to miejsce, gdzie na co dzień mieszkam i realizuję zdjęcia, ale na specjalne życzenie klienta mogę zaproponować swoje usługi również w innych lokalizacjach. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu. Chętnie udzielę odpowiedzi.

Pytania do fotografa ślubnego - realizacja sesji w dniu ślubu
Pytania do fotografa ślubnego - sesja ślubna za granicą
Pytania do fotografa ślubnego - sesja fotograficzna podczas wesela

Wyślij zapytanie o dostępność terminu i sprawdź ofertę

Jeśli podobają Ci się moje zdjęcia ślubne i chciałabyś/chciałbyś, abym fotografował na Twoim ślubie i weselu – wyślij zapytanie o dostępność terminu oraz sprawdź ofertę fotografii ślubnej za pośrednictwem poniższego formularza. Kontakt z fotografem ślubnym to pierwszy krok do nawiązania współpracy! Podaj proszę datę, miejsce i napisz kilka słów o Twoim ślubie i przyjęciu.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
* pole obowiązkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *